Автор Тема: Моето BMW E-12 1977  (Прочетена 43321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2011, 17:05:37
Отговор #30

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега, гледам че си писал, че си слагал битум върху кърпежите и гума отгоре. Какъв битум използва - някакви маркови на Dynamat или нещо друго ? С тая гума отгоре не те ли е страх, че ще запарва през лятото и кондензира пхрез зимата ? Имаш ли вече наблюдения ?

Февруари 09, 2011, 10:58:23
Отговор #31

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Привет,  hydrometalique
марката на битума в момента не мога да ти кажа, но имам останал вкъщи и ще проверя като си отида до Габрово. Не е нещо специално. Не съм го и купувал, един приятел ми го даде. С пистолета за горещ въздух се получи добре общо взето.  Ако имаше как да ползвам горелка би било още по-добре, но имам проблем с газовата уредба и ме е страх. Гумата която сложих отгоре е оригиналната. Тя е с дунапрен някакъв отдолу - мисля, че на повечето коли е така. За влагата кво да ти кажа - ако успее да проникне там влага -лоша работа. Ще задържа. Но мисля, че няма да я карам толкова често, че да я мокря и да се стича вода до там. Само от конденз не ми се вярва да стигне до там водата. Иначе докато я минавах с водната шкурка така се получи, че в един момент на пода имаше 1см вода и си стоя така 1 ден без да мръдне - демек няма от останали дупки след кърпенето и няма от къде да влезне вода отдолу при движение. Иначе наблюденията са ми, че ако имаш дупка в пода, целия този дунапрен се просмуква и задържа вода, която прави най-разлини оксиди с метала :)  След като го извадих от колата дунапренът беше мокър и не можа да изсъхне 1 седмица на слънце агруст месец!  :o   Но към декември беше изсъхнал вече  :))  На донорът, който взех наскоро примерно този дунапрен е сух - колата няма дупки по пода и явно не е кондензирала от никъде, защото подът свети!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 10, 2011, 13:16:59
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря колега, в чуденка съм още как точно да процедирам с дъната на моя Ситроен. Мокетите са с много як дунапрен отдолу и шумоизолацията е сравнително добра, но ми се ще още мъ-ъ-ъничко ... Пък и искам да защитя кърпежите с някакъв хубав продукт - хем да диша, хем да е плътен.

Февруари 10, 2011, 14:28:13
Отговор #33

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ами аз мисля, че много не им трябва да дишат на кърпежите. Добре затопления битум ги запечатва направо -нито влиза нито излиза нещо. Върху заварките имам първо епоксиден грунд, после от онова бялото Body (не помня номера му). И отгоре битум. Не казвам, че това е най-правилният метод, по който трябва да се прави това, просто така решихме.  Колкото за шумоизолацията, битумът и гумата с дунапрен имат различни предназначения. Битумът не позволява на ламарините да резонират и да кънтят, докато дунапренът с гуменото покритие са просто преграда пред шума. (пробвай да вземеш едно звънче, облепи го с тиксо отвъни ще видиш как ще млъкне :) )Иначе дори само ако налепи човек лентички от гума или битум по вратите примерно пак ще постигне намаляване на резонансната честота на панелите и ще се получи положителен ефект върху намаляването на шума в колата. Особено важни части, на които трябва да наблегнеш са : предния капак, калниците (отвътре в купето разбира се), и вратите. Не е речено да уплътняваш всичко до край с битум - да речем парче 300х400мм на всяка врата е достатъчно. Може няколко по-малки парчета, същата работа е. Ако слагаш под предния капак имай в предид температурите, които се развиват там, да не се разтекат асфалти по мотора :)  Иначе според мен за вътре, не е речено, че трябва задължително да си купуваш от скъпите специално авто-предназначени битуми, може и с конвенционални да се получи също толкова добре. Поставянето на вторите е по-сложно обаче - трябва ти горелка. При мен и с пистолета се получи, но не съм сигурен, че стана идеално добре.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 13, 2011, 00:29:03
Отговор #34

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Прибрах още една бабка. Набор '81 - от последните. Няколко месеца, преди да спре производството им в Европа. Двигател M20B20 карбуратор (SOLEX 4A1), на 179000км, смесила вода и масло. Не е прегрявана, дефектът е станал в следвстие на неправилно сложена гарнитура след смяна на гумички на клапани. Колата има шибидах и 1 ел. огледало. Може да имам и централно, още не съм проверил. Няма хидравлика на волана, отзад е с барабани, но е с голямото серво на спирачките. Крайното  гърне не е оригинално, има 4 ръждиви бомбета, 2 прага за смяна, още 2 малки дупчици по калници и останалото е козметика :) Абе доста работа има по колата, но ми хареса, защото като цяло е пазена и не са пипали 100 човека по нея, както е нормално за коли на тази възсраст в България. Подът е здрав, багажникът също. Салонът е супер - табло, таван, кори на вратите, мокет. седалки. Амортисьорите изглеждат стегнати, не се поклаща колата. Скоростите влизат като на чисто нова кола - впечатлен бях! Още не съм и решил съдбата, дали ще я режа, дали ще я правя нещо друго. На дневен ред стои преглед на двигателя и пускането му. Това ще стане при благоприятни метеорологични условия. За сега е това :) Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 15:56:16 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 13, 2011, 20:23:38
Отговор #35

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Еми ЧЕСТИТО за новата придобивка , като се стопли се хвърляш и по нея  :D :D
или нещо друго си замислил  ::)
Centrum Transaxle

Февруари 13, 2011, 22:48:48
Отговор #36

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ами, честно казано, не знам. От една страна - прекалено много други автомобили искам да имам, че да си позволя да събирам по 2 еднакви :) От Друга страна пък тази кола изглежда наистина пазена (въпреки ръждите). Подът примерно свети, кошът също. Някакси не ми се ще да я разкарвам на части и на старо желязо. Нямам и пари да я направя и нея... За сега най-вероятно ще подркавам мотора. След това ще прехвърля окачване, салон и табло в моята. Моето окачване и мотора ще го метна в тая и ще я оставя някъде да чака по-добри дни.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 14, 2011, 03:35:09
Отговор #37

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
колега като гледам снимките и си мисля......  това копе е по добро от твоето......да има работа и по него но не е грамнало по колонката , сега като го нарежеш и на твоето като му се надуе кита след 2 години и 6те омре6 от яд знам че си хвърлил много труд и мераци ама ......това дето си го намислил ми се струва грешка по добре продаи боядисаното копе, няма да збъркаш , бомбетата не са проблем ама колонката 6те те дразни че се надува и пробива постоянно, едно такова  затворено пространство няма как да го грундираш отвътре ,следователно ........ сешташ се , остави една гола ламарина върху която е заваряно в гаража си и ще видиш .. :'(   това е само мнение което не се натрапва всеки си решава сам ,все пак съдя само по снимка ,и не знам как е на живо;D успех и наздраве

Февруари 14, 2011, 11:19:52
Отговор #38

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ееее, Благо, отчайваш ме - надявам се китът ми е да изкара поне 3-4 години :)  Така е, прав си. Осъзнавам, че тая е по-добра. Ама кафявата няма на кой да я продам. Ако някой ми даде едни 1500-1600лв (общо взето колкото съм дал до сега по нея) бих я дал ама... Тука в Българеще няма как да стане. Сега даже съм и купил оригинална глава, с механична бензинова помпа, читав таван, фабрично тонирани синкави стъкла... Може да пробвам да я пусна на обява като я дооправя тука след 1-2  месеца.  Иначе за тия 200-300лв, където ще ми дадат на вторичните за сивата наистина сигурно ще е яд след 2-3 години живот и здраве. Ще си помисля, няма да бързам да правя каквото и да е. Ще сменя гарнитурата на главата на сивата, ще и оправя спирачките, че са клеясали  и ще я огледам хубаво къде какво я боли.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 14, 2011, 11:24:18
Отговор #39

Неактивен moksika

  • Публикации: 44
кажи къде да дойда да я огледам, че си харесах някой неща :))