Автор Тема: Един от най-големите американски salvage yard пред затваряне  (Прочетена 3615 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2014, 14:47:12
Прочетена 3615 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Малко тъжна тема, малко след като разбрах, че един от голям salvage yard приключва дейността си и 3500 класически автомобили отиват на скрап, попаднах и на това, което на болен мозък като мен ми идва в повече, та реших да го споделя с вас, че малко да ми олекне:

http://www.hemmings.com/classifieds/realestate/unspecified/unspecified/1628534.html

Та този salvage yard на линка е обявен за продан, тъй като собственика вече много е остарял и иска да се отегли. Това са 80 акра земя с 8000 класически коли за части, от които 400 са комплектни коли за реставрация. Цената от 3 000 000 $ естествено подлежи на коментар и ако на някой му се струват мното, това е стойността на колите в него за старо желязо.
Жалкото е, че 3 000 000 са си много пари и за Америка особено в Айдахо. Та предположенията на повечето хора в бранша там са, че ще дойде фирма, която ще купи мястото ще предаде всички коли за скрап и ще реализира една относително бърза печалба.
За мен лично е необяснимо как през 2014 г (когато класическите автомобили стават все по-актуални по принцип) е възможно толкова много да бъдат унищожени наведнъж.  :(
Дано стане чудо и този salvage yard да продължи да работи като такъв.

Поздрави




Февруари 24, 2014, 16:00:59
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
представяш ли си това да е твое и да го обикаляш със седмици и месеци и всеки път да виждаш по нещо ново :)   ебахти кефа.
ако има умни хора, да го вземе, от тия 400 да реставрира половината и да ги продаде по 25000$ пак са два милиона горница, междувременно си продава части, дава за скрап, после продава земята, пак междувременно реставрира и част от другите коли и т.н. ..... един екип от 30-40 души ще може направо като конвейер да ги чатка по две на седмица от кокал към кола в движение....
абе струва си :)

Февруари 24, 2014, 16:23:55
Отговор #2

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Да но явно хората с толкова много пари нямат интерес към такъв бизнес.
По интересното е, че другия salvage yard който мислех че е по-малък всъщност се оказа доста по-голям

http://www.fremansauto.com/home/
Направо не мога да повярвам че за по малко от 6 месеца ще бъдат  унищожени около 30 000 класически автомобила в САЩ и то само от тези две места.


Февруари 24, 2014, 18:13:01
Отговор #3

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
 :-X :-X :-Xаз дори не подозирах че съществува подобен мащаб.........а ми трябват две лайсни за олдса :D :D

Февруари 24, 2014, 19:21:21
Отговор #4

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Да но явно хората с толкова много пари нямат интерес към такъв бизнес.
По интересното е, че другия salvage yard който мислех че е по-малък всъщност се оказа доста по-голям

http://www.fremansauto.com/home/
Направо не мога да повярвам че за по малко от 6 месеца ще бъдат  унищожени около 30 000 класически автомобила в САЩ и то само от тези две места.



Колега аз все още помня твоята статия във Автокласиката брои 31 за автомобиленото гробище в щата Мисури. Много добри снимки и много добра статия. Там ако си спомняш също моргата прекрати деиноста си и колите заминаха на скраб. :(

Малко снимки от гугъл на първият salvage yard .


.
А този вторият в щата Монтана продаваше в ebay части и коли преди време.


.
Много неприятно че тези места в САЩ изчезват.... :(

Февруари 24, 2014, 21:33:59
Отговор #5

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Даа поне имам спомен че съм гледал такива места на живо.
Там имаше около 1000 коли и всички бяха толкова интересни. Това място ще го помня докато съм жив.
Много повече ми хареса от Дезърт Вели Ауто партс където ходих две години по-късно.
но тези зве места които изчезват направо не мога да си представя колко много интересни и хубави коли има в тях.

« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 21:38:30 от peter 1978 »

Февруари 24, 2014, 21:51:40
Отговор #6

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
 O0

Февруари 24, 2014, 22:52:53
Отговор #7

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Тази обява я имаше поне от 1,5 год. в доста УСА автосайтове из Нет-а.. И сега в Хемингс.
spectemur acendo

Февруари 25, 2014, 09:39:03
Отговор #8

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Наистина много жалко аз също съм влюбен в тия места в САЩ и мечтата ми е някои ден да посетя колкото може повече такива :)  Пешо ти поне си видял не едно такова място за което искрено ти завиждам.
Аз обаче не мисля, че тия места ще изчезнат или поне не в близките 50 години най-много да намалят бройката им което пак си е кофти за лудите като нас  O0 адски бих се радвал ако можех само да разгледам подобно място да усетя духа му мммммм блаженство за душата и окото.

А за статията с разказа на Петър аз съм и голям фен чел съм я безброи пъти уникална е както и снимковия матерял за което ти благодаря Пешо хора като теб са на изчезване продължаваи в същия дух ;)
Мислех си дали няма да е хубаво темата на Пешо за посещението му на моргире в УС да се публикува и тук в раздела за правилните коли какво ще кажете ?   
Classic Cars

Февруари 25, 2014, 10:05:59
Отговор #9

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ице и на мен ми се иска да има такива места в САЩ, но истината е, че до 10-тина години ще се броят на пръсти.
Един от проблемите е екологичния. В щатите някакви екологични изисквания принуждават такъв тип места да бъдат унищожени.
Не говоря за автоморгите като цяло, а за този стария тип.