Автор Тема: Fiat 1800 6 цилиндров  (Прочетена 5004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2014, 15:48:58
Прочетена 5004 пъти

Неактивен bobi0312

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,колеги!Нов съм във форума и незнам дали темата ми е за тук.Извинявам се ако не е и моля да се премести където е редно.Мерси!Става въпрос за Fiat 1800,6 цилиндров прегледан мотор,ДЕСЕН волан,с ръжди,но не е изгнил,а за годината трябва да проверя но май е около 60г,с който може да се сдобия скоро,но се чудя дали си заслужава.Харесва ми,но все пак имам нужда и от вашето мнение.Собственика му иска 2500лв???Снимки ще сложа след час или ще дам линк към тях.  http://bobi0312.snimka.bg/hobby/razvlechenie.399979.32511299
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 15:56:52 от bobi0312 »

Януари 30, 2014, 16:14:24
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Здравей колега и добре дошъл във форума :)
Това да не е Фиата от с. Банево? ...че го изтървах от поглед преди 8-9 години.

Януари 30, 2014, 16:29:12
Отговор #2

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
От снимки рядко може да се направи вярна преценка, но ми се струва, че Фиата е бил удрян отпред от ляво(колко силно, не знам) Също така има доволно количество кит по предната престила, дали е само там- пак не знам  :) Като цяло искам да кажа, че трябва да си готов за малко изненади....Колкото до цената, не съм навътре с модела, ни ми се струва, че има на къде да пада :) Съветските фар и помпа също са в полза на понижаване на цената :D и като цяло трябва да ти светне лампичката, че може да има и други "подобрения" 

Януари 30, 2014, 18:11:56
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Привет bobi0312 !

Тук най-много информация може да сподели колегата 136 защото в момента реставрира такъв ФИАТ.

Този модел има някои много рядки и скъпи детайли, които ще ти се наложи да набавиш.
Преди време имаше в една морга в Габрово такъв модел.

По мое мнение, с упоритост и търсене може да намериш такъв автомобил в по-добро състояние, дори в движение, за тези пари.

От друга страна, ако колата е изкарана скоро навън и купето е много хубаво запазено и се нуждае само от една боя цената се приближава до разумната, но рядко такава стара кола е с хубаво купе.

Най-голям проблем на този модел е премахване на предното стъкло и последващото му поставяне т.е. има ли ръжда около предното стъкло ще трябва да минеш през най-сложното.
Има щипки, с които е монтирано стъклото и те гният.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 30, 2014, 20:03:34
Отговор #4

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Виж дали е гнил в ъглите на предния и задния прозорец,също и дъната в краката на шофьора и пътника.Задната седалка изглежда,да е доста подмокряна.Липсват стъклата на предните мигач/габарит,никела на предната броня и решетка е зле.
Най-важното според мен е дали има изрядни документи,щото не се вижда,да има номера.
2500,малко ми се виждат много.

Януари 30, 2014, 21:47:08
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Състоянието на Фиата е нормално предвид годините прекарани навън. Хубаво е, че въобще е оцелял - повечето такива ги изхвърлиха още в 90-те. Със сигурност е тотално изгнил - кафявите петна в долната част на вратите и дупката в задния калник са само външните проявления на проблема. Италианските коли от онова време, та чак до 80-те нямат никаква антикорозионна защита и ръждата е основният им враг. Липсата на радиатор подсказва за неясно състояние на двигателя - дали е прегряван заради течащ радиатор или просто някой чевръст юнак е занесъл месинговия радиатор на вторични... Десният волан е проблем - аз поне не мога до ден днешен да приема за нормално управлението на кола с десен волан... Салонът е изцяло за нов. Характерната за соца добавка от уреди (че дабе и безумния "диагностичен прибор" в средата подсказва, че колата е карана не малко навремето и оригиналните уреди са изгорели.
Като цяло положението не е добре - ще има нужда от много нови части, ако въобще е възстановим. Има да се правят абсолютно всички възли и агрегати на колата. Това няма да стане евтино. Да не говорим, че има липси.
Няма валидна регистрация, с тия черни номера не е каран поне от преди 7-8 години.
Според мен е приключил, освен ако колегата не вложи висока 4 или като нищо 5 цифрена сума вътре. А за такава сума може да се намери реставриран.
Иначе - 6-цилиндровите Фиати са приятни за каране, елегантни като дизайн и нелоши като изработка.
2500 лева са безумно висока цена. Аз мисля за нещо между 500 и 800 като реална сума. Дори и за части на кого му трябва? Такива Фиати в движение са останали единици и обикновено собствениците имат по няколко мазета с части.

Януари 30, 2014, 22:08:59
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Добър донор  :)
Чудя се и дали става за препродажба в GB? Не знам там как се отнасят към серийните италиански класики, но може и да има интерес, кой знае...

Януари 31, 2014, 00:03:20
Отговор #7

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Не сигурно че са толкова зле ламарините.Може да е предвиден с този десен волан че ще ходи на влага  :D
Много е важна каква му е била поддръжката във времето. Моя не е виждал гараж и независимо от това ламарините са му перфектни с изключение на проблемното място за модела.Около прозореца от където тръгва влага и към пода в предната част.Качеството на ламарината е много високо.Проблемите на Фиат започват след 70те.Както каза бившия собственик на всеки 2 години се маже отдолу и никога не съм карал с повече от 70 км/ч  :D  ,а колата рипа много  :D
Павката ходи на гонки с неговия 2300   :D

Януари 31, 2014, 07:36:57
Отговор #8

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Добър е Фиат-а.Стягай го колега,не го унищожавай,че вече не останаха.Успех!

Януари 31, 2014, 10:40:16
Отговор #9

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Не е хубаво да ти чупим хатъра, но!!!!
за тези 2500 ще си купиш ретро кола в движение, с нови номера, застраховки и данъци платени и с радиатор и без да си губиш времето, нервите, парите и накрая скандали с жената ще караш автомобил!!! Ако тръгнеш да стягаш такава кола няма да минеш само с пастиране и освежаване.
Ще ти дам пример от собствен опит.
Двигатели не палени повече от 5-6 години цилиндрите им се покриват с ръжда. (Никой не си прави труда да консервира буталната група) Отварял съм три двигателя от шкода Октавия и два двигателя от Волво 144, въобще не споменавам състоянието на семеринги и всякъкви други гумени истори.
Разсипници по света бол - можеха поне да я вдигнат на трупчета и да я завият с един найлон за тези пари.
Поздрави.