Автор Тема: LANCIA DELTA GTie 1600 1987  (Прочетена 12647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2011, 13:35:22
Отговор #20

puhi76

  • Гост
Колеги не е ли по-лесно да сложиш един 2.0турбо с малко натягане става 200-220 коня  и да не се разправяш с нищо такова което накрая ще извади максимум 100-120 коня ако въобще ги извади . 2.0турбо може да се купи с периферията към него за около 1000 лв слагаш го и си шампион

Октомври 26, 2011, 14:10:13
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Зависи каква ти е идеята, аз шампионат не гоня, пък и толкова коне ще поискат и ъпдейт на спирачна система, окачване... просто искам повече ряз за ежедневката, постигнат с по-малки разходи. Ако има оригинални колектори да пасват на тоя мотор, може и от Фиат или Алфа, другото си го имам... освен колата де :)) Очаквам Краси да се изкаже най-компетентно.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 14:11:45 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 26, 2011, 14:41:32
Отговор #22

puhi76

  • Гост
Всеки си го влече нещо, щом това искаш действай си го.

Октомври 27, 2011, 00:30:02
Отговор #23

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
калектора за по лесно и евтино се прави ...има и оригинален за 125 -130 ТС  .. :D ;D
2000 с турбото ,колегата е прав ...наистина си заслужава ...тази мотор с чугунен блок лесно се напасва за турбо ..и носи
товар  >:D >:D
иначе и карбовете напаснати и регулирани ,обслужени ...ще ти донесат необходимият ПАУАР...таса се казва нали !
SORI!! тези чуждизми тотално ме объркват ... O0 O0


Centrum Transaxle

Октомври 27, 2011, 23:02:57
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
калектора за по лесно и евтино се прави ...има и оригинален за 125 -130 ТС  .. :D ;D
Мерси за инфото, карбове имам Делорто 40 свалени от Алфа 1.6 или 1.8, съвсем наскоро реновирани и перфектно работещи, остава само да спазаря колата и да намеря абартов колектор  :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 27, 2011, 23:17:19
Отговор #25

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Успех  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Октомври 29, 2011, 21:30:05
Отговор #26

Неактивен mitaka_cs

  • Публикации: 59
Успех, обаче 1.6 двигателят на колата от първите мнения на темата е с по-малки клапани и съответно смукателни портове от тези на 2.0 карбураторния 125 и 130 к.с., така че въпросните двойни оригинални смукателни преходи (колектори) за два двойни карбуратора ще дойдат големи, ако не се модифицира главата.
Още един проблем има. Само карбураторните двувалови мотори от този тип на ФИАТ/Ланча са монтирани вертикални, а всички останали инжекционни модификации са наклонени, т.е. за да стоят хоризонтални карбураторите при наклонените двигатели, ще трябва да се преправят и смукателните колектори или поне да се добавят подходящи преходи към тях.
При моноинжекционния 1.6 на мястото на моното се хваща без преправяне двоен вертикален карб, но не са предвидени места за монтиране на механична бенз. помпа и делко с центробежен и вакуумен регулатори...

Октомври 29, 2011, 22:06:05
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси, ето това вече е полезно инфо - явно варианта е както предложи Краси да се изработят специално колектори за случая, бенз. помпата не е проблем - става с външна електрическа за ниско налягане + регулатор на налягането... виж вече за делкото не съм мислил. Поне при шкодите, където съм по-вещ няма разлика в моторите с карб и моноинжекция, така че преправянето е безпроблемно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 31, 2011, 18:02:08
Отговор #28

Неактивен k.petrov

  • Публикации: 11
 Здравей колега прекрасен екземпляр , относно тунинга на TC моторите може да провериш в сайт-а или кингата на "guycroft" там има аболуютно всичко за тези мотори . Преди време имах делта HF но за съжаление ми я откраднаха имам страшно много части чисто нови в кутийки по окачване и по мотор , и едно крило от интеграле .

http://www.guy-croft.com/

Октомври 31, 2011, 18:58:06
Отговор #29

Неактивен mitaka_cs

  • Публикации: 59
Здравей колега прекрасен екземпляр , относно тунинга на TC моторите може да провериш в сайт-а или кингата на "guycroft" там има аболуютно всичко за тези мотори . Преди време имах делта HF но за съжаление ми я откраднаха имам страшно много части чисто нови в кутийки по окачване и по мотор , и едно крило от интеграле .

http://www.guy-croft.com/

Колега, ще се радвам ако ми пратиш едно лично съобщение за HF частите, които имаш, стига да имаш намерение да ги продаваш.
Имам една от по-старите книги на Крофт, а на сайта му наистина се намират всякакви модификации по фиат-двувалките.