Автор Тема: Jawa 350  (Прочетена 28821 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2015, 21:57:30
Отговор #50

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И да се похваля с малко напредък...

Браво, г-н Пружинка, работата по мотора напредва добре! Относно пясъкоструя - щом си имаш вече твой, трябва да пробваш с натрошени орехови черупки, ей така, за опита. Това с черупките го гледах по Discovery.

... аз под песъкоструй си представям човек, облечен в скафандър като космонавт, преметнал през рамо огромен маркуч като пожарникар и правещ наоколо "плажна ивица" от няколко десетки метра :D За размерите на агрегата да не говорим...

А, Митак, как си го описал само :)) . Иначе има по-малки камери и от тази:

Ноември 19, 2015, 23:09:53
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами на мен точно такъв "астронавт" ми бластира купето...


А този Лидл-ския модел пясъкоструй някаква камера ли представлява, т.е. нещо като с размерите на микровълнова фурна, в която слагаш детайлите и не се чувстваш после като на Маями бийч?
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 23:41:29 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 19, 2015, 23:50:18
Отговор #52

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Ами прилича на бояджииски пистолет с долен резервоар / за около 2кг предполагам/ пясък....Като го ползвам пред гаража,съседите до 5 етаж прибират прането и затварят прозорците  O:-)

Ноември 20, 2015, 08:58:30
Отговор #53

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Работи точно като този от това клипче, самоче самият пистплет е по фасонски и е с горно разположено резервуарчр с вместимост от около едно кило

 

[/quote]
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 20, 2016, 15:52:35
Отговор #54

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Една ?(питанка) Имали вероятност динамо от Балкан да пасне в Явата???? И имали други чаркалаци които могат да паснат в нея и от какви мотори са?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 20, 2016, 20:13:56
Отговор #55

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Има, по спомени Балкана е с чешки PAL, или поне така ми е останало в ума, не гарантирам 100% достоверност.Но там има и друг казус - Балкана е с 1 цилиндър, Явата с 2, респективно броя на чукчетата и монтажната плочка под тях не се знае ще пасне ли на мястото на тази за 1 чукче.

Януари 20, 2016, 22:39:21
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Според мен по-вероятно от ЧЗ 350 или Ява Калифорния, но все пак ще звънна на чичо Кольо да го питам и за Балкана, той навремето е работил в завод 12... това, което помня от моя обаче е, че постоянно му бягаше аванса колкото и да го гласяхме.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2016, 13:59:42
Отговор #57

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
тези дни най накрая успях да довърша рамката и тенекиите на мотора. Всичко е песъкоструено и тъйкато отделни елементи престояваха доста време след пясъка без да бъдат обработени (на топло и сухо) се наложи да ги обработя превнтимно с ръждопреобразовател (на вюрт)


Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 02, 2016, 16:28:57
Отговор #58

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Веднага след пясъка трябваше да ги пръснеш с предпазен слой цинков спрей, аз така направих... ама пусто забравил съм да го спомена по-горе :-[
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2016, 23:02:37
Отговор #59

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Замисълът бе да ги "опаткам "за около седмица о след това ечокси но уви се чроточе и това. Наложи употребата на ръжфопреубразователя за всеки случай не че се виждаше някаква корпзкя по тях.  А и скромния лпит с продукта шоказва че и на практика само помага
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни