Автор Тема: Никога не правете това с класиката си! A GTV6 is dead!  (Прочетена 4760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2014, 13:18:57
Прочетена 4760 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Следващите снимки са покъртителни и не са за истински алфисти със слаби сърца!


След две седмици ходене по мъките успях да измъкна това ГТВ6 от един пункт за вторични суровини.

Историята започна от Коледа 2013та когато един ретро активист и добър познавач на италианската техника ми звънна по телефона, че е открил GTV6 в пункт за вторични суровини. Последваха две седмици разговори по телефони и ходене до пункта, сумати познати и до последният ден не беше ясно дали ще я взема тая кола или не.

В крайна сметка си имам една купчина рядък метал вкъщи.
Най-много исках да се спаси купето, но за съжаление е премазано от щипката на крана и после от мотокара.
Колата е дошла в прилично състояние до пункта, но байчовците там смятат на килограм и много ги боли шпера, че това е рядко италианско купе. С щипката за тавана и отгоре на купчината където я заварих.
Всичко е смазано и отвъд смислено реставриране.

Вчера с Пешката я прибрахме.
Той си хареса жълтите конита и спортните пружини.
Други си харесаха предния капак, а трети мотор, скорости и кардан.

Техниката се разпродаде за около половин ден и ще се прероди в далеч по-запазени и стойностни купета от 116та серия.

Забележете, че моторът е с 6 отделни карбуратора DelLorto.
Оригиналният 2.5 V6 Motronik е сменен с 2.0 V6 с 6 карба от Алфа 6.

И така, малко кофти история, но по-добре да я оглозгаме ние отколкото шредера.

Яко някой се почувства, че му е необходимо купето да казва.
Иначе се оглозгва и отива пак в пункта.


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 05, 2014, 15:12:08
Отговор #1

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Следващите снимки са покъртителни и не са за истински алфисти със слаби сърца!
Благодаря за предупреждението! Мисля да си поплача кротко в ъгъла  :'(

Не мога да повярвам кой би дал такава рядка кола на смешна цена за тон желязо... Явно е нямал никаква представа. Един алфист трудно би си го причинил. А ако беше предложена преди това на някой такъв, какво ли удовлетворение щеше да изпита. Все пак, такива са времената, че вече нищо не може да ни учуди. Сравнително здрави цели коли се дават на скрап, а на купчини прогнили ламарини искат 5 цифрени суми.

Искрено искам да ви поздравя за постъпката! Знам че ви е било тежко , но поне ценни части са спасени и ще може да поддържате колите си изправни!  O:-) Именно това е идеята все на форума, да се помага взаимно, било то със съвети или намиране на ценни части.

« Последна редакция: Януари 05, 2014, 15:15:48 от RoMeO_156_GTA »

Януари 05, 2014, 18:04:16
Отговор #2

Неактивен alpine

  • Публикации: 35
Като прочетох темата, само си представих какво им е на истинските алфисти  :'( Поздравления момчета за свършеното дело !

Януари 05, 2014, 19:24:59
Отговор #3

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво Митко,

Радвам се че сте прибрали колата.
Колко жалко, наистина тази кола е била съвсем комплектна преди да я предадат в пункта.
Просто какви идиоти са били тези не знам.
Добре поне че частите и ще заминат по предназначение.
Ще постна снимки и аз на Жулиетата която разчастих само и само да не отиде цялата за скраб. Много жалко че подфорума за италиански автомобили се превърна в място на което се постват предимно коли от пунктове за скраб.
Дано през новата година да се появят повече по-запазени коли в движение.
Поздрави
Петър

Януари 24, 2014, 20:55:19
Отговор #4

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Мисля си, че темата трябва да приключи позитивно.

Жестокое, трябва да се види!!! Пуснете си титрите, че на унгарски е малко тегаво.

t=51
we all have wings, but some of us don't know why

Март 08, 2014, 22:16:14
Отговор #5

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
така е за жалост....много хубави коли в държава с мърльовци и хора.които са готови да "помагат" :)

Април 19, 2014, 01:12:13
Отговор #6

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Помагат...забравих кавичките май :PХора които помагат от все сърце на нуждаещи се алфаджии :DМного е секретна мисията-алфа със задно...има неква мистика