Автор Тема: Peugeot 404 - реставрация и разходки  (Прочетена 88266 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2014, 15:56:33
Отговор #20

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
За клапаните. Причината да сваляш толкова често капака е същата, каквато беше и при моята 504, наличието на LPG. Първите 40-50 000 км. при мен минаха безупречно. Проблемът се появи изведнъж, когато започнах мистериозно да губя цилиндри и да ми оказва преразход на гориво. Отначало на 1-ви (от към маховика) цилиндър, а след това на всички останали. Реглаж правех на всеки 10 000 километра пробег. За много кратко време, усетих, че доста често правя реглажи. Започнах на всеки ~ 7000 км., след това на 5000 км., след това на 3000 км. .  Компресия губех, заради самозатегнати клапани. Топлинна хлабина - никаква, дори 1-вият цилиндър най-бързо губеше регулировка и имаше дори натяг. Да ти покажа, всеки път съм отхлабвал клапани.  Вярно, моята беше карбураторна, 2000 куб. см. и често си вдигах 150-160 км/ч. по магистрала. Но, за да си позволя този лукс, аз съм се приготвил.  Маслото синтетично, филтър оригинален, свещи правилни, нови, капачка дистрибуторна, палец, редовна регулировка на чукче и предварение - супер еластичен и икономичен двигател. На бензин харчи ~ 7/100, което не е много.  Обаче, започнах често да му свалям капака за регулировка.  Накрая, свалих главата, после се захванах с други неща и така не изследвах, каква е причината.

Или някъде, нещо потъва много бързо - или регулиращите болтове и гайките са виновни.  Не знам твоята как я управляваш, бавно или по-нервно. Аз си мисля, че проблемът настъпва при постоянни и редовни пътувания на дълги разстояния със пропан-бутан.  И точно така се получи. В началото, предимно шофирах в града и околностите, не съм ходил на състезания и си ми вършеше чудна работа.  От както започнах редовните и дълги пътувания извън града, тогава започнаха и проблемите.  Можеш да бъдеш убеден, че причината не са високите об/мин. . Пък и те като цяло, разумен човек се движи в интервал 3000-4500 об/мин., което не е проблем. При отлични консумативи и регулировки. 

Още ме гложди вътре,  защо става така.  Има и вариянт, при  нови двигатели, които са на много, много малък пробег - като ги подкараш изведнъж и започват да уляга гарнитурата на главата.  Понеже е с долен разпределителен вал и има тижи, главата сляга надолу, ама тижите си остават на дължина същите.  :)) И понеже си е тяхен двигателя, френски, можеш да очакваш всякакви странни явления.  Тя, уляга, уляга, ама как пък вече почти 100 000 км. не е улегнала ? Да уляга в първите 5-10, хайде 20 000 км. . Ама, така изведнъж пък да тръгне да уляга, не ми се вярва да е от това.

Дори и да стане така -  трудно ще го усетиш. Маслото, което отива под налягане да маже механиката в главата, не минава през гарнитурата. То минава през външна магистрала, медна тръба и по нея се отвежда към цилиндровата глава. Единственото, което може да те подсети за проблем е значително омасляване, силно омасляване на блока ПОД изпускателният колектор. Маслото в тази глава се оттича през отвори от страната на изпускателния колектор и единственото първо място, където може да избие е там. То не избива, понеже не е под налягане, ама започва странно да омаслява. Като се насъбере повече омасленост, от завихряне попада върху сакса. И като спреш някъде, започва да мирише много леко на изпушило масло. Ама, леко си мирише - с грация и финес, да се чудиш от къде е. И както обикновено - от най-забутаното, труднодостъпно и криво място.  Трябва да се вземе една такава проблемна глава, да се ревизира от-до и само тогава ще стане ясно. След това вече да се направи така, че да не се нарушава регулировката.


Февруари 09, 2014, 16:51:46
Отговор #21

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Ами отговора на въпроса е елементарен.Вкопават се леглата на клапаните ! Има мотори /като на Фолксвагените / които не се влияят от използването на газ,но има и такива чиито живот заминава за нула време!Естествено визирам по стари модели.  Като един от най често срещаните случаи на скапването на леглата на клапаните от газ,са моторите на Форд-Сиера/Транзит 1,6 и 2,0.Виждал съм фрапантни случаи на износване на такива мотори-клапани пропаднали няколко мм.

Февруари 09, 2014, 17:42:13
Отговор #22

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Хонда също не обича газ, и там леглата заминават.Като цяло най държат леглата на немските и руските автомобили.

Февруари 09, 2014, 18:31:31
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И аз съм наблюдавал такива случаи в практиката ми , напълно съм съгласен с гореописаното от коегите , като че ли има и за това
решение , и то от съвременен газов инжекцион - принудително подаване на масло с помпа. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 09, 2014, 19:18:23
Отговор #24

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз никога не бих сложил газ на моя кола, просто не мога да го понасям това гориво. Всичките ми приятели карат всевъзможни коли на газ и няма нито една да е в пълна изправност, постоянно нещо ремонтират и само се хвалят колко са икономични :) ...не мога да го проумея това !?

Февруари 10, 2014, 00:25:25
Отговор #25

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Прав си на 50%, кадърно монтирана газова, събрана от качествени компоненти не създава кой знае какви проблеми при експлоатация, като разбира се, въобще не отричам гореописаните  проблеми, които са възможни при някои марки. Но и икономията далеч не е толкова голяма, особено зимата, ако човек не прави големи пробези постоянно, а минава 3-5 000 км годишно,  газовата се обезсмисля.

Февруари 13, 2014, 17:52:24
Отговор #26

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) ето. вчера снимах малко.



















« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 18:08:38 от dido1903 »

Февруари 13, 2014, 18:12:23
Отговор #27

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 ;)




















и отивам да ремонтирам че утре само пиене и много лиубов
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 18:18:11 от dido1903 »

Февруари 13, 2014, 20:42:17
Отговор #28

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 ;D

 след 47 години е супер  O:-)
ще я направимв като нова ::)

Февруари 14, 2014, 09:24:46
Отговор #29

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Супер. Трябва някой път да се видим да дадеш малко съвети от каде да почна моята колица. :-)