Автор Тема: CLASSICCAR DAY 2014  (Прочетена 43678 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2014, 09:44:35
Отговор #60

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Просто може би и тук, както миналата год. на рали Родопи ще трябва да се учреди отделен клас "модифицирани", за да има справедливост все пак и в състезателния елемент. Точно при този формат на тайм атак, а не за издържливост както беше преди, модифицираните коли с модерни или по-напомпани мотори ще имат голямо предимство пред "уморените" и морално остарели, но оригинални и изпитани стари агрегати. Ето за пример Минито с Кавазаки мотор - че той развърта над 15 000 оборота и не виждам как някой дори в по-горните класове ще може да бие времето му... а и достатъчно е само 2-3 обиколки да завърти. На Дракона точно бързото ускорение, а не максималната скорост дава голямото предимство... е, разбира се иска се и стабилност в завоите. Иначе много ще се радвам да го видя в екшън на Калояново туй чудо, досега съм наблюдавал на писта само Голфчето с мотоциклетен мотор, ама то си е бая по-модифицирано откъм окачване и е супер олекотено.

п.п. ясно е, че ще трябват и малко повече средства за награден фонд на още 1 клас, но така и така отпадна един от предвидените в началото класове и този може да го замести. Другия вариант е времената им да се умножават по някакъв коефициент, подобно на тези с турбинираните мотори... абе в крайна сметка важното е да има по-голяма атракция за публиката и в същото време да няма ощетени участници, защото такива догодина може и да се откажат...
« Последна редакция: Март 07, 2014, 10:28:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2014, 11:11:37
Отговор #61

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Ако правилно съм разбрал, до участие в мероприятието се допускат всякакви автомобили,  чийто модел е започнал да се произвежда преди 1989 г., без значение дали са в автентичен вид , смятам че името на мероприятието  CLASSICCAR DAY  не е  съвсем подходящо. Каква надпревара може да има между ретро автомобил и автомобил с модифициран или подменен агрегат?
Правилно си разбрал колега, а аз имам няколко въпроса към теб: какво разбираш под ретро автомобил ? Ако сменя оригиналните джанти с гуми и сложа нови ,това модификация ли е ? Ако подменя главата с портвана такава , а оставя блока, това модификация ли е ? Ако сменя оригиналното радио с МР3 , това модификация ли е ? И последно ...колко абсолютно автентични автомобила може да излязат на пистата и да завъртят по няколко обиколки.Как предлагаш да се казва мероприятието за следващата година ?  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 07, 2014, 11:29:58
Отговор #62

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
.....И последно ...колко абсолютно автентични автомобила може да излязат на пистата и да завъртят по няколко обиколки.Как предлагаш да се казва мероприятието за следващата година ?  8))

Аз ще изляза с автентичен автомобил воден от олимпийския принцип „…важното нещо в живота не е победата, а битката, основното е не да си спечелил, а да си се борил добре.”

Що се отнася до модифицираните, и по-точно такива с подменени двигатели, питам за да знам дали да подготвим такъв автомобил. Митко е прав, че те трябва да са в отделен клас, защото с пежото няма шанс  :D

Март 07, 2014, 12:59:20
Отговор #63

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Боби, всички записали се до момента са модифицирани автомобили, затова няма отделен клас. ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 07, 2014, 13:35:18
Отговор #64

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Боби, всички записали се до момента са модифицирани автомобили, затова няма отделен клас. ;D

Пусни актуален списък тогава

Март 07, 2014, 14:51:26
Отговор #65

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Момчета,аз пък не разбирам толкова е ли е важно състезанието и това кой е победител?
Никога не може да се угоди на всички,ще се получат дрязги и интриги, а най-важното е,че колкото и да си бърз винаги може да се намери някой по-бърз.
За тия,за които състезаването е супер важно има БФАС и доколкото знам шампионат по Тайм-атак.
Мероприятието е сбирка на старите кошници и феновете им.
И като бонус-възможност да се дава газ в безопасни условия!
Поне така мисля аз.... 8))
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 07, 2014, 15:28:48
Отговор #66

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Точно така , това е идеята на мероприятието, да се видим , да открием сезона , да покараме на пистата и да си направим пазара.Това е единственото лицензирано, поне засега място, на което можем да даваме газ колкото пожелаем.

Боби, това са валидните заявки до момента  8))

1.Иван Петков - Лада 2107 - до 1600 куб.см.
2.Марио Ганчев - Лада 2103 - до 2000 куб.см.
3.Явор карастоянов - БМВ M3 - над 2000 куб.см.
4.Валентин Кангалов - Волво 480 Е - до 2000 куб.см.
5.Павел Кадев - Опел Манта Б - до 2000 куб.см
6.Владимир Димитров - Опел Аскона А - до 2000 куб.см.
7.Явор Фролошки - Лотус Супер 7 реплика - до 2000 куб.см.
8.Владимир Николов - Опел Аскона Б - до 2000 куб.см.
9.Евгени Драгнев - Лада Самара - до 1600 куб.см.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 07, 2014, 16:45:25
Отговор #67

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Добре, значи за мен специално ще трябва да направиш клас "немодифициран", понеже на Пежото единствените "модификации" са му изпускателната система 4-2-1 и АГУ-то :winktongue:

[OFF] A на Боби ще кажа /с извинение към организаторите/ - специално САМО за това състезание според мен не си заслужава да правиш така модифицирана кола, но все пак има и писта Хасково, пък и Серес... за там ще е особено подходящо и съм много навит да ходим заедно да го пробваме >:D [край на OFF-a]
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2014, 17:28:40
Отговор #68

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Еееееее Митак, ама ти нали нямаше да караш с Пежото...? Аз предполагам , че Боби няма прави кола само за едно състезание.Има цял сезон пред нас, ралита,писти, тракдейчета на Дракона...;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 07, 2014, 20:43:29
Отговор #69

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
А, ако дода сигурно ще карам, инак за к'во само г_з път да види :) Ще ти звънна обаче като реша дали ще съм в състезанието или в свободната сесия... нали може и 2 коли да карам? Че на Киро съм обещал като тест-пилот на "зеления змей", дето го стяга от няколко месеца, аз там да му разкажа играта за няколко часа :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.