Автор Тема: 1984 Opel Senator 3.0  (Прочетена 8743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2014, 02:25:35
Прочетена 8743 пъти

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Здравеите колеги. :)
Така го намерих и докарах на буксир до вкъщи през 2004г. На буксир, защото беше с отворен двигател, без волан и с липсващи части от кормилния прът >:(




 
Моделът е cd, с всички екстри, без кожа. Бил е с нивомат, абс, печка, автоматик, които за съжаление липсваха. Беше му монтирана 4 степенна механична.

Павката (колегата monza) познава тази кола, с него сме я гледали.
Лошото беше, че човекът от когото я взех се опита да ме метне с документите, та едвам издирих собственика и я прехвърлихме, но през това време, ок. 1,5 г не можах да работя по нея. Въпросния измамник после съжаляваше C:-), но това е друга тема.
Ето малка част от пораженията






Колата беше пребоядисвана, по-скоро ретуширана безобразно, та се заех да я възстановявам по малко. Хубавото е, че почти липсваха ръжди.
Попаднах на доста запазени врати и започнах да монтирам


Смених веждите с рекордови, с малко заигравка се получават, колегите са го правили.






Смених и спирачните тръбички, лагери на задни главини...




От тия лагери имам белег на едната ръка, страшно чудо са O:-)





Наложи се да заварявам основата, на която ляга пружината



След като сглобих мотора се оказа, че водния радиатор е пълна лейка и не можах да си намеря никъде друг, се наложи да садя такъв от Омега. И къде случайно, къде не- късмет. Попадна ми една 2,6 почти за без пари, та с малко усилия Сенаторчето се сдоби с радиатор. Сложих и омеговия разширителен съд ::)


Гадното е колеги когато липсват части от колата и трябва да ссе слагат от друг модел, но...
помпа и серво от омегата и абс блок, накрая монтирах и целия мост с амовете, спирачките, щанги и т.н.




Накрая от Омегичката ми остана това :winktongue:

за части, дано не се налага

Попаднах на тези джанти и много ми харесаха, а и пасваха...отпред


и така и така бях свалил задните главини, нови дискове и бегом при бай стругар :)



Междувременно изнамерих една 5 степенна гетраг, малко профилактика и монтаж-демонтаж




Ща не ща, наложи се да монтирам и омеговия волан с все кормилния прът, жалко, че не е чупещ, като при Сенатора

яд ме е когато се налагат такива работи, а най-ме е яд на прахосниците, дето го правят

дойде време и за китване и шлайфане


тук една закачка с един доста хубав капак, преди да го "почна" :))










И така колеги до момента в който се наложи Сенаторчето да седи близо 3 години, поради липса основно на време, понякога и финанси, знаете как е за съжаление :(

Но следва продължение >:D ще се радвам ако Ви е било приятно...





 
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 03:17:15 от kinni »

Януари 06, 2014, 04:12:16
Отговор #1

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Интересна история. Очаквам продължението.

Януари 06, 2014, 16:12:47
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Това с липсата на време, пари и т.н. е болката на повечето от нас. Като болен любител на американските автомобили, Сенатора е един от малкото "европейци" които харесвам, много елегантен автомобил. Успех с реставрацията и дано да приключи скоро.

Януари 06, 2014, 17:02:27
Отговор #3

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Благодаря :)
както вече писах, след доста време отново се заех с колицата


















Капаци. люк, врати :) Аз нямам камера и пръскам на двора, останалите неща ги работя в гаража...






http://pichost.name/images/2014/01/06/43.th.jpg











Броните - малко ги наставих в дълбочина, честно казано така по ми харесват












Навремето дълги години се занимавах с рисуване, по-специално с графика, та с една програмка като фотошоп успявах след заснемане на колата в стоков вид, образно казано да я "видя" как би изглеждала с добавени детайли. И понеже никъде не намерих емблема (навсякъде ми предлагаха от рекорд), а и нямах читава решетка, а две счупени, се захванах да направя от двете една
От тази взех едно "парче"


и го добавих на мястото на това




Последва китване, шлайфане, фюлер...










Тук съм с помощника, качествен контрол на работата :D

по-късно пак ще пиша колеги >:D

Януари 06, 2014, 17:16:07
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Поздрави!
Ентусиазираща и зареждаща гледка е историята на Сенатора!
А на последната снимка с такава тениска и помащник няма как да не върви!
 :)

Януари 07, 2014, 00:08:17
Отговор #5

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Отново интересен нов проект! Адмирации за избора на автомобил и за старанието по подготовката му! Нищо не видяхме от салона обаче :) 
Ще следя с интерес шестцилиндровия динозавър!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 07, 2014, 01:00:42
Отговор #6

Неактивен alpine

  • Публикации: 35
Поздравление за проекта !
При всички ги има тези недостици, не трябва това да е спира , а напротив ... трябва да те мотивира !!!
Като гледам вниманието към детайла е голямо , успех напред !

Януари 07, 2014, 03:13:27
Отговор #7

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Благодаря :)
Относно салона - да, не съм го снимал. Салона е за най-луксозните версии, тъмен плюш с напречни срезове на възглавничките. Двете предни седалки са с отопление и двойни реглажи. В доста добро състояние е с изключение на шофьорската седалка-тя има нужда от лека намеса на тапицер (явно голям гъз е седял на нея) :D Тавана също има малка забележка. Колата е с люк и за достъп до моторчето са направили кожата с цип по ширина на люка, който се отваря и така се достига до механиката на люка. Тоя цип е бая фин и деликатен и на едно-две места има леко прокъсване, но това за по-нататък. Има много хубави дълбоко лакирани дървени лайсни по дължина на стъклата. С 4 ел.стъкла, клима, бордкомпютър. Но да продължа по-нататък ;D

Дадох една торба пари за тези две баки




и го почнах. Пръсках го на 12 градуса, бая хладно за тая дейност. Добавих малко повече втвърдител и една идея по-малко разредител. Хубавото беше, че нямаше грам прах и всяква гад та не се стигна до полиране после.






лак








врати, брони










И почнах да го събирам малко по малко. Тук много ме хвана яд, че при поставянето на челното стъкло то се спука. Ама се случва. Ядосах се, защото беше фабрично тонирано климаглас, като останалите. С триста зора намерих ново, неоригинално, ама това е.




и след около 2 месеца събиране и малко преправяне на инсталацията заради другия волан, ключовете го поприкючих. Подготвих го за кат за смяна на собственост и цвят










В кат всичко мина канали, сверки, яко му се изкефиха между другото. Викнаха даже някакъв от болтовете да го гледа, хареса го много. Обаче аз не успях да се покефя на колата, защото се наложи да бутаме имота, нали сега е модерно в Софето да строим блокове и тъй като сега съм временно в апартамент и няма къде да държа колата, се наложи да го закарам на едно село в един двор. Пази се колата, но вече седи близо година така




Последният път като ходих до там някъв мишок му беше подхванал част от инсталацията >:( >:( ама ще го оправям по-нататък, няма как, най-вероятно лятото, че чакам и наследница до два месеца.
Та това е общо взето колеги историята на Сенаторчето. Живи и здрави, когато намеря място и време ще го достегна и този път ще му нащракам и салона.
Поздрави :)




Януари 07, 2014, 07:12:48
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Бравос,изкефен съм,както се казва  :)
Защо си преправял задните главини,заради междуболтовото на джантите ли? Ако да ->тези джанти,които си сложил с какво междуболтово разтояние са?
Климатичен радиатор имаш ли,че нещо не го виждам на снимките?
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 07:16:00 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 07, 2014, 14:38:59
Отговор #9

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Ами джантите са като за омега 5-110 или 112 бяха, не помня, а сенатора по спомен май оригинално е на 120...Бая отдавна беше, не помня точно. Стругара като ги направи ходих до Хюндай и купих 10 шпилки от санта фе, същите са, само малко по-дълги. Монтирах ги, накадка както си пише по книгите и заспа. А радиатор си има, но съм го свалил, защото трябва да направя профилактика на системата. А и инсталацията към климатика и датчиците нещо е оакана и не знам как да я свържа (не съм много по жиците), иначе си я има, ама някой по-вещ ще я прави по-нататък. Иначе вентилатора, вакуумите за клапите - всичко си работи безупречно. :)