Автор Тема: Купувам Porsche 924  (Прочетена 4482 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2022, 12:20:58
Отговор #10

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Колега, едно бързо търсене без никакви допълнителни филтри показва, че цените започват от 4000 Е и много бързо скачат до 5000 Евро.
И това за най-евтините....


https://m.mobile.de/auto/search.html?dam=0&ms=20100%3B10%3B%3B&od=up&ref=srpHead&s=Car&sb=p&vc=Car&refId=174a85c4-36d0-5d02-0aeb-9462313e2296

Декември 22, 2022, 15:27:49
Отговор #11

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, колегата Дидо е прав.
И то за тия за 4-5000 Евро в немското Мобиле, бройките ще да са доста далеч от понятието в движение, в смисъла на регистрирани и с техн. /там- ТУВ/ преглед.
Освен това, към покупната сума трябва да се добавят стойности за докарване до БГ и вътрешен транспорт в Германия или друга страна, а тия всички стойности нарастнаха много от м. Февруари насам.

Що се касае за българския пазар, той по принцип е по-евтин на цени от средноевропейския, но пък това не се отнася за ентусиастки коли, на които цените им в повечето случаи само се вдигат и у нас, не падат.
7 бона разбира се, е една хубава и добра начална отправна точка в лева, на фона на последващите многобройни други разходи, които биха евентуални дошли по колата.

Но, надали в България ще се намери в движение за само 7000 бона в лева, някоя 924-ка.
Поне не регистрирана и с изправни собствености.
Или пък дори и да е в движение, тя ще е толкова отвратителна и амортизирана субстанция, че по-добре или да се търси по-скъпа бройка, или да се търси някоя не в движение, но с добра субстанция.

Основния проблем при ранни 924 и ранни 944, разбира се, е ръждата.
Чак от 1986 година тия коли, както и 928 и 911, са двустранно поцинковани каросерийно.
В това отношение, аз си вадя късмет с моята 924-ка еС-версия, която е с с така нар. тарга покрив /реално голям електр. люк, при 924-944-968/, понеже по цялата кола само на някакви равни интервали от време, примерно на няколко години, упорито ми излизат едни повърхностни окиси по левия праг, дори не по десния, който би бил по-уязвим.

Но извън това, проблеми с ръждата не съм имал, понеже моята е бройка от посл. 3 години на 924 серията,  а именно, от правените между 1986 и 1988 еС-версии с алумин. окачването и мотора на 944.

Е го моето 924. Е сега на Коледа му правя точно 20 години от купуването му, и тия 20 години, въпреки активното му каране през първите 10 /вкл. и из цяла България и из Румъния, Сърбия, и Гърция/, винаги е било гаражно пазено, както и сега е в гараж.










Декември 22, 2022, 15:45:37
Отговор #12

Неактивен Bojidar_14

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Навремето около 1997,нашето Порше(маслено зелено с надпис Porsche по вратите и 82 набор) го продадохме за 1800 марки.... А тогава си бяха доста по-скъпи... Просто е имало нужда от финанси... Че от тогава ми харесват... Мисълта ми е ако има и някоя за възстановяванр бих рискувал

Декември 22, 2022, 20:04:34
Отговор #13

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
ето ти порше адаш:

https://newyork.craigslist.org/wch/cto/d/lincolndale-1988-porsche-924s/7565661327.html

Дидо си докара корвета от Америката, пък те праща в немското мобиле за порше :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Декември 22, 2022, 22:44:19
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
И аз не бих могъл да го обясня по-точно, при това с толкова малко думи. :)

И за да не е спам:
Боги, може би като си казал "А", да кажеш и "Б". А именно към тези 2500 долара за колата от обявата, да добавиш и цената на абсолютно всичко до излизането й с номера от КАТ?

Колегата, макар и след 8 години, продължава да търси и коректно е казал бюджета си.
За да бъдем коректни и ние в коментарите си, макар и жестоки, трябва да сме обективни и да кажем, че този бюджет е крайно недостатъчен (най-смазаното Порше в немското мобиле е 8000 лв., а това от УСА е грубо 5000 лв.)

Това е реалността и съответно към колегата Божидар 14: с висока степен на вероятност не е сериозен този бюджет, дори и след 8 години търсене.

Декември 23, 2022, 08:24:12
Отговор #15

Неактивен Bojidar_14

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Бях спрял стърсенето през тези години... Имах други приоритети, но яено ще трява да се заделят още пари за да се вземе нещо лоето става

Декември 24, 2022, 18:31:18
Отговор #16

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Пиши им на тия и ще ти намерят нещо предполагам от Германия.
Бялата е продадена, за червената не са писали.
Ама за тия пари ще е в насипно състояние, предполагам да е в движение поне 5 цифрена сума трябва да е.

Успех!


Декември 25, 2022, 09:53:47
Отговор #17

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, на това червеното наистина ще му трябва доста правене, ама най-вече вътре.
А и задната лява половина на колата е или присадена от друга кола, или е пръскана с шприцкит /което и не отменя варианта престилката и задния ляв салник да се присаждани де/.
Салона с така нар. Паша-декор психиделичен плат като нов е бил много як на вид, но сега плат за Паша-декор да се намери в Германия ще е скъпо.
А претапициране с обикновен винил или плат просто ще прати по дявоволите цялата чаровна 70-ска идентичност на колата.

По-лесен вариант за реставрация и поддръжка, е тоя така нар. жакард сатен с диагонални райета, като на моето 924 еС. Този плат е намира по-лесно в Германия, понеже още се произвежда, тъй като се споделя и от някои Ауди модели, като при Аудито ми В3 купе.

Но при Поршетата жакарда е с тънки дълги надписи- Порше, а при Аудитата има 2-3 варианта, с извезани диагонално или Ауди емблеми, или надписи- Куатро, за 4х4 моделите.

При мен салона си е добре, единствено, както се вижда на снимките, имам на шофйорската седалка едно хоризонтално закъсване-цепка в средата, но не е особено драматично и така още да се кара.
Все се каня да си потърся примерно от Германия, 1 кв. метър плат и да ходя да оправя при тапицер тоя дефект.
Но пък понеже абс. целия ми салон си е добре, вкл. и облегалката и, а и другите странични части на седалото на шоф. седалка, така и още не съм му обърнал внимание на това сцепване/закъсване.

Тоя жакард-сатен го има в разни цветове и отенъци.
При мен е черен, но при други версии на 924-928-944 и 911 Г-модели съм съм го виждал и светлобежав, както и светлосив, а и тъмнокафяв.







« Последна редакция: Декември 25, 2022, 10:07:06 от USfan »

Декември 25, 2022, 15:26:29
Отговор #18

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, у нас трудно ще излезе нещо. Просто няма избор. Навън цените са доста над бюджета на колегата, ако не е някаква тотална скрап, в която да трябва да се налеят една торба пари. Гледах ги почти всички обяви на 924 в немското мобиле. И под 7-8000 евра просто не видях за какво да се закача. И пак ще има какво да се прави и ще е много далеч от нещо перфектно, но поне няма да е тотална скрап. Така, че за мен под едни 15000 левчета (и то без транспорта и регистрацията) трудна работа за 924ка.

Ето две 924, за които се "закачих" в ценовия диапазон под 8500 евра. И избора на нещо "бюджетно" за мен (но над бюджета на колегата) и в немското мобиле не е много голям. Още на първата страница цените стигат 7000 евра  ;D.
Бялото е на 6950 евра 125 кончета базова 924ка, а черното (на някои снимки на некъв хамелион ми изглежда) е еСка от 1987г. 160 кончета. и на цена 8500 евра.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=356271015&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=20100&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&fnai=prev&searchId=98f2301c-ab2e-6e60-15db-8a6721768421&ref=srp





https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=343632020&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=20100&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=a86fb6a6-6f81-d0ab-9a55-1633e4ebe49c&ref=srp






Още по-зле е положението с бюджетните уж въздухарки 912 и 914. Периодично проверявам 914ките например и там в момента под 14-15 хиляди евра изобщо няма за какво да се хванеш. Освен, ако не си готов да вземеш нещо "бюджетно", в което после да налееш една торба пари и да обикаляш с години по майстори. Що годе читави 914ки дето уж да седнеш и да караш, и да става за пред хора на външен вид (и пак няма да е перфектно), са по 18-20000+ евра. Особено ако са с двулитровия 100 конев D-жетроник боксер, а не с по-слабите 1.7/80 кончета (пак с тоя архаичен D-жетроник) или най-редкия 1.8/85 кончета на карбове. Така, че по отношение на бюджетните варианти за каквито и да е модели на Порше нещата са на приключване и се сещам за онзи лаф за ... каката дето вече се оженила  ;D.
« Последна редакция: Декември 25, 2022, 16:04:33 от Nik1600GT »

Декември 25, 2022, 16:05:25
Отговор #19

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, у нас трудно ще излезе нещо. Просто няма избор. Навън цените са доста над бюджета на колегата, ако не е някаква тотална скрап, в която да трябва да се налеят една торба пари. Гледах ги почти всички обяви на 924 в немското мобиле. И под 7-8000 евра просто не видях за какво да се закача. И пак ще има какво да се прави и ще е много далеч от нещо перфектно, но поне няма да е тоталена срап. Така, че за мен под едни 15000 левчета трудна работа за 924ка.

Ето две 924, за които се "закачих" в ценовия диапазон под 8500 евра. И избора и в немското мобиле не е много голям. Още на първата страница цените стигат 7000 евра.
Бялото е на 6950 евра 125 кончета базова 924ка,

Ники, абс. си прав.  :)
Обикновено първите обяви с най-ниски цени по евросайтовете или са за боклучиви коли, или са някакви измами, та да дадеш пари на капаро, уж да предвариш навалицата. ))

Това бялото базово с Ауди мотора изглежда много свежо, освен това видимо е и валиден исторически немски номер- Н, което значи, че за да го поддържа колата този номер, редовно минава ТУВ инспекции.

Интересното при номера е ,че е от Крайс /област/ Вайнблинген, където аз в нач. на 90-те години като студент в Карлсруе и по-късно Щутгарт съм живял, в чудесното малко китно градче с много лозови хълмисти насаждения около него- Вайнщат /в превод- града на Виното/.

Друг плюс на бялото е, че всъщност с третия вид тапицерия от плат, слаган на Поршетата през 70-те до 90-те години- това кадифено надлъжно райе, което е и доста комфортно, и износоустойчиво.

Два големи минуса, които вероятно му свалят цената до това ниво /иначе трябваше да е много над 10000 Евро, особено и че е с исторически номера/, са му присадените купешки люк на покрива, и афтърмаркета тип ВВС джанти, които обаче /особено на фона на грозните оригинали 14-ки/, не стоят толкова зле.

Аз моето 1986 еС версия, предвид че не съм го карал от сума време, и че предвид и че има и сума дефекти и проблеми да му се оправят, вкл. и деруги-леки сцепвания по задната броня /които и предна и задна брони са стъкломат при 924/, и един сериозно охлузен-подбит заден ляв калник, бих го продал някога, но определено трябва да е за някаква, ако е в лева, поне 5-цифрена сума, и то 5-цифрена сума не от най-малката от 10 бона в лева.

Това ще да е така ценово при евентуална моя бъдеща продажба, /не че съм го оферирал където и да е е по сайтове или другаде/, не само и на фона на средните цени за еС-версии с тарги покриви по Европа, а и предвид, че моето все пак е в доста оригинално състояние с отлични на механична кондиция мотор /на мотора ми основния кабелен сноп трябва да му се сменя или прави наново/, скорости, и ходова част, и никога не е било реставрирано, и е на около 160000 км. сега оригинален пробег.

Другия голям и за мен огромен плюс на моето, заради което и го пазя толкова време, а и го водих баща ми да си го купува в края на м. Декември 2002 год от Автокъща Капитолия /направи така тогава баща ми най-хубавия си коледен подарък :) / е, че дори и да не е предполагам оригиналната кола от рекламната луксозна почти а3 формат брошура за немския пазар на 924-944 гамата за 1986 год, моето съвпада напълно с представената в нея демонстрационна 924 еС-ка.
А именно, цвят шампански металик /Сахара гелб по Порше Спек/, електр. тарга покрив, диагонал Порше-логота жакард-сатин салона, и телефон-шайбите 15 цола джанти.

Ето я тук в линка в моята тема и брошурата от 1986 год. на трансаксъл 4 цил. модели 924-944, която си пазя с колата, и разбира се, ще я дам и нея, на този дето за в бъдеще все някога купи моята еС-ка.
Както се вижда в абс. всеки дребен детайл, освен и боята и джантите, златистата 924 еС от брошурата съвпада точно с моя екземпляр.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.30.html
« Последна редакция: Декември 25, 2022, 16:35:47 от USfan »