Автор Тема: Mercedes W123 230E  (Прочетена 18760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2014, 22:37:23
Отговор #30

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Здравейте отново, колеги. Споделям малко развитие по темата с колата ми. Подмених задни амортисьори, пружини и биалетки, като левия носач го сменихме изцяло, защото болта на старата биалетка беше скъсан вътре и не успяхме да го развием. Возията й се промени коренно, оказа се, че старите амортисьори са си заводските с логото на Мерцедес-Бенц – газово-маслени. Новите са само газови. Интересното е, че след подмяната и на пружини, и на амортисьори, задницата не се вдига въобще, дори имам чувството, че стана мааалко по-ниска от преди, за сметка на това пък е много стабилна. Гледах и други 123ки след ремонт, същите са. Явно заводската стойка си е такава. Някои ги вдигат с допълнителни тампони, но аз не желая такива български интервенции.  ;D

И тъй като воланът ми имаше луфт, сега, след като оправих изцяло задницата, луфта понамаля, но още го има. Оказа се, че предните колела се позаиграват навътре и навън при натиск, което ни отведе към тампони на реактивните щанги, най-вече лявата. Още ги търся, чакам обаждане да ми кажат има ли ги в БГ на склад, ако ли не – ще поръчвам от чужбина или ще ми ги изработят в Пловдив. И след като сменя и тях – ще видим как е луфта. Ако още го има, значи ще сменям сектора. Малко по малко 123ката почва да докарва истинската си приятна возия, което много ме радва. Искам първо да я прослушам и обслужа от-до технически и чак след това ще пристъпим към цялостно разглобяване, пясъкоструене, кърпене и т.н...Няма да има прошка, обещал съм й, че ще се погрижа много добре за нея!  >:D Засега съм си намерил реставратор в Бургас, който ми позволи да се уча при него и да си правя моята кола. Засега планът се изпълнява бавно, но славно. Всичко с времето си. Утре потеглям към Бургас и ще й се насладя хубаво с по-висока скорост, че преди заради тая задница, като вдигна повече от 130 и почваха вибрации...Временно е с тазове на 124ка, понеже още не съм сложил летни гуми 14ки за оригиналните джанти, а тези са 15ки.  ;)


Март 14, 2014, 23:43:32
Отговор #31

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
При кого ще правиш колата, колега? Аз от днес съм в отпуск и чак следващия понеделник ще съм си в Бургас, но се надявам да се запознаем. ;)

Март 14, 2014, 23:49:40
Отговор #32

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
При кого ще правиш колата, колега? Аз от днес съм в отпуск и чак следващия понеделник ще съм си в Бургас, но се надявам да се запознаем. ;)

Засега идеята и уговорката е колата да се прави при Тодор от Лъка, запознах се с него миналия месец, много приятен и отдаден на заниманието си човек.  :) Ще бъда в Бургас до 22-23 март, но често си пътувам до там и аз също ще се радвам да се запознаем. :)

Март 15, 2014, 01:33:12
Отговор #33

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Е, той се е доказал в занаята си. :)

Март 15, 2014, 16:25:48
Отговор #34

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Да, определено. Останах смаян и очарован, този човек е роден само за това и го прави с пълна сила и страст.

Март 15, 2014, 21:55:54
Отговор #35

Неактивен trabi_bs

  • Публикации: 172
    • https://www.facebook.com/Автоуслуги-Бургас-1297206050296043/?ref=hl
Браво за труда,тасовете много му ходят O0 Като дойдеш драсни един ред да те подразня с малко чаркълъци.
Автоуслуги Бургас 0886242512 https://www.facebook.com/Автоуслуги-Бургас-1297206050296043/?ref=hl

Март 23, 2014, 11:00:00
Отговор #36

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Такааа...Ауспухът беше оле-мале, най-вече средното гърне и беше доста шумна талигата. Като го свалихме, установих, че само първото гърне е оригинал, средното е от Опел, а последното е от Форд така, като го гледам...Както и да е, временно закърпихме положението и сега колата стана много тиха, почти не се чува. По-нататък ще му търся цял оригинален ауспух.


Ноември 11, 2015, 21:37:46
Отговор #37

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Здравейте, колеги! Секторната ми кутия има сериозен луфт и трябва да се сменя. Може ли някой от вас да ми помогне? Търся си здрав сектор за 123 230е от 84 година, не знам на други модели дали пасват. Ще съм много благодарен някой да се отзове.