Автор Тема: Горд собственик на Peugeot 404 1969  (Прочетена 22310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2014, 13:12:23
Отговор #20

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Така, както гледам от линковете който dido е дал не е безбожно скъпо това масло. Така че направо ще си поръчам. Предполагам че 2 литра ще свършат работа. И да по документи найстина е края на 69г. :–).

ПП тази събота и неделя му навартях 100км. Освен това страно придръпване на 3 и 4-та всичко друго изглежда добре. После като си седнах в моята ежедневна кола ми се стори че волана е неестествено малък :-). Трябваше да свиквам на ново.

ПП2 в неделята засякох същото пежо в люлин само че имаше горен багажник. Беше в другата посока и не можах да го снимам.

Февруари 11, 2014, 13:32:15
Отговор #21

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 А сега ще поръчвам за един приятел от София и за мен такова масло от Германия и ще го видим какво е. На ме 404 ми е страшно удобна, защото на нея се научих да шофирам :) всички коли след нея ми се струваха странни и не се чувствам добре в тях. Отказвах се тотално от всичко и сега си карам само Volvo 240 а 404ката като някой ден завърша ремонта ще си я карам само за удоволствие :)

Февруари 11, 2014, 16:41:44
Отговор #22

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
А сега ще поръчвам за един приятел от София и за мен такова масло от Германия и ще го видим какво е. На ме 404 ми е страшно удобна, защото на нея се научих да шофирам :) всички коли след нея ми се струваха странни и не се чувствам добре в тях. Отказвах се тотално от всичко и сега си карам само Volvo 240 а 404ката като някой ден завърша ремонта ще си я карам само за удоволствие :)

Здравей, аз мога ли да се включа към вашета поръчка за маслото? или да си поръчвам от тези сайтове по горе.

Поздрави

Февруари 12, 2014, 19:57:39
Отговор #23

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ами в тази поръчка лошото е, че не знам кога ще пристигне. Аз поръчвам неща на мой приятел в Германия и той ми ги купува там като идват на неговия адрес, понеже нещата не са ми спешни, нямам претенции кога ще ги донесе. Поръчах му два рефлектора за Волво и ми ги взе, но вътре в държавата доставката е 5е а до тук изобщо няма да го пратят а ако го пратя ще е 30е :( ....на мен не ми се дават толкова пари за нещо, което струва 50е. Така, че ако намериш начин да поръчаш отнякъде го взимай а аз ако разбера, че ще идва скоро до Бг ще пиша тук.

Февруари 14, 2014, 13:49:48
Отговор #24

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Така, вчера измъкнах 30 мин за колицата. Извадих таблото и се оказа лош контакт и изгоряла 1 писта. След като го пооправих набързо, таблото светна но ми се вижда слабичко а е с 3w крушчици. Врътката за намаляване и увеличаване на светлината работи/ ремерих я /

ПП Пускам снимки на новия ми горен багажник както и снимки на двигателя/ не съм пипал още нищо там/. Жълтеникавия цвят е от светкавицата на телефона :-)


Февруари 14, 2014, 17:26:06
Отговор #25

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)супер е !
много сте се ратвам да ти помагам ,двоиа вигател е също като на моето червеното.
много е здраво по принцип ,а той с дискови спирачки ли е или с барабани ?
поздрави !
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 18:35:13 от dido1903 »

Февруари 14, 2014, 18:50:35
Отговор #26

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Много хубава котка!  :)

Между другото аз имах удоволствието да се повозя на Пежото на Борис.
Двигателят е изключително запазен по скромни мои наблюдения.
Много ритмичен на празен ход, в движение също изглежда в реда на нещата.

Аз повече обърнах внимание на бомбетата в коша, от Иво и лични наблюдения знам ,че гният ужасно.
Там трябва да види тенекеджия.
Едно основно измиване на ДВГ и коша трябва.

Отвътре ,това което с колегата коментирахме е ,че корите на вратите са в окаяно състояние,но това също е типичво за тези Пежа.

Февруари 14, 2014, 19:24:00
Отговор #27

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Таблото ти е наред :) те така си светят - слабо :)  Ако искаш като се прибера в София, ще мина да погледна Пежото и ще ти кажа точно от къде да започнеш. Аз моето съм го разглобил до абсолютно голо купе и изкърпих всичко. През годините купих доста такива Пежа и ги разглобих за части, наблюденията са ми, че тази кола изгнива страшно. Имал съм и няколко Опели Рекорд, там изгниването е в пъти по-малко, но имат други проблеми. Но специално 404 я познава до най-малки подробности за 14г занимание с този модел :)

Февруари 17, 2014, 14:56:23
Отговор #28

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Таблото ти е наред :) те така си светят - слабо :)  Ако искаш като се прибера в София, ще мина да погледна Пежото и ще ти кажа точно от къде да започнеш. Аз моето съм го разглобил до абсолютно голо купе и изкърпих всичко. През годините купих доста такива Пежа и ги разглобих за части, наблюденията са ми, че тази кола изгнива страшно. Имал съм и няколко Опели Рекорд, там изгниването е в пъти по-малко, но имат други проблеми. Но специално 404 я познава до най-малки подробности за 14г занимание с този модел :)

Здравей, със сигурност ще се възползвам от предложението ти да ми дадеш съвети :-).
Тази неделя минах през младост и се запознах и с Алберто. Той ми поразказа и показа доста неща. И той се е захванал с тотална тенекеджииска работа. Направо ми падна чейнето като видях какво прави :-).

ПП. Намерил съм си и аз 3 коли за донори. Въпроса е коя как ще спазаря и коя ще взема в крайна сметка.


Февруари 20, 2014, 17:45:43
Отговор #29

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
ЧЕСТИТО! Да си го караш безаварийно и със здраве доживот ти пожелавам. Това да не е това, което беше на Горубляне?