Автор Тема: 1949 Chevrolet Styleline De Luxe model 2103  (Прочетена 9023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2014, 00:33:20
Отговор #10

Неактивен darge

  • Публикации: 11
Броните бяха изкърпени (на две места се наложи лека заварка около 1 см), шлайфани, полирани, никелирани и хромирани (след никелиране направиха финиш-покритие от т.нар. "твърд хром" за по-голяма износоустойчивост - камъчета, корозия) в София, при някакъв доцент ли, професор ли беше ... в момента са на съхранение в гараж, увити яко в стреч-фолио.

Документите са в ред - с новите номера, още му плащам и данъка, т.е. данъка му е платен за 2013 год., а до края на април (май до тогава беше срока ...) ще му бъде платен и данъка за 2014 г.

Е, ГО и каско няма, но това да е проблема ;)

Февруари 19, 2014, 15:14:59
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
надявам се темата да не се изчерпа бързо......от хрома останало ли е нещо.....с документите как е ?

С чак накрая малко попредъфкано споделения ремарк за пожара /добре, че беше Пешо да ни светне, за което благодаря/, и офертите за тайното наддаване с предложения, мисля че темата се е изчерпала още преди да е започната.   :))


« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 15:19:58 от USfan »

Февруари 19, 2014, 15:20:58
Отговор #12

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Люси ме изпревари с малко,но нещо се изнервих и аз от така започната и най-вече продължена от колегата тема.
Колега, ако ще я продаваш, казвай,за да пиша в заглавието, че се продава,да сложим координати и т.н.
Изобщо,колкото повече споделиш за намеренията си , толкова по-добре би следвало да бъде за колата, за потребителите и за теб.
Поздрави!

Февруари 19, 2014, 22:08:49
Отговор #13

Неактивен darge

  • Публикации: 11
Снимките са от 2004 година, защото аз съм ги правил. Миналата (или по-миналата) година възникна пожар и колата пострада - не ми се ще да публикувам грозни снимки. Не съм решил все още какво ще я правя - дали аз ще я възстановявам, дали ще я продавам... Очаквам идеи и предложения - по-възможност на ЛС, за да не занимаваме другите колеги с лични коментари.

Ако колата се продаваше към настоящия момент, поста ми щеше да бъде в друг раздел на форума - ха сега да видим кой ще познае в кой раздел щях да публикувам - в раздел "Продава - http://www.classiccar-bg.com/index.php/board,10.0.html" или в раздел "Купува - http://www.classiccar-bg.com/index.php/board,9.0.html" ...

Февруари 20, 2014, 10:46:07
Отговор #14

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
аз мисля, че колата е редно да се възстанови, а продажба винаги може да се осъществи, но смятам, че щом е пазена досега и е изрядна документално, е престъпление да не се възстанови, макар и в неоригинален вид, на което, между другото, съм привърженик.

успех с проекта!

Февруари 20, 2014, 23:47:38
Отговор #15

Неактивен darge

  • Публикации: 11
Пазена, пазена - ама недоопазена ... ние сме си виновни ...
Ама все пак кой да предполага ...
Е, такъв и бил късмета, каквото било-било.
Важното е оттук нататък, ... "А сега накъде?" ...
http://www.imdb.com/title/tt0098643/
http://www.youtube.com/watch?v=EnBKwqNfdGQ

Февруари 21, 2014, 09:40:38
Отговор #16

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
До преди година две се продаваха два такива шевролета в Суходол. Последно им искаха около 3000 лева на двата. Не бяха в добро състояние, но предполагам биха били ценни донори за части, които са пострадали при пожара на шевролета на колегата. Дано не са заминали на скрап само, защото обявата изчезна, а не съм чувал някой да ги е купил.
Има още няколко такива разглобени по България, които са подходящи за донори в случай че се цели оригинален вид.

Според мен колегата darge до голяма степен ще може да реши дилемата си ако сложи цена на автомобила и снимки и опише състоянието му. Ако се намери кой да го купи - значи ще го продаде, ако няма кой да я вземе му остава варианта той да я прави или да намери човек, който да му я прави.
Показаните на снимките автомобили рат род в темата обаче далеч не са бюджетно решение. Това са скъпо направени хот роди и рат роди и спрямо тях някакво относително бюджетно възстановяване в оригинален вид може да се окаже доста по-евтино.

Поздрави



Февруари 21, 2014, 11:51:25
Отговор #17

Неактивен darge

  • Публикации: 11
peter 1978, продажбата ще е крайният, последният вариант. А за това дали ще се намери кой да я купи в този и вид - аз съм оптимист, за всеки влак си има пътници...
Мисля си дали да не опитам аз да я възстановя - като намеря правилния майстор, осигуря необходимия финансов ресурс и части....
Или да предложа съдружие и съсобственост - и такъв вариант има, човека-младо момче-двдесетгодишно  е голям фен, баща му има собствен сервиз.
Поживëм увидем...

Февруари 21, 2014, 22:09:23
Отговор #18

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
тука нещо се тъпча на ено и също място ........темата не е интересна вече :( :( >:( >:( >:( >:( :-X :-X :-X :-X :-\ :-\ :-\ :-\