Автор Тема: 1984 Opel Senator 3.0  (Прочетена 8737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2014, 16:12:03
Отговор #10

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Браво Ники :)Аз даже съм го забравил.Мислех,че отдавна е претопен :(,но да не забравяме,че този модел ти е слабост. :)Много добре се е получил.Само не знам ,защо не ми се обади да го боядисаш в камерата. ::)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Януари 07, 2014, 17:54:35
Отговор #11

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Ее, Павка живота така ни завъртя, че не сме се виждали от бая години. Нямаше как да те карам да го пръскам при тебе, пък и трябваше да го приключвам бързо, че почнах междувременно да пренасям покъщнина. Аз затова и го пръсках в последните що годе добри дни, че няколко дена по-късно и сняг заваля. Но благодаря ти все пак за предложението, живи и здрави :D радвам се, че ти е харесал.

Януари 07, 2014, 20:47:28
Отговор #12

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ами джантите са като за омега 5-110 или 112 бяха, не помня, а сенатора по спомен май оригинално е на 120...Бая отдавна беше, не помня точно. Стругара като ги направи ходих до Хюндай и купих 10 шпилки от санта фе, същите са, само малко по-дълги. Монтирах ги, накадка както си пише по книгите и заспа. А радиатор си има, но съм го свалил, защото трябва да направя профилактика на системата. А и инсталацията към климатика и датчиците нещо е оакана и не знам как да я свържа (не съм много по жиците), иначе си я има, ама някой по-вещ ще я прави по-нататък. Иначе вентилатора, вакуумите за клапите - всичко си работи безупречно. :)
Ако джанти от Омега са паснали без преправяне на предните главини значи нещо е пипано по главините ,т.е. не е оригинал.Размер 5Х120 ти дава богат избор на джанти (БМВ  ;) )
Като правиш профилактика на климатика свали вентилатора и през дупката погледни питата на климатичния радиатор,може да е замазана от мръсотия.Поне при мен беше така.На място нямаш шанс да я почистиш,питата е много дебела.Аз го минах това със свалянето на топло-вентилационния блок и чистенето му,ако трябва нещо питай!
Схема на климатика когато ти потрябва пак питай  ;)
Ако ти трябва упътване за Сенатор кажи да ти пратя,имам на немски и на руски  8))
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 07, 2014, 21:37:36
Отговор #13

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Аз по-горе бях написал, че отпред монтирах изцяло окачване от омега (предния мост, носачите, главини, спирачките, щанги, накрайници, амортесьорите и т.н.), та от тази гледна точка казах, че съвпадат джантите. Ето може да видиш бомбетата, че са като при омегите


А ако имаш впредвид това

отдавна го отворих и странно беше бая чисто, въпреки липсата на филтър при тия коли...Има ли някаква възможност да видя при твоята монца как е свързването на климата някой ден, стига да е удобно, разбира се?
Имам един пдф за сенатор/монца за това ли говориш? за а1 и а2


Януари 07, 2014, 22:02:41
Отговор #14

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Браво човечее поиграл си си с колата но си е струвала.Защо не я караш постоянно? :) :)  8))

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Януари 07, 2014, 22:56:37
Отговор #15

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Опс,за предният мост от Омега не съм разбрал,извинявам се ...
Да,за това говоря,доста е тъпо,че няма филтър за климатика,ама така било тогава.На моята гледах,мислих и не можах да измисля къде може да се вгради някакъв филтър за климатика,в смисъл да не ти трябват няколко часа да го смениш  :D
Това е PDF-a,да!
Схемата на климатика не е сложна, на страница 1025 от PDF-a трябва да е!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 07, 2014, 23:10:28
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поздравления, страхотен проект, перфектно финализиран.  :D
Този 3 литра мотор сега като работи добре, засече ли го в интензивно градско колко примерно дава на 100 км разход?  :)

Януари 08, 2014, 00:45:35
Отговор #17

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
USfan, благодаря! Има още, не е съвсем финализиран :) Нямах възможност да го карам много, но градското при всички случаи ще е над 16. Но когато го закарах до провинцията ми даде 8,5. Трябва си агу някой ден.
Немо, видях схемата, голяма драсканица :D :D (не разбирам много от жици, друг ще го прави) :winktongue:
Transporter, благодаря. Не я карам, защото не е в София, но се съхранява. Честно, няма да я оставя на паркинга пред блока.

Януари 08, 2014, 21:35:26
Отговор #18

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Колата яко ме изкефи. Браво за положения труд- чудесен резултат!

Няма да крия радостта си, че форума се пълни с все повече опели със задно предаване.
Още по- якото е, че хората са истински фенове, а не такива, които само претендират, защото това е, което могат да си позволят.
Ще следя темата и ще се радвам на нови постове с развитие и снимки.

Януари 09, 2014, 21:07:53
Отговор #19

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
flux, благодаря ти! Трогнат съм от думите ти! :)