Автор Тема: Jawa 350  (Прочетена 28820 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2014, 19:05:48
Прочетена 28820 пъти

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Днес къде малко на майтап, къде човъркайки ме нещо или просто за да не се затрие станах собственик на този мотоциклед. Историята на мотора в кратък вариант е: Закупен някъде около края на 50-те началото на 60-те години от бащата на един мой колега. През целия си живот човека си го е карал и грижил прилежно за него. И така докато достига пределна възраст и в началото на 90-те прибира мотора в гаража. След това единият му син го е карал малко (5-6 пъти по спомени) и мотора се прибира в гаража, който беше доста сух, и чак до днес. Нямам идея да ли е комплектен или не Вие ще кажете. По думи на предния собственик има проблем в едното чукче а самите те били от шкода. Ако е така някой да каже от каква? Ами това за сега ето и малко снимки.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 21, 2014, 19:07:07
Отговор #1

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 21, 2014, 20:11:55
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито , Благо ! :)
Коментар от мене по късно , чукчетата стават от всички задномоторни шкодаци , та ще ти и подаря!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 21, 2014, 20:32:49
Отговор #3

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Ееей, как ги намирате бе/извинявам се за обръщението/.Аз имам 250сс откакто съм се родил, а търся такава/350сс/ откакто бях на 25г. и все не мога да намеря подходящата.Браво, Честито.Да я направиш "кукла Барби".Ще следим развитието.

Февруари 23, 2014, 19:00:23
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Трудно се намират ,вече двуцилиндрови Яви. Честито и от мен! Ако е наред документалната част си я прехвърли веднага на свое име.Не отлагай.

Февруари 23, 2014, 19:53:32
Отговор #5

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
За намиране, има ги, все още.Ама, искат пари като за нов/почти/.Тук, в района има 5-6, но  :o.Сега действам при двама, леко-леко, с баданарката, ама още се ослушват.А те така си стоят, поне от 10-на години.

Февруари 23, 2014, 20:25:47
Отговор #6

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Документи има но се води бракувана.но както и да е. Повече ме интересува следното. Части от къде да търся? Като за начало ми трябват жила (всички) накладки саидинител . Но от къде да ги взема нямям идея. Ако имате споделете
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 23, 2014, 21:04:04
Отговор #7

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Частите за 350, са като за другите модели. Разликата е в блока, кол.вал и цилиндрите.Останалото е същото.Има ги/или поне, би трябвало да ги има/ във всеки, добре зареден магазин за мото-части.В Благоевград имаше мин. година, почти всичко/в бившата Мототехника.
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 21:08:23 от Валентин »

Февруари 24, 2014, 20:11:35
Отговор #8

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Къде на майтап къде не, но днес влязох в два магазина и намерихследните части: Свешти, чукчета, ауспуси, жила, накладки, нещо което било ценно според продавача но не запомних какво. ........ Като се замисля може този мотор да стане преди kadetta и двигатела на manta-та. Кактое казано де го чукаш де се пука. Но както се казва ЗА ВСИЧКО СА ВИНОВНИ ЖЕНИТЕ. Бъдещата ми съпруга каза да спра да събирам коли и хоп мотор (може да е стар но не е кола)  O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 25, 2014, 18:53:55
Отговор #9

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така днес остах малко свободен и поразглобих малко.

Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни