Автор Тема: CLASSICCAR DAY 2014  (Прочетена 43655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2014, 17:48:40
Отговор #80

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Боби, колко обиколки могат да изкарат на пистата тези коли,питам сериозно ? Имаме време ПЕТ часа за каране, ако смяташ , че могат да изкарат половин час, или час О.К. Що се касае до клас модифицирани...това е общо понятие,затова го направих да е по кубатура,така се изравняват възможностите, щот ако е по години се получава много голяма разлика в мощностите и реално няма как кола 1200 куб.см. да я пусна с кола 1900 куб.см, нищо че са в една година. ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 12, 2014, 18:19:38
Отговор #81

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мите, кви оригинални гуми бе брат... 8))
Ми виж се к'во си написал, по твоята логика наистина у нас май няма ни една немодифицирана:
...Подмяната на скорости,окачване ,спирачки,гуми също е модификация.
А поне с ново масло и бензин ще може ли да минем за оригинални? :)) Ако имаш предвид оригиналния РАЗМЕР на гумите, тогава съм съгласен, но пак ще има разлика в смески, шарки и т.н... та някой от организаторите трябва да е в час с тези неща и да следи.
Не се заяждам, просто нещата трябва да са ясни, за да няма накрая много ощетени и недоволни... то винаги ще има де, поне от първия вид... не всеки обаче гледа отвисоко на тези неща и дори да не му признаят явна победа, както в моя случай да се върнат и следващата година пак да карат и да подкрепят мероприятието. Помниш сигурно една "дама" от екипа на ладичките дори налиташе и на бой... >:D
« Последна редакция: Март 12, 2014, 18:24:46 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2014, 18:23:06
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Сори, натиснах грешна икона, моля да се изтрие :shy:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2014, 18:28:03
Отговор #83

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Човек като чете, ще си помисли че или се решава световна титла, или е обявен награден фонд от поне милион, така сте се захапали за това каране. Елате и се насладете на хората, колите, обстановката, на мероприятието като цяло. Нали това все пак е идеята, нима е нужно да се обяснява отново защо не могат да се направят класове с равнопоставени автомобили. Който му изнася кара, който иска се вози, който иска отива за приятно изкарване и да се види с колеги. Всичко друго е ненужна полемика и дрязги.

Март 12, 2014, 18:38:21
Отговор #84

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Точно така ! Не мога за всяка кола да направя клас, но някой ден обещавам да пробвам !

Мите с тебе сме го коментирали хиляди пъти, това е мероприятие изцяло пожелание,абсолютно отворено и НЕнатоварващо с изисквания участниците.Ако искаш карай с реактивно гориво, ако искаш карай с тетраетил...това си е твое желание,важното е да завършиш.Много добре знаеш , че всеки видял карираният флаг е победител.Ако не ти се кара ела на пазара или се включи на парада твоя воля.Само за протокола, даже и с мешан бензин пак си модифициран... :winktongue: Спирам с тези работи защото си говорим неща от минали години. 8))

п.п. В регламента на първа страница ясно е написано, че няма ограничение за използваните гуми,марка и модел.....само за пример ти ги написах одеве, надявам се си разбрал...;)
« Последна редакция: Март 12, 2014, 18:41:59 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 12, 2014, 20:53:02
Отговор #85

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Спирам с ненужната полемика и дрязги.

Март 12, 2014, 21:24:52
Отговор #86

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Ако направиш клас за оригинали, обещавам да докарам достатъчно коли  :D

Жалко, че Ториното не ми е с оригиналния цвят, та да го докарам :D :D :D

Март 12, 2014, 21:50:09
Отговор #87

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Човек като чете, ще си помисли че или се решава световна титла, или е обявен награден фонд от поне милион, така сте се захапали за това каране...
Колкото и да ти е чудно на практика наистина така реагират някои... и на мен не ми беше приятно на 2-рото или 3-тото издания по спомен, след като през цялото време водех безапелационно и накрая публиката ме поздрави като победител, да ме класират 2-ри заради грешка в брояча на обиколите... аз мога да го преглътна, но други явно не... същото е и при категоризацията все някой е недоволен, аз също когато ме пускат в клас с нередовни противници /примерно по-големи мотори от други марки под капаци, които не се отварят/, но не го правя на световен проблем... все пак човек като е дал куп пари за такси, гориво, гуми... и да си троши колата, накрая е доста гадничко да бъде цакан... идеята ми е хората да са максимално доволни и мотивирани да участват и следващия път.

п.п. не мисля, че това са дразги и щом сме го говорили и минали години, значи е време нещо да се направи, новия формат е стъпка в тази насока... лично аз ще карам за удоволствие и да тествам собствения си лимит /добре че ми напомни за бензина - мислех да пробвам с малко авиационен дали ще ми подобри времената/, надявам се и всички останали да мислят като мен... както се казва в песента "а дано, ама надали" като познавам нашенската народопсхология ;)
« Последна редакция: Март 12, 2014, 22:00:54 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2014, 22:28:21
Отговор #88

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз отивам за приятното изживяване, пожелавам на всички само положителни емоции. Преставам да пиша по темата, и се извинявам на всички, които евентуално съм обидил :-[

Март 14, 2014, 10:48:17
Отговор #89

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Юнаци, всичко е наред,това са нормални въпроси.Когато има дискусия има и решения в правилната посока. Предложения за класове, формати на мероприятието, други идей, можем да обсъдим на пистата.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !