Автор Тема: Peugeot 404 - реставрация и разходки  (Прочетена 88306 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 16, 2014, 16:54:28
Отговор #10

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
в  гаража е середи ражда но ще го правиме и него,много се радвам че го поснаваш ;D

Февруари 07, 2014, 23:57:27
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Охоооо !  Привет и добре дошъл тук, Тикин. Много се радвам, че си се присъединил към това приветливо място. Колегите не те познават, но аз те знам.  :)  Класически пример за веща, ежедневна и по-точно реална експлоатация на Peugeot 404 по международни пътища из цяла Европа. Това е толкова вълнуващо !

В същност, не знаех, че си взел друго 404. Изгубих ти следите по пътищата и тези места. Ама, явно напредваш с материала, което е похвално. Двигателя, двигателя.  Кажи, новото 404 с кой мотор е и дали мислиш да му се монтира един такъв, но 2,0.  Те имат 1400,1600,1800. Ако си уцелил такова със 1600 - остави го. Хубав мотор е това. И не е слаб, 80 к.с. е, а същевременно е невероятно икономичен. Макар, че вариянтът 2000 е пълното щастие. При условие, че не е с барабанни спирачки. Твоята е от ранните серии с барабанните спирачки и като стигнеш до тях, ще ти покажа разни работи как да си направиш.Не знам, какво си решил. Ама ще бъде интересно да видим този двигател, какво има вътре. 

Февруари 08, 2014, 00:04:35
Отговор #12

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Барабанните спирачки на 404 са доста здрави и се намират части за пълното им обслужване, но ако много държиш на дискови, мисля че имам идеални апарати и дискове а мога да открия и оригинална помпа със серво.

Февруари 08, 2014, 00:10:19
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Мисля, че все още може да се купят тези неща, че като гледам колко често сваляш капака :)

   

   

Февруари 08, 2014, 10:41:12
Отговор #14

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)колата е с 1600 двигател,  8)) да много са здрави
двигателя е на много малко километри  не мисля да го пипам само съединителя ще  сменя 
но ще го извадя да боядисам всичко и да няма ръжда даже боята да е като оригинална
а спирачките ще останат оригинални с барабаните те са хубави
колега, вярно че отварям често двигателя ще ми трябват гумичките ще ги намерим
много се радвам че ме подкрепяте това ме прави по силен и уверен
ето снимки на пода имам още но в София като се прибера ще ги кача

Февруари 08, 2014, 10:47:28
Отговор #15

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)



 :winktongue:

Февруари 08, 2014, 10:54:15
Отговор #16

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Тази седмица трябва да съм готов с пода. Ще кача снимки
Поздрави

Февруари 08, 2014, 11:13:30
Отговор #17

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз съм много доволен от бензиновия 1,6, карах 2г с него и ми даваше нисък разход на бензин и работеше отлично. След като си свалил двигателя погледни профилактично аксиалните лагери на коляновия вал, защото ако са износени и изпаднат ще имаш сериозен проблем след време. При моя беше така, но предишния собственик не е обърнал внимание и щетите вече бяха големи :( някъде трябва да имам доста запазен оригинален радиатор за бензиново 404, ако твоя не е добър пиши да го търся :) Аз покрай теб пак се ентусиазирах с да правя моето Пежо, но съм решил да събера пари и да си взема едно в превъзходно състояние.

Февруари 09, 2014, 08:34:31
Отговор #18

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
:) супер този синио бях искал да доста оригинален
а червеното  аз го купих 2008 от младен много добро момче O:-)  тан до хисторишескя мусеи
момчето ми го продадо на исплаштане защото аз ниамах толкова пари за да го купя
тои много си го обичаше голиама благударнос на него от церсе
а го карах 1 години и полувина  вез да му пипам нищо
колата си вече идялна
ето така веше снимката на мобиле.бг

а когато пофердиха от университета на моята приателка  че отива да учи в англиа тогава започвахме  да го ремонтираме 
приателката ми много ми помогна с финансите даже често казано колата си е неина защото тиа финансира сишко
мило обичамте много, много ,много  :-*
а  ::)и купихме този от едни мончета от моста чардар ;) и на тиах много благудария че ми го продадоха
направо вяха  голиама работа



него го поусвахме като донор поусбахме сишко кадето веше сдраво
от тапизериа до диференсиала
за зажеление ниамах миасто кадето да я складирам и подарих ниаколко части на приатели а каквото остана го дадох на скрап като купето, но така и така веше много расдиазано и ниамаше време и пари да го рестаурирам
ден нешниа стиах да си го рестаурирам и да го обишам като сишки стари коли кадето сам имало
снам че  частите кадето поусвах и подарих още дават живот на други 404
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 09:25:46 от tikin_404 »

Февруари 09, 2014, 12:43:37
Отговор #19

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Това 404 под моста Чавдар ходих да го гледам преди доста години, но нещо не се разбрахме за цена. Добре че си го купил за да вземеш части. Аз до сега съм купил 4 Пежа в тежко състояние и ги спасих от предаване за скрап, разглобявам ги напълно и дори отрязвам запазени части от купето. Едва ли някога ще послужат за нещо, но това си е една моя болест :) от тази цялата работа успях да съхраня доста запазени и ценни части.