Автор Тема: Simson S51 B 1987 г.  (Прочетена 8558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2014, 23:04:32
Прочетена 8558 пъти

Неактивен power56

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте колеги !Казвам се Теодор и съм от София и вече съм на 18 години. Нов съм в форума и все още не мога да се насладя на всичките красоти, за което ви поздравявам всички.И аз съм запален фен на всякакви ретро машини , било то коли или мотори. Да си дойда на думата , реших и аз да ви покажа моята гордост,а именно симсон с51б от 1987-ма година.
Преди него имах и други стари машинки,като Балкан 50 мк3 и Карпати 50 кубика , но това си ми беше мечта,която вече е реалност ! Всичко започна на 25 Август 2011 година с прясна М-категория реших да си взема и аз част от историята на Симсон.
Намерих го в един сайт , беше близко до моето село , което е до град Плевен,и реших че ще е той.На другия ден отидохме и като го видях много се развълнувах  (все пак от няколко години само това ми беше в главата) , бях доволен че запали и врътнах едно кръгче , след което платих взех документите и се прибрах на ход с него без да го оглеждам или да се пазаря за цената.
След няколко дена осъзнах ,че съм направил не толкова добра покупка. Боята се лющеше, отвсякъде кабели стърчаха , бензина се оливаше от карбуратора , не работеше добре прекъсваше , трудно палеше и куп други проблеми.
Реших ,че това е добър повод за реставрация и с почването на учебната година го разглобих , насложих го в няколко щайги и айде на София в на един приятел гаража.Там двамата се майстореехме, разглобихме двигателя , сменихме доста неща , в крайна сметка си стана основен ремонт.
Почна се шкуренето на всички детайли, полиране на  повечето части и главно на двигателя.На пролет вече всичко препинано го върнах с щайгите на село и се почна сглабянето на пъзела.
Всичко стана пасна си на местата и последва цяло лято каране . След дългото лято реших ,че реставрацията не беше направена правилно и процедурата се повтори.... Само двигателя беше добре и реших ,че той няма да се отваря , но пък за сметка на това получи 12v електронно запалване и чисто нов немски карбуратор.Всичко се пребоядиса на ново , каплите и те получиха нов блясък.
С времето гледах много снимки на колеги и благодарение на Мз и Симсон форума(без който нямаше да успея да си сбъдна мечтата) се сдобих с много и оригинални части с които замених селенията по моторчето си .
Всичкото това отне 2 години през които падна много работа , но вече симсона е напълно изряден и перфектен(поне за мен  O:-) ).
Относно документите и там беше голяма разправи , но не се отказах  . Имам много снимков материал и не искам да пълна публикацията с снимки .
Това е линк към всичко което съм заснел поетапно  http://power56.snimka.bg/motorcycles/simson-s51b.625727.31563141  , а тука ще постна само няколко снимки да разберете горе-долу за какво говорих по-горе.















И една снимка с мен  :shy:





Приемам всякакви упреки и съвети, това ми беше първият опит за реставрация , цени не обичам да споделям, понеже удовлетворението което ми доставя симсона е безценно !
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 13:07:19 от dido1903 »

Януари 30, 2014, 08:25:43
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Браво, постарал си се много и мотора е станал чудесен.Поздравления!

Януари 31, 2014, 14:38:46
Отговор #2

Неактивен power56

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Мерси  O:-) O:-) O:-)

Януари 31, 2014, 19:38:04
Отговор #3

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Поздравления.Хубав мотор и добра работа.Връща Ме във времето когато бях на твойте години и нахлуват спомени от буйните младежки времена.Не че след толкова години не правя щуротий.
А за покупката не съжалявай.Когато много искаш и дълго търсиш нещо и най-после когато го намериш пердето пада и виждаш свойта мечта а не реалността.И Аз а навярно и много от колегите са правили грешката следвайки сърцето да не видят реалността и пренебрегнат разума.
 
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 03, 2014, 11:10:21
Отговор #4

Неактивен power56

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Мерси много колега! Наистина така беше и сега съм много доволен че се получи така и го направих от-до както съм си го представял ! :)  O0

Февруари 07, 2014, 19:48:47
Отговор #5

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Поздравления.Хубав мотор и добра работа.Връща Ме във времето когато бях на твойте години и нахлуват спомени от буйните младежки времена.Не че след толкова години не правя щуротий.
А за покупката не съжалявай.Когато много искаш и дълго търсиш нещо и най-после когато го намериш пердето пада и виждаш свойта мечта а не реалността.И Аз а навярно и много от колегите са правили грешката следвайки сърцето да не видят реалността и пренебрегнат разума.
 
Миташки, много дърт се изкара бе дядов! Като ще рече младежа, тука сме се събрали все некакви изкукали пенции!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Февруари 08, 2014, 15:21:34
Отговор #6

Неактивен power56

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
:D :D :D За това възраст няма :D