Автор Тема: VW Passat 1984 1,8 Pierburg Е2Е  (Прочетена 6102 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2014, 11:57:01
Прочетена 6102 пъти

Неактивен kamerer67

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
здравейте, колеги. като рових из нета да търся части за моята баба яга попаднах на сайта ви. едва ли колата ми се води класическа,Пасат 1984 1,8 хетчбек но все пак се надявам да си я покарам още малко. вече е почти 30 годишна (остават и още няколко месеца) относно двигателя нямам особенни проблеми,освен сегменти и ремонт на главата(смяна на клапани,водачи и вложки) друго досега не е правено.
както всички други,които имат тоя движат и тоя карбуратор пиербур е2е главните ми проблеми са с него, добре че я карам на газ че не са от такова значение. проблемит ми са с ръждясването и то главно с пода и областта под чистачките. казвам проблем защото на тия места е трудно да се отстранят както трябва.
но дори с този проблем мо га да се справя с повечко усилия, истинския ми проблем а вътре с интериора, след като на два пъти са ми я разбивали заради касетофон и cd преди години, пластмасите по таблото вече не успявам да ги закърпя и въобще с целия интериор имам проблем.
ако някои знае за такъв модел пасат 1984 които е за части или има нещо от интериора като таблото или корите на колонките нека пише. също така и километража на таблото търся






« Последна редакция: Януари 21, 2014, 13:09:34 от dido1903 »

Януари 21, 2014, 15:59:17
Отговор #1

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 ::) ::) Уаауууу,красавец. :) :)
Добре дошъл във форума колега.Прекрасен е, последния истински Пасат за Мен лично.На времето (1994-5г) имах удоволствието да се возя и покарам за малко точно такъв като твоя.Останах с приятно впечатление от колата.Хубава мека  всъщевременно стегната возия и доста пъргава и икономична за това купе.
Гледам полагал Си доста грижи до сега за колата, за което поздравления.Грижи се все така и за напред за нея и няма да съжаляваш.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 21, 2014, 19:27:20
Отговор #2

Неактивен kamerer67

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
мерси за хубавите думи :)   много хубави коли видях тук, като че ли нямам нищо против да притейавам ,която и да е от тях :)
« Последна редакция: Януари 22, 2014, 13:43:22 от dido1903 »

Януари 21, 2014, 19:46:25
Отговор #3

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Добре дошъл във форума.
 

Януари 21, 2014, 20:20:54
Отговор #4

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Най-готината B2 в града. Иначе по темата имам един комшия който има абсолютно същия хечбек с такива фарове и стопове обаче не знам дали го продава на части. Колата гние от 2008-9 на паркинга и не се знае какво ще става с нея заради неплатени данъци. Ако имаш интерес мога да го питам дали я продава цялата и какви пари ще й търси и вероятно ще бъде на цената за скрап+данъците. За части надали ще се навие.

Януари 21, 2014, 20:30:25
Отговор #5

Неактивен kamerer67

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
благодаря. ами не пречи да питаш, винаги е добре да има човек опции. това да не е някъде около кракра. един ден като се разхождах там на две пресечки видях 3 такива пасата :)

Януари 21, 2014, 23:29:43
Отговор #6

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Бравоооо колицата е лъщаркаа :) мислил ли си да я смъкнеш с едни 5см. надоло ? :)  8)) Определено ще изглежда доста по-добре ;)

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Януари 22, 2014, 09:55:42
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Привет, колега, имаш хубава машина, която явно е и в добро състояние, браво!
На мен лично формата на оранжевия кант хич не ми харесва. По принцип този модел има ясно изразени прави линии и по - плоски форми, а тази лента е доста плавна и не подчертава нищо характерно от дизайна на колата... Не ми се ще да го приемаш като някакъв упрек - всеки си има вкус, може аз да бъркам нещо, но така си мисля. Въпреки това ще ми е интересно да видя по - стари снимки, ако имаш. Все пак по колата е положен доста труд, личи си.
И да попитам нещо за предната броя - не съм сигурен в момента, но нещо май ми се вижда различна - фейслифтова ли е, от Audi B2 ли е, или просто има по - големи мигачи? И относно "лайстните" около стъклата на вратите - от едната страна има изцяло, а от другата частично - каква е идеята ти - със или без лайстни ще я оставиш? 

Между другото - преди време варненският ретро клуб се събираше в едно барче, в къщата на ъгъла, пред която е снимана колата. След като затвориха барчето, се престихме от другата страна на улицата - в барчето на VW сервиза. Сега сме тук, ела да се запознаем: http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1114.0

Януари 22, 2014, 14:57:06
Отговор #8

Неактивен kamerer67

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
мда вярно е че линията е различна и това и беше целта,съвсем умишлено съм избрал и цвета да е рязко контрастираш и сега ще обясня защо :) значи това е доста грозна кола колкото и видът и да е бил унифициран като на повечето фолксвагени, та идеята ми беше акцентът да падне вурку контраста и плавната линия така по не се забелязва кубистичния дизаин :) а за срещите аз работех там от 2002 как така не съм разбрал че има такива :) а от темата която е за срещите не разбрах последно къде се събирате.явно местата се менят а и нямам време да изчета 13 страници постове :)

Януари 22, 2014, 20:04:10
Отговор #9

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
И още ли работиш или докога си работил там в "дървеното"  :))