Автор Тема: Възстановяване на FIAT 125p 1982 г.  (Прочетена 47058 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 12, 2014, 13:56:51
Отговор #70

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Така ... вече тупаме темата не от прахта, а от ръждата. Дилемата е следната - ремонт на ламарините на вратите (най-вече горе, при стъклата) или купуване на нови врати. Ако е купуване - стават ли врати от лада 1500/1600 на този мой Фиат. Четох противоречиви мнения по въпроса, на други места, но тук не успях да намеря подобна дискусия и затова, моля за мнение.

Октомври 14, 2014, 19:27:23
Отговор #71

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
В Русе в магазина на поляка, мисля че има бая ламарини за Fiat 125. Поне като съм ходил съм виждал калници, подкалници, дъна, може да има и други ама не съм проявявал интерес.

Октомври 20, 2014, 16:32:55
Отговор #72

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравей колега,

Съжалявам че прочитам темата ти малко късно, но още си в началото на хорото и може да промениш малко стратегията си относно колата. Мисля, че това което ще ти напиша може да те заинтересува.
Нямам представа за колко пари си купил този фиат и колко си налял в него до момента, но ако си фен на модела знам къде има два италиански фиата 125, на които двуваловите мотори работят. Те са комплектни и вярвам, че би могъл да купиш или единия от тях или двата ако се понапънеш.
Така първо ще получиш повече динамика, която искаш от класически двувалов фиатов мотор и второ ако решиш можеш да направиш някой от италианските фиати. Така парите, които ще вложиш много повече ще си заслужават, а гарантирам ти от личен опит човек рано или късно си задава въпроса за смисъла на вложените средства - ти сам казваш че парите не ги береш от дърветата.
Колегата Момчил е много прав като ти е обяснил нещата в началото на темата. Ти наистина можеш да купиш читав полски фиат в движение за 1000 лева, защо трябва да минаваш през всичко това с което си се захванал, още повече че и колата няма някаква сантиментална стойност за тебе? Ако ти се възстановява кола то и полски фиат за 1000 лева ще има достатъчно работа по него.
Решението си е изцяло твое, но поне си помисли дали някой от италианските 125 няма да представлява интерес за тебе поне за донор.
Пиши ми ЛС ако те интересува да те свържа със собственика на Фиатите.
Поздрави
Петър

Март 16, 2015, 22:15:45
Отговор #73

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Здравейте колеги!
Развитието - купуване на нови врати, без шофьорската ... не намерих. И използване (изкърпване) на старите дъна - нови, от нормална ламарина, не намерих. От загнилите кутии се сваля шаблон, изрязват се, огъват се и се монтират на мястото на старите ... мъка... Предстои да поръчам спирачните тръбички да ми ги изработят - насочил съм се към Овчо(е) поле. Ако някой знае по-... майстори на тръбички, моля, нека пише.
Ето и една снимка - малка кутийка от тунела към А колонката:

Малко, но важното е, че започна :-)
Поздрави!

Март 18, 2015, 17:59:01
Отговор #74

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Привет!Защо не пробваш медните спирачни тръбички от Лада дали ще станат?Междудругото,какво им е на оригиналните тръбички?Радвам се,че фиатаджиите се увеличаваме!Успех с възстановяването на 125р!

Март 18, 2015, 18:21:19
Отговор #75

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
На лада тръбичките никога не са били медни, така че много добре се е насочил колегата.

Март 18, 2015, 18:26:51
Отговор #76

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Може и да звучи смешно, но искам максимално частите и агрегатите по колата да са нови. Старите тръбички са ОК с изключение на 2, които се бяха "заварили" към сервото и в резултат останаха без накрайници. Иначе отвън изглеждат нормално като за 33 годишни, а отвътре изтече нещо ... Няма да ги хвърлям, но предпочитам да си направя нови. На Овче поле съм си правил за един BX, който карах навремето, но това беше отдавна. Иначе за ладовите, питах, признавам че не съм пробвал, но ми казаха, че не стават. Другата седмица, живот и здраве ще ходя да ги поръчам, пък каквото излезе, един комплект в повече няма да тежи на гаража.
Поздрави!

Март 21, 2015, 18:24:18
Отговор #77

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Овче поле, това май е Скантех.Аз съм си поръчвал от тях тръбички, но за опел.За лада преди време нямаха накрайници, те са малко друга стъпка на резбата... но не знам на фиата същите ли са накрайниците.

Март 22, 2015, 14:25:15
Отговор #78

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Медна спирачна тръба, не е лошо нещо. Стоманената, корозира, ръждясва и се разяжда отвътре. Когато стане на 25 години, вече е опасна. Да не говорим, когато е на 30-40 години. На бялото ми Пежо, което беше с оригиналните, стоманени спирачни тръби, тръбите външно си бяха ок. Обаче, бяха се запушили. Нито помпата му беше повредена, а маркучите смених с чисто нови, веднага след като купих колата. Беше още с оригиналните, а те се бяха раздули и капеха. Течовете тръгнаха веднага, след като подкарах колата. То и това й беше карането с тези спирачки, до нас. И задържаха, и постоянно се стичаше спирачна течност по ламарините. Категорично отказах да я карам така. Подмених ги, като важна и неотложна дейност по колата. Свалих спирачните апарати с цилиндрите. От маркучите, вътре се бяха напълнили с разложена гума. И вече с минали през разглобяване, почистване и мазане със синтетична грес за спирачни цилиндри, имах напълно изрядни спирачки. Доволен от тази работа и от състоянието на частите, подкарах колата. Спирачките започнаха да задържат, предните. Осезаемо. Стори ми се, че някак си и не спира точно както трябва да спира, голяма кола с 4 дискови спирачки. Чувствително й загряваха предните колела. Чудих се, чудих се, накрая свалих стоманените спирачни тръби на предно ляво и предно дясно колело. Бяха задръстени. Надувах ги с какво ли не, дори ръжда и боклуци не искаха да изязат. А, обикновено излизат ръжди със метални части от стените на тръбата отвътре. Тогава, взех решение. Да ги сменя с нови, тези тръби. Купих си медна тръба, такава за спирачни и хидравлични системи. В самия магазин, (кв. Кършияка), чичото имаше различни накрайници за различни модели раздувки на тръбите. Разду ми медните тръби, а след това ги монтирах. Тогава, Пежото взе да спира, като западна кола.  :)  Тогава разбрах, че въобще не съм имал спирачки. Разликата беше колосална. Знам, че медната тръба, не е оригинална част, обаче по-важно за мен е това, автомобила да има перфектна спирачна система. И смятам, че не бива да се прави компромис с тези неща.

Март 22, 2015, 18:30:11
Отговор #79

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Можеш и сам да си ги направиш с конусна дъска.
Така си ги направих аз, защото оригиналните тръбички не бяха налични и не знаех с каква дължина търся, а не искам да ми висят разни тръбички.
В крайна сметка може и малко по- скъпо да ми излезе отколкото, ако си бях купил готови, но затова пък инструмента ми остана.

Не всички конусни дъски обаче имат накрайниците за изработка на " пъпки" за спирачни тръбички.Така че ако си вземаш внимавай.
Допълнително си купих само накрайника от "Beta".




« Последна редакция: Март 22, 2015, 18:37:13 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA