Автор Тема: Ferrari F40 във Варна  (Прочетена 12846 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2010, 17:46:28
Прочетена 12846 пъти

Неактивен mustang232323

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте на всички фенове на ретро коли. Казвам се Огнян и съм от Варна...фен съм на ретро колите и аз като повечето от вас от малък... слабостта ми са американските мускулисти коли...специално мустанг...но един факт постоянно ме притеснява и  това е, чe на 2 спирки от нас на един паркинг има легендарното  408 ferrari f 40 ...разбира се това е много добра новина за страната ни ....но откакто се помня това Ferrari не е палено нито веднъж ...нито го покриват с нещо ..и когато вали сняг никой не се сеща да го изчисти....така е може би от  6-7 години....някои казват ,че ferrari-то е менте и ,че каросерията му не е оригинално ferrari...Възможно ли е в майка България да има f 40 и то да бъде оставено в ръцете на съдбата..? понеже имате информация за ретро колите ако някой знае ..моля кажете ми за да мога да спя спокойно...
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Февруари 01, 2010, 18:24:39
Отговор #1

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ако имаш възможност да го снимаш и покажеш мисля че ще ти се отговори по-точно.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 21, 2010, 11:39:28
Отговор #2

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
И къде е това място? woot
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Ford weist den weg

Февруари 26, 2010, 09:09:02
Отговор #3

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
оня ден имаше едно спряно у варна малко по нагоре от тоа хотел черно море ли беше

на външен вид не беше много зле ... ама имаше детайли дето ако го видят в италия ша повърнат hahah
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Март 16, 2010, 19:01:29
Отговор #4

Неактивен Тихомир

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
    • http://www.sinbg.com
По принцип в България съм почти сигурен ( 99 %) , че Ферари Ф40 няма. Има реплики на базата на Понтиак Фиеро
. На базата на Фиеро може да се направи и Ф355. Поне и такова съм виждал. Така че едва ли става въпрос за Ф40ка.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Март 18, 2010, 20:28:45
Отговор #5

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
На времето преди може би 10-тина години м/у Видин и Монтана срещах на репатрак такова чудо.
Възможно е да е било и това.Регистрацията на репатрака започваше с В но нямам спомен дали Варна или Видин.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 03, 2011, 22:28:11
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Всичките тия дето сте виждали, е повече от ясно, че са бесни ментета.
Особено ако става въпрос за изоставени коли по открити паркинги, и такива места.
Дори не си заслужава тръшкането, дали сте ги видели или не, разпадат ли се или не.
Здравия разум подсказва това, не на 99, а на 99,99 %. :))

Разбира се, може разни интуитивни крадци и прекупвачи от БГ произход тогава, да са извъртяли някаква застрахователна измама с някое истинско Ф40, да речем.
И по време на дългия път на колата, от Монте Карло до Москва например, на ход, или пък качено на някой репатрак, такова бижу да е минало и през България.
Но общо взето, силно ме съмнява.

Макар че през 1994-1995 год съм виждал в София за кратко време, да карат оригинален Каунтач 25 Аниверсари, червен на цвят.
Която е отн по рядка версия от стандартен Каунтач да речем.
Вероятно това Ламбо също е било за реекспорт, защото след едно лято каране, изчезна от София, а вероятно и от БГ.
Дори в най-евтините годни за модела, някъде средата до края на 90-те, цената на добро Ф40 под 400000 марки примерно, не е падала.
Сега са пак поне по толкова, че и прилично отгоре, но в евро.

Иначе, аз лично, единственото оригинално Ф40, което съм виждал на живо в БГ, беше през 2007 или 2008 год, в София пред Планет. :)
Бяха дошли някави англичани с него.
Даваха му газ, повъртяха го, та можех да го видя и чуя в цялата му прелест.
Въобще, оригинала на пропорции, силно се различава от Фиеро, което е типичния донор за такива преработки.
Който разбира се, е виждал Фиерота де, ще ме разбере.

Другите отявлени разлики /колкото и бодито на Фиерото да е удължено, разширено, и въобще напаснато и разжабено/, извън таблото и детайлите въобще, са централната гайка на джантите, и разбира се, неподражаемия звук на мотора, и 3-те ауспуха отзад.
Тоя осмак на Ф40, както и на 308-328-348-355-360, и така нататъка моделите с осмаци на Ферари, е с плосък колянов вал, и не бръмчи неравномерно като американските осмаци. ;)
По скоро жужи и истерично вие на високи обороти.  O0

Нещо като два събрани накуп мотора от Ритмо Абарт, така да го кажем, работят осмаците на Ферари оттогава.
И като добавим понякога пуфтенето на уестгейта на турбото, звука на Ф40, не може да се сбърка с никоя друга кола в света.

Както не може да се сбъркат и Тестаросата и ББ512 на звуци.
Каквито също съм имал щастието да чуя отблизо на живо. :)
Поради наличието им на 12-ци боксери мотор, рева им е неописуем, несравним, и неповторим.
Освен може би с Порш 917, с присадени граждански ауспуси, хахах.
 O:-)

Та, мисля по принцип, че извън базовото правено само за Италия 208 ГТБ турбо, Ф40 и предшественика 288 ГТО, няма друга кола в света, серийно правена с осмак с плосък 180 градусов колянов вал, куплиран с турбо.

Е, примерно в последните години, на Ф430 базата, един сърбин /дето работи доста интересни тунинги в Германия, май фирмата му Новитек ли се казваше, как беше/, присажда успешно турбини на тия флат кранк както им казват, осмаци.
Ама това все пак не са серийни модели. :)
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 22:46:51 от USfan »

Декември 03, 2011, 22:56:51
Отговор #7

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Вуйче, я кажи сега по едно време 2002-03та се движеше едно, до колкото знам на базата на авди като твойто купе по софето или по-скоро по щутгард да задява ти знаеш  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 03, 2011, 23:04:17
Отговор #8

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Първото Ферари Ф40 в БГ беше на Вальо Михов...беше ми паркирано пред общежитието в Слатина...сега там е София област КАТ...там го охраняваха...той го кара известно време из страната, но после се разнесе слуха, че го е проиграл на комар, но е факт , че съм го виждал лично и много му се радвах.След няколко години на паркинга на Шератон , пак имаше такова ,на някакъв италианец и беше прибрано от службите,поне такава ми е информацията...за момента незнам дали в БГ има такова , но за Тестаросса знам , че има в Перник,в един завод е паркирано и даже го бяха изкарали за абитюрентските тази година.....говори се , че е на собственика на стомана и на к.к.Дюни...но нямам потвърждение.... ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 04, 2011, 12:24:28
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Първото Ферари Ф40 в БГ беше на Вальо Михов...беше ми паркирано пред общежитието в Слатина...сега там е София област КАТ...там го охраняваха...той го кара известно време из страната, но после се разнесе слуха, че го е проиграл на комар, но е факт , че съм го виждал лично и много му се радвах.След няколко години на паркинга на Шератон , пак имаше такова ,на някакъв италианец и беше прибрано от службите,поне такава ми е информацията...за момента незнам дали в БГ има такова , но за Тестаросса знам , че има в Перник,в един завод е паркирано и даже го бяха изкарали за абитюрентските тази година.....говори се , че е на собственика на стомана и на к.к.Дюни...но нямам потвърждение.... ;)

Хм, силно трябва да си се объркал за Ферарито на Михов. :))
 Той 2-3 години караше червена Тестароса, докато беше президент на футболния съюз.
Това някъде средата на 90-те.
 Тестата си я паркираше редовно пред централата на Футболния съюз тогава, на една пряка на Витшка, ул Узунджовска.
Тя не беше много скупа кола.
По онова време, по разни прични, се виждах по редовно с починалия Владо Грашнов.
Та той ми казваше, че общо взето, Тестата е била подарък от него за Михов, в качеството му на президент на Сюза.
Грашнов ми казваше и че отн евтино я е купил, за 3-4 годишна кола, някуде към 100 000 000 лирия платил Това е било около 100 000 марки тогава.
Аз лично, нямам причини да вяврам, че грашнов нещо мисе е хвалил ненужно. Беше досаттъчно мастит вече бизнесмен, за да се хвали с кли или с подаръци.
След като Михов сдаде поста, тази Тестароса изчезна. Не я върна на грашнов, иначе щах да разбера. Не се и подкара по София, верятное била изнесена.
По онова врем, друг мой познат, арендатор на разни казина, Слави се каваше, и той почина де, караше дълго време една бяла такава. Всъщност бялата фойдев БГ още преди тазии на МИхов.
Вероятно може дае тази дето се пази в перник, но ме съмнява.Славевата още по негово врем, това края на 90-те, и се с