Автор Тема: Възстановяване на FIAT 125p 1982 г.  (Прочетена 47063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2014, 14:26:08
Отговор #30

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Здравейте колеги,
Благодаря на всички за окуражаващите, както и за отрезвителните постове! Живот и здраве, хванал съм се на хорото и смятам да го играя докрай. Когато мога, колкото мога. Знам, че сметката в края ще е много над сумата, за която можеш да си купиш дори нова кола, но ... животът е един, а катафалката багажно няма, така че... Разглобяването започна. Когато направя снимки, ще кача, ще опиша и кое какво е (някои неща имат неподозиран вид). Благодаря за съветите и идеите, смятам да се възползвам от тях. Поздрави!

Февруари 01, 2014, 14:37:34
Отговор #31

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Снимай и показвай смело.Колкото повече снимки толково по-добре.Тамън и някой съвет може да получиш ако някъде сгрешиш.
Успех и горе главата.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 02, 2014, 18:06:05
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
На нашата улица имаше два такива Поляка 125Р.Единия прекара живота Си на улицата изгни тотално и замина за скраб.Механиката Му беше перфектна но купето тор.Другия го кара все още една стара жена отдавна минала 70г и не от най-добрите шофьори.Лятото най-редовно ходи с него по язовирите за риба.Незнам колко са чупливи тия коли но и двата ги помня от дете (а това беше доста отдавна) и не знам за някакви сериозни ремонти по тях.
Зависи как се кара... колегите нагоре споменаха, че мотора е само на 3 основни лагера /като шкодите/ и не търпи много изцепки в обороти. Най-добре ще е да се смени с нещо италианско, така или иначе няма да се гони оригинал...  купе в подобно състояние, което вече не си струва средствата да се връща към оригинала е благодатно именно за тунинг и персонализация. У нас досега не съм виждал някой да е тунинговал качествено точно този модел, така че колегата /ако завърши проекта/ ще бъде уникален!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2014, 19:40:28
Отговор #33

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Колега,аз имам един такъв в гаража и съм му замислил същото упражнение.
Успех.

Февруари 03, 2014, 10:53:50
Отговор #34

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014

Февруари 05, 2014, 16:33:13
Отговор #35

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Зависи как се кара... колегите нагоре споменаха, че мотора е само на 3 основни лагера /като шкодите/ и не търпи много изцепки в обороти. Най-добре ще е да се смени с нещо италианско, така или иначе няма да се гони оригинал...  купе в подобно състояние, което вече не си струва средствата да се връща към оригинала е благодатно именно за тунинг и персонализация. У нас досега не съм виждал някой да е тунинговал качествено точно този модел, така че колегата /ако завърши проекта/ ще бъде уникален!

То за всеки един мотор важи "Зависи как се кара" та ако ще и на 16 лагера да е.А на колегата полежавам успех с проекта.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 05, 2014, 19:52:44
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, така е... освен това не всички мотори с 3 лагера е препоръчително да се карат в ниските обороти... примерно за старите Шкоди са ми казвали точно обратното, че повечкото обороти осигуряват по-добро смазване => по-малко износване, затова съм свикнал да карам именно в този стил >:D Полски Фиат признавам не съм карал никога, макар че мой съсед имаше такъв няколко години, затова си вадя заключенията само от написаното от спецовете в темата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2014, 11:38:01
Отговор #37

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 :) :) :) Нали се сещаш и за другия термин.....карък......има хора ако ще и на 10 лагера да е пак ще го скапят.
По принцип и Аз Съм рак за техниката.Карам все едно са ми дали да я счупя.Масла и филтри мразя да сменявам и не пипам нищо докато може да се движи колата.И въпреки всичко (явно Съм късметлия) тежки ремонти (диферинциали скорости двигател) не се е налагало да правя. Освен една кутия на едно Митсубиши която оставих без грам масло щото ме мързеше да сменя един семеринг дето Аз си го скапах.
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 11:50:24 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 12:18:47
Отговор #38

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не знам защо, ама не ти вярвам, дори и само заради състоянието на камиона ти :D

Февруари 06, 2014, 12:52:04
Отговор #39

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Аааа камиона е друга бира.Но и там нещата стоят по друг начин.Макър че не е на 100% това което изглежда.Но все пак когато караш по 28-29-30 тона в нещо направено за 16-17т трябва и да може да разчиташ че ще свърши работата и няма да те изложи.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.