Автор Тема: Горд собственик на Peugeot 404 1969  (Прочетена 22312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2014, 23:56:51
Отговор #10

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Честито :) Много се радвам че се появяват фенове на любимата ми кола. Като се върна в Бг ще прегледам какви части имам и ще пиша тук в темата. Само пояснявам, че фаровете, стоповете и мигачите на тази кола нямат ляво и дясно, еднакви са.  Успех с ремонта и много безаварийни километри и хубави моменти с колата :)

Февруари 10, 2014, 08:17:39
Отговор #11

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Честито :) Много се радвам че се появяват фенове на любимата ми кола. Като се върна в Бг ще прегледам какви части имам и ще пиша тук в темата. Само пояснявам, че фаровете, стоповете и мигачите на тази кола нямат ляво и дясно, еднакви са.  Успех с ремонта и много безаварийни километри и хубави моменти с колата :)

Благодаря, в неделята се видяхме с dido да погледне колата. Той ми каза че доста си запознат с тези пежа. Аз имам няколко въпроса. Как се сменят крушките на таблото? имам едно страно тресене/ придръпване/ на 3та и 4та скорост, от какво може да е?
Ще се радвам да се видим и да обменим малко информация както и да си напазаря от теб ако имаш неща за продан :-).

ПП днеска ще дам на DIDO да качи една книга за ремонт на колата която ми я даде бабата. Книгата е на немски :-)

Февруари 10, 2014, 09:47:42
Отговор #12

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Крушките на таблото може да смениш както на всяка друга кола, само че при 404 е малко по-лесно :) Просто лягаш по гръб на седалката и с дясната ръка бъркаш зад таблото и напипваш жилото на километража, отвиваш кожуха и внимателно го измъкваш. След това търсиш една гайка с уши за ръчно развиване, намира се по средата на таблото и с опипване ще я откриеш лесно. Отвиваш тази гайка и внимателно изваждаш самото табло напред. Изключваш двете букси и вече спокойно можеш да си смениш крушките. А това за скоростите нямам идея от какво е, просто трябва да се огледа на живо иначе ще напиша някакво предположение, което няма да помогне много. Аз само купувам части и много рядко продавам, но ако нещо е нужно за колата и ми се повтаря ще се разберем :)

  Като начало провери маслото в скоростите и диференциала. Маслото в скоростите е двигателно, поне така пише в книжката. А това в диференциала е растително и мисля, че се произвежда специално само за тази кола, в Бг го няма никъде, но ако караш колата ежедневно и доливаш обикновено ще има проблеми след време. Голям проблем стави и когато семеринга между самия диференциал и тръбата в която минава кардана пропуска, тогава голяма част от маслото изтича в тази тръба и стига чак до лагера на кардана, тогава диференциала остава с много малко масло, но и доливането не е спасение.
« Последна редакция: Февруари 10, 2014, 10:01:09 от SPEARHEAD »

Февруари 10, 2014, 15:25:54
Отговор #13

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Още тази събота се захващам с крушките а за другите работи като се прибереш може да се видим и да я погледнеш ако ти е удобно/ да дадеш някой съвет/. :-)

Февруари 10, 2014, 16:01:01
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Боре,готово ,публикувах книгата,страхотна е.
Ето малко по-надолу в темата: http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,534.0.html

За крушките ,ако съм свободен в събота,ще ти дам знак , за да се видим и да помогна евентуално.

Обаче виж, и Иво пише за това,което ти споменах - маслото за диференциала.
 Там трябва да видим, какво ще правиш.

Поздрави!

Февруари 10, 2014, 16:24:42
Отговор #15

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 За моето , а предполагам и за твоето Пежо маслото за скоростите е 20-50 ,а на диференциала е R-40 на Кастрол-още не съм го търсил и не мога да кажа дали се намира,но търговците на масла могат да направят справка и да предложат нещо.

Февруари 10, 2014, 17:50:59
Отговор #16

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
То се води растително масло, ако правилно си спомням беше особено на цвят - лилаво или розово.
Ето това са магическите думи на френски: HUILE DE RICIN.
Не е като да го няма из Европа.
Ето някои линкове за продажба:

http://www.monancienne.com/zoom.asp?code0_ref=ANC&produit_ref=UD10030&langue=GB

http://www.depanoto-boutique.com/huile-de-pont-ricinbr-pour-couronne-en-bronze-c2x2939708

Тук и по темата:

http://clubpeugeotuk.proboards.com/thread/4447


Февруари 10, 2014, 18:00:44
Отговор #17

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Иначе,Боби аз проверих отново и ако правилно си спомням номера на ДВГ и шасито ти, твоето Пежо попадаше в тази серия:

5 504 801 - 5 612 500 - 404 XC6 - août-68-juil-70.

Действително излиза, че е произведено съвсем в края на 1969 г. и двигателят му е модификация XC6.

Ето този сайт е много добър:
http://leclub40.o2switch.net/joomla2/


 

Февруари 10, 2014, 20:50:12
Отговор #18

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Номера на двигателя и шасито на 404 винаги е еднакъв.

Февруари 11, 2014, 10:14:40
Отговор #19

Неактивен bundevski

  • Публикации: 29
Поздравления колега. Наистина красиво 404.
Пази я и поддържвай я. Ще те служи дълги години.