Общи форуми > Общ технически

Електрическа бензинова помпа за карбуратор

<< < (2/8) > >>

ivanboev:
В един магазин във Варна има такива помпи, цената им е около 100лв. Мога да разпитам за повече информация.

Caxo:
Аз знам как ще го излекувам ами ми трябваше някакво временно решение за зимата...Като гледам май няма много варианти, ще видя един комшия, преди години му се мотаеше една зазова помпа...Колкото да паля на бензин ще стане. Ще я вържа към бензиновия клапан  с едно реле. Въпросът ми е само дали ѝ пречи ако е монтирана някъде по двигателя или да ѝ тъеся място някъде по купето... ?

fulcrum:

--- Цитат на: Caxo в Февруари 02, 2014, 23:19:04 ---Аз знам как ще го излекувам ами ми трябваше някакво временно решение за зимата...Като гледам май няма много варианти, ще видя един комшия, преди години му се мотаеше една зазова помпа...Колкото да паля на бензин ще стане. Ще я вържа към бензиновия клапан  с едно реле. Въпросът ми е само дали ѝ пречи ако е монтирана някъде по двигателя или да ѝ тъеся място някъде по купето... ?

--- Край на цитат ---
Не се монтира по двигателя , които съм ги виждал са или по коша на мотора , или максимално близко до резервоара, най вече
да не се нагрява недопустимо , както помпата , така и намотката и.То самия горивен поток през нея служи за охлаждането и. :)
 

rumen_spasov:
Сложи си едно шише с бензин по високо от карба и няма да ти трябва и помпа! :)

fulcrum:

--- Цитат на: rumen_spasov в Февруари 03, 2014, 19:54:35 ---Сложи си едно шише с бензин по високо от карба и няма да ти трябва и помпа! :)

--- Край на цитат ---

Ще има проблем с рязкото подаване на газ , тогава ще се харчи повече гориво от полавъковата камера , отколкото го осигурява
съотношението дебит - напор на помпата преди да притвори иглата и колата ще глъхне и забива муцуна .
 
Проверено от практиката не един и два пъти , става само за аварийна ситуация. Ако не ти е тежък крака на газта. ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия