Автор Тема: Mercedes W123 230E  (Прочетена 18763 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2014, 15:30:10
Прочетена 18763 пъти

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Здравейте приятели, колеги, почитатели на класическите и ретро автомобили. Нов съм във форума и искам да ви представя Mercedes W123, с който се сдобих в началото на януари тази година. Купих колата за 2000 лева от Шумен, има много добра база и 99% е пълен оригинал. Таванът, капаците и вратите до лайстните е оригинална боя, оттам надолу е пребоядисвана, мисля, че преди години задните вежди са сменяни, както и ъглите на праговете, но всичко е направено много качествено и не личи въобще. Гредите по шасито, праговете и предните подове са напълно здрави, има две изгнили ленти на задните подове откъм прага, но това е съвсем обичаен и нормален проблем. Има вероятност да е на реални 350 000 км, но това няма как да знаем със сигурност. Моторът работи много добре, има едно леко и ритмично потракване, което не изчезва, когато загрее, което ме кара да мисля, че е верига.

Мерджанчето работи отлично и на бензин, и на газ, инжекцията не е гърмяна никога и всичко е наред. Направих регулаж на клапаните, смених гарнитура на капака на главата, свещи, всички филтри, маслата на мотор, скорости и диференциал, сменях и десен накрайник. Купил съм нови задни пружини, амортисьорите ще ми пристигнат скоро, понеже задницата е доста клекнала, а това ме дразни. Имаше дрънчаща дясна биелета на стаблизиращата щанга и когато я смених и се преместих отляво, видях, че биелетата там липсва, а болта й е скъсан и ръждясал, навит в ухото на носача...  ::) За щастие, човекът, от когото я купих, ми даде два резервни задни носача и сега, заедно с пружини и амортисьори, ще подменя и носача за по-лесно и ще се сложи другата биелета. Имам за смяна и средно гърне, както и някой-друг тампон, но още не съм открил кои точно тампони са за смяна, тъй като карам с една биелета и има вибрации, заради стабилизиращата щанга.

В общи линии е това, като цяло колата е в много добро състояние за годините си и има здраво купе, което не се нуждае от подмяна на цели детайли, панели и т.н. Идеята е, малко по малко, да я стегна цялата, да подменя целите задни подове, да я боядисам в червено, с бял таван, както и да направя поръчков салон от-до.

Ще се радвам на вашите мнения, оценки, съвети и всякакви коментари. Поздрави!!  :P


« Последна редакция: Януари 29, 2014, 15:56:20 от Stan »

Януари 29, 2014, 17:27:18
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
честито, колега! доста време я гледах в мобилето, с едни грозни джанти от а-класа петолъчки.... наистина е като от обявата - страхотна като за 30 години!   пожелавам успех!

като съвет - червено/бяло няма да отива на тази кола, мисли за някакъв металик от сорта на пепел от рози, тъмно винено, кафяво/коняк, трябва да е класическо






като 2-рата и последните две са моите лични фаворити :) но както и да я направиш, важното е да те кефи! :)


Януари 29, 2014, 21:34:28
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Добре дошъл във форума и поздравления за 123-ката. Салона изглежда супер на снимките, чак да не повярваш че е на 350х. Според мен колата си добре и в този цвят, но все пак на теб трябва да ти харесва, както и да изглежда. Успех

Януари 29, 2014, 22:01:57
Отговор #3

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Салона ти е много читав(само таблото дето е напукано). Външно също изглежда запазена, стига под боядисваното да не са правени някакви щуротии :) Аз лично бих я изкърпил, боядисал отново бяла  и сменил таблото...Не виждам защо да си "тровиш" живота с цялостно разглобяване и сменяне на читавия салон...Хора всякакви, та както си решиш, иначе честито :)

Януари 29, 2014, 22:15:20
Отговор #4

Неактивен daniyord

  • Публикации: 41
Честито,колата изглежда много добре външно, а вътре си е направо супер! Проблема със сините табла не е много лесен за решаване,но рано или късно и това ще се нареди.

Януари 30, 2014, 08:40:35
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Хубава и пазена кола си си купил колега.И аз мисля, че трябва да и избереш подходящ металик в един цвят.И не подценявай проблема с напуканото табло на колата си, той е един от най сериозните защото такива табла здрави,вече почти не се намират.По случайност четох,че някой от нашите колеги предлагаше запазено табло и още нещо на друг колега поинтересувай се и го купи ако някой не те е изпреварил!Според мен това ти е най важното нещо в момента.Поздравления за хубавата кола!За таблото попитай колегата vasko4
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 08:42:39 от rumen_spasov »

Януари 30, 2014, 11:52:23
Отговор #6

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Браво колега колата изглежда доста добрее.Пристрастен съм към тая кола,защото едно време и ние имахме такава даже същия цвят.Един от истинските Бенцове :) Лично мнение остави я бялаа-класика,само я смъкни надоло и едни готини джанти и ти си човекаа :)  8))

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Януари 30, 2014, 12:57:24
Отговор #7

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
честито, колега! доста време я гледах в мобилето, с едни грозни джанти от а-класа петолъчки.... наистина е като от обявата - страхотна като за 30 години!   пожелавам успех!

като съвет - червено/бяло няма да отива на тази кола, мисли за някакъв металик от сорта на пепел от рози, тъмно винено, кафяво/коняк, трябва да е класическо






като 2-рата и последните две са моите лични фаворити :) но както и да я направиш, важното е да те кефи! :)

Благодаря, колега! Да, беше с едни нелепи за нея джанти и се договорихме да ги оставя тях, защото не са за нея. 84 набор е колицата и това все пак донякъде спасява положението откъм грохване. Благодаря за снимките и съветите ти, аз още не съм решил категорично как ще се прави колата, но много ме впечатли една в червено и бяло, която намерих в нета. Иначе,пепел от рози най-много ми харесва като алтернативен вариант, бялото също си ме кефи, но мой фаворит си остава това  :) :


Януари 30, 2014, 13:02:56
Отговор #8

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Добре дошъл във форума и поздравления за 123-ката. Салона изглежда супер на снимките, чак да не повярваш че е на 350х. Според мен колата си добре и в този цвят, но все пак на теб трябва да ти харесва, както и да изглежда. Успех

Добре заварил!  ;D Салонът е наистина доста запазен и най-вече корите на вратите и тавана. Предните седалки са поизтърбушени и хлътнали, а само шофьорската има един кръг скъсано на мястото, където се качваш и слизаш, на облегалката, та за това целия ще трябва да се разшие, да се оправят пружините и да се положи нов дунапрен, за да изпъкнат извивките. Целта и желанието ми е да бъде перфектна, а не просто поддържана по някакъв начин. Първата ми кола от подобен калибър е това, от години мечтая за нещо такова и сега няма да мирясам, докато не стане като нова.  >:D

Януари 30, 2014, 13:05:21
Отговор #9

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Салона ти е много читав(само таблото дето е напукано). Външно също изглежда запазена, стига под боядисваното да не са правени някакви щуротии :) Аз лично бих я изкърпил, боядисал отново бяла  и сменил таблото...Не виждам защо да си "тровиш" живота с цялостно разглобяване и сменяне на читавия салон...Хора всякакви, та както си решиш, иначе честито :)

Идеята е, че така и така ще трябва да се разшива, заради хлътналите пружини на седалките и смачкания дунапрен, който ще се подменя, а колкото и запазен да е салона, плата е избелял за 30 години малко или много. Но това няма да е сега, не мога всичко наведнъж, трябват пари за тая работа. Лека-полека се надявам да стане всичко.  :)