Автор Тема: Електрическа бензинова помпа за карбуратор  (Прочетена 25175 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 21, 2014, 22:18:51
Отговор #10

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Имам една Хонда Прелюд 2 (1984), която ще отива за части. Тя е с два карбуратора и мисля, че е с електрическа помпа, но не я знам каква е.

Януари 21, 2017, 11:40:27
Отговор #11

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Имах такъв Пасат - карбуратор с бензинова помпа в резервоара. Само ядове ми създаваше. Карбуратора ли не беше пригоден за такама помпа, помпата за карбуратор ли не знам.
Всеки месец обаче ремонтирах карбуратора.

Януари 22, 2017, 10:31:27
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имах такъв Пасат - карбуратор с бензинова помпа в резервоара. Само ядове ми създаваше. Карбуратора ли не беше пригоден за такама помпа, помпата за карбуратор ли не знам.
Всеки месец обаче ремонтирах карбуратора.
Вельо , я дай малко по подробно инфо за модела на пасата - 2 , 3 ка ?

Карбураторен VW с електрическа помпа серийно няма.

Много е вероятно да си управлявал даунгрейднат автомбил по отношение на горивната система.  Тоест насаден карбуратор(Pierburg 2E най вероятно) на мястото на моноинжекцията , отворите са дюс еднакви. От това поколение помпите са вече в резервоара.

Помпата на моноинжекционите е с работно налягане 0,9 -1,2 бара , карбураторните са с до най много 0,45 бара.Налягането
на помпата на  моното рефлектира на иглата на поплавъка и на самия поплавък , затова все n си ремонтирал. :)

Аз имам два случая в  моята практика да пасвам помпа от моно при даунгрейд на карбуратор - един път на Пасат B3 и един на Фиат Темпра.
При пасата намалих първоначално с един мощен  последователно свързан резистор 50 Ома тока на помпата.

Така дебита и налягането дойдоха на норма , преди това имаше абсолютно същия проблем като при тебе , пореше се уплътнението на
 иглата. Решението с резистора бе временно , после поставих и на двата автомобила широчинно импулсен модулатор.

Става и да се преоразмери тройника за обратния бензин , като се увеличи пропускливостта му , но е по голяма игра. Задължително
е да го има за електрическа помпа за карб.За разлика от механичната тя няма разтоварващ клапан и блъска налягане до спиране на захранването и. :)




« Последна редакция: Януари 22, 2017, 13:09:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 23, 2017, 13:46:15
Отговор #13

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Кире, а защо не ползваш електрическа мембранна помпа? С нея не можеш да препълниш камерата. Виждал съм такива на разни стари карбураторни Митсубишита. ЗАЗ 968 също е с такава.
Другия вариант е гориворегулатор и втори маркуч за обратно гориво назад към резервоара. Те моно ижекционите трябва да го имат втория маркуч. Само трябва да се вземе един регулируем гориво-регулатор и всичко заспива. Май ги има по 30-40лв.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 23, 2017, 14:21:48
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Само да отбележа, че ЗАЗ-овата всъщност захранва бензиновото му парно, а не мотора ;) На пежото съм сложил такава само за да подкачвам по-лесно при прехвърляне от газ на бензин, понеже оригиналната му механична е без лостче.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2017, 17:58:50
Отговор #15

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро , всички карбове с работно налягане над 0,35 бара са с гориворегулатор и задължителен
обратен бензин .
Помпи слагам , каквито ми дадат , но горещо препоръчвам и съветвам - по хубаво още 20 -30 пари
за роторна , отколкото за мембранна помпа . Много по сигурна е.

От мембранни помпи си изпатих 3 пъти , много важно е производителя . Пестят тел за намотка грее яко и изгаря  , не шлайфат хубаво
стеблото на електромагнита , кофти мембрани. Хубавата мембранна е около 80 пари , то колкото и една роторна тайванка. ;D

п.п. Основна грешка , която правят много колеги от Мързел - монтират ел.помпа в двигателния отсек .Така тя се зори много , правилно е
да се монтира възможно по близо до резервоара.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 25, 2017, 12:59:49
Отговор #16

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Вельо , я дай малко по подробно инфо за модела на пасата - 2 , 3 ка ?

Карбураторен VW с електрическа помпа серийно няма.

Много е вероятно да си управлявал даунгрейднат автомбил по отношение на горивната система.  Тоест насаден карбуратор(Pierburg 2E най вероятно) на мястото на моноинжекцията , отворите са дюс еднакви. От това поколение помпите са вече в резервоара.

Помпата на моноинжекционите е с работно налягане 0,9 -1,2 бара , карбураторните са с до най много 0,45 бара.Налягането
на помпата на  моното рефлектира на иглата на поплавъка и на самия поплавък , затова все n си ремонтирал. :)

Аз имам два случая в  моята практика да пасвам помпа от моно при даунгрейд на карбуратор - един път на Пасат B3 и един на Фиат Темпра.
При пасата намалих първоначално с един мощен  последователно свързан резистор 50 Ома тока на помпата.

Така дебита и налягането дойдоха на норма , преди това имаше абсолютно същия проблем като при тебе , пореше се уплътнението на
 иглата. Решението с резистора бе временно , после поставих и на двата автомобила широчинно импулсен модулатор.

Става и да се преоразмери тройника за обратния бензин , като се увеличи пропускливостта му , но е по голяма игра. Задължително
е да го има за електрическа помпа за карб.За разлика от механичната тя няма разтоварващ клапан и блъска налягане до спиране на захранването и. :)
Беше преди доста време 2009-та го продадох. Когато го купувах нямаше никакви ядове поне година. До колкото ми беше казал тогава продавача бил от тоя с големите двигатели - 1,8; 130 и малко коня, ама заради не помня вече кво му бил сложил карбуратор. 89-та година набор беше. Известни са каво двойки, модела се води Б3. Може и да ме излъгал тогава. Малко след 2000 година беше това, нямаше кой знае колко инфо в нета, нито аз опит.
Бях достигнал до степен, с която с помоща на винтоверт на 6-тата минута поплавъка беше сменен и карбуратора сглобен.
Тогава му бях сложил помпа от моно в резервоара, щото като го взех не работеше на бензин и не разбирах чак толкова... и така неколцина години. Няма +15, -15 градуса. Въртиш и пали на газ.
Ама от както му смених помпата почнаха тия ядове май. Сега като го пиша. проумявам това чак.

Януари 25, 2017, 13:30:28
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Нараво те е вързал и развързал. ;)

Пасат В3 , или ,,двойка" на жаргон с мотор 1,8  около 130 коня сток няма. Има едновалов 90 коня 1,8 с индекс RP с горивна система
Моно Джетроник и Моно Мотроник( от 91- 92г) , с индекс АBF с горивна Моно Мотроник(92-93г) , с индекс PF  115магарета
мулти пойнт Digifant ...... и 1,8 160 магарета Пасат G60 с механичен компресор с индекс PG.

Другите B3 мотори са двулитрови -  едновалов с индекс 2Е със 115 магарета и  двувал 16 клапана индекс 9A ..... ноооо на тях
също пасва plug and play пънителен колектор от карбураторен или моно.Слага се и делко с ваккуум реглер.

Оххххх, писнало ми е от VAG - ове. :))
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 13:33:39 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 14, 2017, 21:33:21
Отговор #18

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Нараво те е вързал и развързал. ;)

Оххххх, писнало ми е от VAG - ове. :))
Тогава го взех не заради конете, а заради цената. Не ме е минал пределно ясно ми беше, че с един карбуратор 100 коня няма как.

Февруари 14, 2017, 22:11:28
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тогава го взех не заради конете, а заради цената. Не ме е минал пределно ясно ми беше, че с един карбуратор 100 коня няма как.
Има , но това е друга тема. :) т
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987