Автор Тема: Горд собственик на Peugeot 404 1969  (Прочетена 22297 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 19, 2014, 11:30:13
Отговор #40

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
:o
Боби,как са двигателя и интериора?
Като гледам от ламарините нищо не е останало за вземане.

Двигателя върти с манивелата, има си и масло. Мисля преди да почна да я разчаствам да го запаля да видя как работи. Иначе от колата мисля да взема кардана, задния мост, скоростите, стъклата, дръжките, лайсните, предните 2 калника, цялото окачване/има много добра инерция/, всичките жила, абе общо взето всичко което може да става за нещо. Има в багажника някакви нови тампончета и маншончета, крик, пожарогасител, аптечка и др. дребни неща.

Юни 19, 2014, 20:59:49
Отговор #41

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) браво много добра копупка  :D ще стане много добра

Юни 21, 2014, 22:22:54
Отговор #42

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 От къде го взе тоя мравуняк :) ? Да не би да си отмъкнал едно за което се обаждах, но така и не успях до сега да отида да погледна ? Това за което звънях е в Нови Искър.

Юни 23, 2014, 09:27:13
Отговор #43

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
:-). Не това го взех от Симеоново. Направо няма какво да върна за старо желязо /толкова е изгнило/. Аз търсех бензиново и много трудно намерих.Преди това гледах 3 дизелови. Даже направихме договор за покупко продажба/ нищо че беше бракувано/ за да мога евентуално да изполвам двигателя ако ми се наложи/недай си боже/.

Юни 23, 2014, 09:34:36
Отговор #44

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Единствената разлика между двете е двигателя а той е изключително здрав. Аз имам доста неща за бензиново и като ги изровя ще пусна обяви тук. И това което намерих е бензиново и двигателя е добър, но не съм ходил да го гледам. Ще отида и ако се споразумея за разумна цена, веднага го довличам вкъщи :)

Юни 23, 2014, 09:53:55
Отговор #45

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Странно. Тези дизеловите които гледах имаха и други малки разлики. Например отперд бяха с барабани не с дискове. Също така джантите поради този факт бяха без дупки за охлаждане. Спирачната помпа също беше различна.

Юни 23, 2014, 14:03:43
Отговор #46

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз казвам че няма кой знае какви разлики в окачване, ходова част и инсталация. Спирачките са различни, но има и бензинови с барабани отпред. помпата е без серво, но монтажа е същия. има разлика в предните пружини и стъблата на амортисьора, те са по-дебели, но стават за бензинова кола. Ако проблема ти е спирачките, аз имам идеални апарати с бутала без язви, имам и запазени дискове. В магазините се продават всички гумички за ремонт на спирачните апарати. Но като се видим ще обсъдим разни неща.

Юли 03, 2014, 16:15:03
Отговор #47

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Здравейте, днеска минах на преглед пежото. Исках да ми направят истински преглед а не проформа. Над един час отне цялостната проверка. Оказа се, че спирачките работят перфектно, няма луфтове по окачването и изгорелите газове са в нормите, фаровете са много добре регулирани. Проблемите по колата са: 2 скъсани маншона от които излиза грес, тотално изпуснал преден десен амортесьор, две дупки по гърнетата. Надявам се пролетта да почна с тенекеджийския ремонт и към края на 2015 да съм я пребоядисал /черна/.

ПП някой може ли да ми каже от къде мога да купя маншоните на шарнирите за тази кола?

Юли 03, 2014, 16:35:37
Отговор #48

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Боре, чуй се с Иво. Не може да няма. 
:)
Ако при него не успееш, ето тук също можеш да провериш:




Юли 15, 2014, 13:20:40
Отговор #49

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Здравейте, след дълго чакане най-накрая ми пристигна маслото за диференциала. Цената на която дойде при мен е 50-55лв за тубата/2л./. Ето малко снимки.
« Последна редакция: Юли 15, 2014, 13:25:22 от popai145 »