Автор Тема: CLASSICCAR DAY 2014  (Прочетена 43446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2014, 23:00:01
Отговор #30

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
имам въпрос към организаторите ...може ли да се направи компромис защото един приятел иска да кара,а колата е 1990 година без газова уредба

Организаторите са го написали - До участие в Класиккар дей се допускат автомобили и мотоциклети, чийто модел е започнал да се произвежда преди 1989 г.
Така че колата може и да е произведена 95-та, стига модела да е преди 1989г.

Февруари 18, 2014, 10:28:08
Отговор #31

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Каква е колата...? Написал съм тел. за връзка  ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 18, 2014, 20:01:00
Отговор #32

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Опел Вектра А C20 XE 150 PS с някъкъв си тунинг

Февруари 18, 2014, 21:52:44
Отговор #33

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Имам два въпроса относно събитието.
Не ми стана ясно дали могат да участват автомобили, които нямат номера и технически преглед и също колко обиколки ще правим по пистата? Отново ли ще е един час каране?

Февруари 18, 2014, 22:04:34
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
В началото се подчертава няколко пъти, че трябва да има заверка на АГУ, а тя в последните години се извършва вече в пунктовете за ГТП заедно с годишния преглед, така че според мен се подразбира... там пък от своя страна изискват застраховка, така че по тая логика трябва да има и ГО :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 18, 2014, 22:09:18
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
В началото се подчертава няколко пъти, че трябва да има заверка на АГУ, а тя в последните години се извършва вече в пунктовете за ГТП заедно с годишния преглед, така че според мен се подразбира... там пък от своя страна изискват застраховка, така че по тая логика трябва да има и ГО :) Относно карането пък е написано ясно - плащаш такса 40 лв и караш колкото обиколки искаш между 10 и 15 ч.

Програма на Класиккар дей 2014:
........
10.00 Откриване. Старт;
10.10-15.00 – Надпревара;
.........
16.00-18.00 – Свободно каране – такса 30.00 BGN;
Победителите в класовете се определят от постигнатото от тях време (счита се най-доброто за обиколка), измерено чрез транспондер. За трите най-добри времена в клас, организаторът осигурява подиум и награди. Вход на пистата 5.00 BGN.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2014, 08:12:25
Отговор #36

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Нормално да питам, защото виждам, че има промени спрямо последните няколко години. Освен това опитът ми показва, че обикновено има и коли, които нямат ГТП - и за това питам. Аз самият планирам евентуално да дойда с кола, която няма номера. Нека Владо да отговори. Все- пак той е организаторът.

Февруари 19, 2014, 10:33:16
Отговор #37

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Бояне, ако имаш АГУ трябва колата да е минала преглед.Трябва ти валиден стикер за ГТП.Ако го нямаш не можеш да караш с оглед на безопастността на теб и другите участници.ГТП гарантира изправна АГУ.Що се касае за карането имаш 5 часа за каране, карай колкото пожелаеш,и с когото пожелаеш.Смених формата на мероприятието за разнообразие и повече каране...що се касае за кола без номера , пистата не е част от пътната мрежа и тук номерата,ГО,Каско и тем подобни не важат.Има изкл.само за АГУ,че е редовна.Ако нещо се случи на писта (дано не става) си е за сметка на участника и организатора не носи отговорност, нито пък застрахователя.Ако имаш други въпроси -питай...;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 19, 2014, 11:54:24
Отговор #38

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Опел Вектра А C20 XE 150 PS с някъкъв си тунинг
Можеш да караш с Вектрата, тя започва да се произвежда през 1988 г. като заменя модела Аскона. ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 20, 2014, 01:26:16
Отговор #39

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
О.k., ясно. Благодаря за отговора.
Не разбрах точно колко време ще караме и на какви групи, но факт е, че го чакаме това рали цяла година и съм там със сигурност живи- здрави :)

Бояне, ако имаш АГУ трябва колата да е минала преглед.Трябва ти валиден стикер за ГТП.Ако го нямаш не можеш да караш с оглед на безопастността на теб и другите участници.ГТП гарантира изправна АГУ.Що се касае за карането имаш 5 часа за каране, карай колкото пожелаеш,и с когото пожелаеш.Смених формата на мероприятието за разнообразие и повече каране...що се касае за кола без номера , пистата не е част от пътната мрежа и тук номерата,ГО,Каско и тем подобни не важат.Има изкл.само за АГУ,че е редовна.Ако нещо се случи на писта (дано не става) си е за сметка на участника и организатора не носи отговорност, нито пък застрахователя.Ако имаш други въпроси -питай...;)