Автор Тема: Възстановяване на FIAT 125p 1982 г.  (Прочетена 47080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2014, 20:04:01
Отговор #40

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
май имам оборотомер за фиат 125п
 

Февруари 06, 2014, 20:58:01
Отговор #41

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ако колегата не прояви интерес Аз бих го сложил в една Руска техника ако се спазарим.Но за сега Съм пас.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 07, 2014, 20:36:29
Отговор #42

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Браво за избора за реставрация на този модел на Фиат,колега!Аз имам същият полски оригинален оборотомер на моят полски звяр и мога да кажа,че работи много добре.

Февруари 08, 2014, 11:25:11
Отговор #43

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... само дето местото където се монтира май е по-подходящо за отчитане на показанията му от навигатора... ама какво да се прави - явно полет на полската инженерна мисъл върху крилете на... няколко водки :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2014, 13:47:58
Отговор #44

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
То тоя от снимката явно е поставян после от собственика като тунинг.Не вярвам от завода да го монтират там та и след няколко шишета водка да са.Ма то пък знае ли човек.На колко от новите автомобили уредите се монтират заводски по средата на таблото та е по-удобно да ги следиш от багажника отколкото от шофьорската седалка. :) :) :)
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 09, 2014, 11:07:42
Отговор #45

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Случайно я мернах и се сетих за теб, а и пепелниците те чакат ;)

http://prodavalnik.com/instruktsiya-za-obsluzhvane-servizno-rkovodstvo-za-upotreba-polski-fiat-125p-polski-fiat-125p-i24841013
Andreev Motorsport TEAM

Февруари 09, 2014, 11:30:59
Отговор #46

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
При мен стои отляво и е близо до шофьора,което позволява да се следи.На по-старите модели 125р оборотомера е монтиран отляво, а на последните е отдясно.

Февруари 09, 2014, 20:18:55
Отговор #47

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами явно верно ги е хванала водката накрая. :D :D :D
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 26, 2014, 22:19:43
Отговор #48

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Здравейте колеги,
Да споделя докъде се придвижиха нещата за последния месец. За съжаление, тенекеджията ми върза тенекия - колко оригинално :-) Отказа се от колата, преди да я е започнал още и само ме забави месец. Хубавото е, че се намери друг. Намериха се и схеми с контролни размери по купето, което е още по-добре. Все пак купето е основата на нещата. Успях да си закупя следните нови ламарини: предни и задни калници, прагове, кош, предна маска и предна престилка. След преглед се установи, че това е което е препоръчително да се смени с ново (не всичко беше наложително, но няма да правя 5 коли, нали). Сега съм изправен пред въпроса с какви материали да обработя ламарините и най-вече тези повърхнини, които след изкърпването се оказват затворени и няма достъп до тях (например праговете отвътре и задните калници около и под багажника). Очаквам да помогнете със съвети, защото изборът на пазара на химии е прекалено голям и предпочитам да получа информация от хора с опит. Благодаря предварително!
п.с. Не съм забравил за пепелниците, но (оправдания) рядко се прибирам вкъщи. Благодаря за търпението!

Февруари 27, 2014, 11:37:31
Отговор #49

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Признавам, не съм човек с опит в тенекеджийството, но пък имам доста опит с тенекеджиите и съм забелязал, че обикновено те не обичат да ги учиш с какви материали трябва да работят, а сами си ги избират... казвам ти го това, за да не стане така, че да се издразни и да те отреже и тоя накрая. Най-добре първо го питай какво ще ти препоръча и после сподели тук, за да чуеш мнения от знаещите дали да му гласуваш доверие. С тенекеджиите никога не знаеш какво да очакваш и дори да се съгласят с твоите изисквания и после много да им висиш на главата, накрая все ще намерят как да го направят както те си знаят и да те поставят пред свършен факт :-\ ... мога да ти дам и примери от опит, но и без тях мисля че ме разбра какво искам да кажа.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 11:40:02 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.