Автор Тема: 1984 Opel Senator 3.0  (Прочетена 8735 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 14, 2014, 21:13:35
Отговор #20

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Малко нови и важни придобивки.  :) Както по-рано бях писал, взех колата без волан и с липси по кормилният прът (механиката за връщане на лоста за мигачите, разни втулки и др.) Та се наложи да садя прът и волан от омега. Добре, ама омеговия е по-къс, та почти ми опира волана в козирката на таблото. Но намерих съкровища в една монтанска морга и естествено ги нагребах. Малка част от джелезата за скромната сума от 130 лв:



















Перфектен компресор. Вече имам 2 :)


Всичко е свалено от работещ автомобил. Честно, много се радвам за волана, че е чупещ и че е оригинален кожен. Сега живот и здраве ще го кача и ще постна снимки от интериора. Поздрави :D

Април 23, 2014, 16:22:22
Отговор #21

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво супер придобивки, мога да си представя колко си щастлив. Успешно монтиране и ще чакаме нови снимки.

Април 23, 2014, 22:01:25
Отговор #22

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
В Монтанската морга какво остана?

п.п.Късметлия  :D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 24, 2014, 18:57:53
Отговор #23

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Два Сенатора а2 бяха, ако не са смачкани вече. Единия 2,5 автомат (от него свалях части), другия 2,0-ръчна 4 степенна. Останаха двигателите, скорости, фарове, брони, врати, стъкла, стопове. Човека спомена, че идните дни ще почват да им свалят окабеляването и цветните железа (това преди 15-20 дена). Идеше ми да нагреба поне единия целия, ама няма къде да го държа. Жалко, ама е така. Ако искаш мога да ти пратя телефон на лс? Човека от моргата е пич, но дали са още цели колите...съмнявам се.
пп. верно беше на късмет ;)

Май 01, 2014, 10:57:03
Отговор #24

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Страшна е много елегантен автомобил работата по него е повече от похвална ,обаче ако паметта не ме лъже този Сенатор не е ли седял зад Библютекарския на детелината на цариградско  и А.Малинов в един бояджииски сервиз, от там купих втората костенурка и гледах идентичен обрасал в двора.Дали е той?

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 01, 2014, 15:22:48
Отговор #25

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Ами не знам, ако говориш за преди 2004г, може и да е. Този е плевенски сенатор, не знам кога точно е дошъл в София. Аз го виждах в един гараж до 6 рпу в София, май там го бяха пребоядисвали...После дълго време седеше в един двор в Бъкстон, след това го взех аз и го преместих в друг двор, пак в Бъкстон :)) :)) Беше отдавна.

Ноември 26, 2016, 01:45:22
Отговор #26

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Здравей Ники.
Пиша ти в твоята тема да не спамим излишно другаде. Много се радвам да се засечем, макар и във форум. Доста време мина и бая вода изтече под моста. Забравихме се нещо, ама дето имаше една приказка - краставите магарета се надушват. :) :) :) Трябва да вземем да се видим някой ден, пък все ще намерим тема за разговор...

Декември 09, 2016, 22:48:47
Отговор #27

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Сенатор А, евала красиви, автомобилчета са и не се срещат вече. Определено ще радва...  :D  ;)
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.