Автор Тема: Jawa 350  (Прочетена 28804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2015, 14:21:38
Отговор #40

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И такаааа, слет доста мъка успях да разцепя двигателя. Е имаше и жертва - едно бутало! А сега остана най голямата пътанка как да отцепя генератора (динамото) от вала? Някой ако знае да подскаже.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 01, 2015, 00:49:48
Отговор #41

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Ако има вътрешна резба на ротора- навиваш един винт там и го издърпваш, или лекичко с обратен чук ако не му се излиза. Аз така бях вадил, ама не помня точно на каква моторетка беше.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Октомври 01, 2015, 09:28:43
Отговор #42

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Jawa със сигурност има нарязана резба в ротора с цел демонтиране. Ако не се лъжа беше M10. Навива се болт до упор в ротора. Болтът опира челно в шийката на вала и при последващо затягане, роторът излиза с характерно изпукване(при освобождаване от конуса на вала).

 

Октомври 20, 2015, 09:43:53
Отговор #43

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Да така е , но с малка подробност. Болта е с резба М8. Направих си съответното приспособление, с малко преправяне (не съвсем както е на чертежа) и всичко стана. сега като имам време ще проверя дали има износване в биелите. Имаче чакам да ми кажат за наличността на частите които ми трябват и съответно цената им. Ето и малко снимки:







А ето го и списъкът с резерни части които са ми необходими:

- Степенки предни и задни;
- Гуми за тях;
- Накладки предни и задни;
- Съединител;
- Жила - съединител, газ, спирачки, километраж;
- Степенка;
- Кривки;
- Ауспуси - тип пура;
- Гайки за тях;
- Бутала;
- Спици;
- Вериги;
- Венци;

За сега е това
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 29, 2015, 13:35:17
Отговор #44

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Много интересно... кои неща в мотора струват толкова пари, щом не броиш труда? Дори и само чисто нови части да влагаш /ако ги намериш де/ пак не виждам как ще го докараш до 1600...

p.s. не съм искал да ти обиждам колата, просто лично съм ял пердах от такъв мотор по баирите, при това язден от доста над 100 килограмов водач :)

Тази седмица ми остана малко време да поровя из нета и си направих труда да си калкулирам чаркалата които са ми най необходими. Сравнение не правя  тъй като чака от още едно място да ми дадът оферта.

Та на въпро са да отговоря - тук са парите и може спокойно да надхвърлят сумата:


Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 03, 2015, 15:20:39
Отговор #45

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И да се похваля с малко напредък. Днес ми остана малко време и песъкоструих няколко ламаринки, с любителска песъкоструйка закупена от "Lidl" малко на шега но се указа че върши страхотна работа.
За информация на любопитните използвах пясък от "побитите камани" край Варна който е фин и слабо заглинен но е нужно преди това да се остави да изсъхне добре и да се пресее. Аз го пресях с мрежичка от стандартен комарник. Етого и резултата:





Като имам време ще изчистя и другите части.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 19, 2015, 08:23:46
Отговор #46

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Нека се похваля и с първите покупки за моторчето. Нови кривки, ауспуси, предни и задни степенки, две гайки и колове.







« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 10:08:17 от prujinca »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 19, 2015, 18:42:25
Отговор #47

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За информация на любопитните използвах пясък от "побитите камани" край Варна който е фин и слабо заглинен но е нужно преди това да се остави да изсъхне добре и да се пресее. Аз го пресях с мрежичка от стандартен комарник. Етого и резултата:
Доста интересен опит споделяш, като се видим ще разкажеш подробности... аз под песъкоструй си представям човек, облечен в скафандър като космонавт, преметнал през рамо огромен маркуч като пожарникар и правещ наоколо "плажна ивица" от няколко десетки метра :D За размерите на агрегата да не говорим..
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 19, 2015, 19:56:10
Отговор #48

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Доста интересен опит споделяш, като се видим ще разкажеш подробности... аз под песъкоструй си представям човек, облечен в скафандър като космонавт, преметнал през рамо огромен маркуч като пожарникар и правещ наоколо "плажна ивица" от няколко десетки метра :D За размерите на агрегата да не говорим..
Интересно....и аз си купих преди време същия "песъкоструй",но до сега ръжда не съм успял да сваля с него,слабичък е.Иначе му намерих приложение-чистя алуминиеви детайли.Купих си кварцов пясък 0,1 и с него алуминия става като току що отлят! Но най много е полезен при чистене на цилиндри от мотори,сваля перфектно мръсотията между ребрата.

Ноември 19, 2015, 21:49:47
Отговор #49

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Сваля всичко но бавничко. Детайлите които виждате бяха с основа оригиналната боя и върху нея още една боя. Доста добре се справя, мисля че след мотора и едни джжанти максимум ще приключе но за 17 лв. Толкова. Аз е карам на 7.5 бара, на 6 само е гали.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни