Общи форуми > Общ технически

Относно мокетите в автомобила

<< < (2/2)

rumen_spasov:
Ти колега като оригиналния никога няма да успееш да го докараш! Не забравяй ,че това е Мерцедес, кола сглобявана от хора които не търпят компромиси!Да не говорим за оригиналните шумоизолации които просто няма от къде да намериш а и мокета не е равен а пресован с определена форма.. Затова мисля е достатъчно както казва и колегата Дидо да си вземеш терка както го наричат шивачите от някоя кола във форума и да режеш смело. Все ще се получи а и ще е нова материя  без неприятни миризми.

esteo:
И все пак виж колко ти струва комплекта в нета,защото за повечето американски коли примерно са около 150$(без доставката ,разбира се),а колкото и да се свиеш в инвестицията да си го направиш сам-пак  поне около 200 лева ще дадеш.(лепила,разкарване-гориво,изолация,мокет,оверлог по края)и т.нат,
играчката и нея не я смятаме..:)
Мокета който съм срещал-точно за автомобили го имаше само в черно,иначе има и други видове,пак може да станат,но не са за автомобили(срещал съм много автомобили с мокети ,предвидени за домове)
Мерцедеси-бол в България-не виждам какъв е проблема с намирането-(я потърси мокет за Студебейкър ,Буйк,.....или разни предвоенни.. или други екзотики,дъртели ???:):):).......
 
Как да правиш шаблони от картон и тиксо---трудно е да се обясни-режеш ,лепиш картона,огъваш,докато постигнеш желаната форма-после прехвърляш върху мокета,,
Пък дори и на по -сносен запазен мокет да намериш от донор -с точните препарати-а и дори химическо чистене и боядисване стават чудеса....
успех

vasko4:
Здравей, разгледай моята тема, имах същият проблем като твоя.

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1810.370

относно мокетите в Домо имат автомобилният мокет в черно и в сиво и цената не бе скъпа, но мен неме устройваше цвета и се наложи да си избера от останалите /не автомобилни/ мокети.
Иначе варианта е избираш си мокет от многобройните там,разкрояваш си го, обкрайчваш го и става перфектно, но хич не е евтино, така че ако има оринални помисли и по този вариант.
аз за мостри ползвах стари стелки които имах, други взех за малко от колеги, а останалите си ги правих по  метода с картон, както е описал по-горе колегата.
С желание нещата стават перфектни.

victork:
Благодаря на всички! На Волга-та са станали супер, точно това искам да постигна... Ще издиря 123-ка с читав комплект и ще взема размери...
А относно цените в САЩ... Намерих в 2-3 онлайн магазина, бяха между 430-450 $
Което определено ми идва в повече :)

maini4ka:
мокети, тавани, автомобилни дамаски:

http://megatex-bg.com/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%83%d0%ba%d1%82%d0%b8/

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия