Автор Тема: Jawa 350  (Прочетена 28809 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2015, 22:54:19
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Те цивилните моторетки също често падат и понякога са доста очукани и ожулени още на младини ;) А с последното за афтър маркет частите особено за соц. мотори, пък и коли съм напълно съгласен, затова и посъветвах Благо да не се набутва за такива.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 17, 2015, 09:37:07
Отговор #31

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Аз си представям проекта горе долу така като краен резултат (самоче с патина по каплите резервуара и ауспуха докато намеря и сабера средства за нови) или на боя  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51439467545506791&slink=alk76t
А къде да ги търся тези стари части? Някаква идея, съвет ???? Ако някои знае и има желание да ме насочи.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 17, 2015, 12:01:37
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ма тая прекалено лачена вее :) Иначе такава Ява имаше бай Здравко Карчин, точно той ме е наказвал с нея по завоите към Рилския манастир... като го срещна ще питам останало ли му е нещо от нея за даване.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 17, 2015, 12:33:44
Отговор #33

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
На теб какви части са ти необходими за Явата?

Септември 17, 2015, 12:52:57
Отговор #34

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Тъйкато както писах другата седмица ще е разфасовам. На този етап ауспуси, кривки (моите са поумачкани) гумените накрайници (на степенките, дръжките). Предполагам че ще е необходимо и основен ремон на мотора, спирачки съединител ако има хубави капли и те. Като е метна ще видим какво още ще излезе.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 17, 2015, 21:43:28
Отговор #35

Неактивен seemann

  • Публикации: 42
Имам нови кривки. Ако са ти необходини -обади ми се.
0887 239 508 Тодор
Москвич 403, Трабант 601, Ява Перак 350, Аво Спорт, МЗ ЕС 250/1, МЗ 125 РТ1,Ява 354, Балкан 50-МПС,МПМ, МК50-3, Балкан 75, ЧЗ472.5, ЧЗ 472.6, Suzuki Love CL50

Септември 23, 2015, 14:35:20
Отговор #36

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така речено сторено! Разфасовах мотоциклета! Мотора е цял но след като го измия ще го пръсна и него - това което мога да кажа е, че масло в скорустите няма изтече нещо гато клей, но за смедка на това всичко е много добре умазано в масло. Първите впечетления са ми, че на този етап май това ще се окаже най-добрият ми старт за ретро возило (имайки предвид мантата и кадета). Оказва се че няма липси, всичко си му е на мястото дори има и 6v крушки на стопа и фара (общо 4 бр.). Е и като мотоциклед на 55-57 години има малко заменяни болчета но това да ми е проблема. Надникнах в карба и изглежда доста чист. Жилата се разпаднаха без изключение. Искам да споделя и най-голямата си гордост - имайки предвид, че за първи път през живота си разглобявам мотоциклед за сега не успях да счупя нищо!!!!.
На този етап се търсят следните части:
Степенки предни (там където си слага краката моториста) наличните са много криви и без гуми;
Гуми за степенките на пътника;  (назнам дали точното им наименувание за това ги кръщавам степенки)
Жила всички - предна спирачка, задна спирачка, газ, съединител;
Накладки предни и задни;
Съединител (със съгорност ще е заминал)
Ауспуси;
Кривки;
И Самата степенка на мотора - наличната е крива и заваряна на няколко места (не знам дали е оригинална но е алуминиева наличната);
Между другото когато взех мотоциклета, резервуарът му бе почти пълен, и доста корозирал от вътре. След като го източих го метнах първо със сенджир и вода но нещо не се получи (освен, че ми се откачиха ръцете) След това го метнах с дребна мозайка и дизелово гориво. И така всеки път като го мернех го джурках. Това го направих няколко пъти като сменех и нафтата и мозайката вътре. Накрая го изпразних от всичко и го напълних с нафта. Днес го источих и останах приятно изненадан от малкото количество боклук което изтече. Сега го напълних с един химикал ( кисилина някакъв вид ръждояд ) да видим какво ще се получи.

Сега е момента хората с опит да споделят мнение за следните два въпроса;
1. Мога ли да боядисам каплите и спизите прахово, като преди това ги песъкоструя?
2. Някъде бях чел или някой ми каза, че на Явите (съгорно не само на тях) са им слагали електронно запалване? Вярно ли е и ако да от къде мога да го намеря?

Това за сега като измия купчината ще е снимам и ще ви е покажа.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 14:59:11 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 23, 2015, 14:56:19
Отговор #37

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 23, 2015, 15:53:24
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, добре си се потрудил! За боядисването на каплите - да, и моите са боядисани в цвета на мотора /черен/ дори с изрисувани жълти кантове също като по калниците и резервоара /купих мотора от художник ;)/ За спиците по-скоро не, няма да държат боята, излъскай ги колкото можеш и после ги намажи с някаква предпазна паста да не ръждясват.
За електронно запалване, мисля че такова са слагали на по-късните модели от 70-те и 80-те г. Ява Калифорния, дето са и с разделно мазане... може би ще все пак може да се присади и на твоята, спецовете да кажат.

п.п. по-добре снимай купчината и преди да я чистиш, така после ще се види добре разликата "преди-сега". И аз често забравям да снимам в началото, а после съжалявам :)
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 15:59:07 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 25, 2015, 13:29:49
Отговор #39

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Ето и малко снимки след разглобяването и измиването.







Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни