Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2014, 09:08:19
Прочетена 69876 пъти

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте, колеги!
В тази тема ще пиша и публикувам различни неща изработени в нашата работилница-свързани,и не толкова свързани с реставрацията на любимите ни ретро машини.Доста време се чудих дали да пусна тема,че по принцип много много не пиша по форумите-но сметнах че може да е полезна темичката,и да бъда полезен на някого.
Предварително се извинявам че някои от снимките не са "страхотно качество",но в процеса на работата знаете,че я се снима-я не,и с каквото ми е под ръка-телефон,апарат,...Но представа може да се добие.
Започвам с една бубина за едно старичко" Berliet"..За някого такъв вид работа може да се стори глупост,и голяма занимавка--но на мен това ми е работата-обичам да се занимавам с неща,с който на никой не му се занимава-дреболийки,детайли,и т.нат.
Та преди и след-надписите са с боя-не е фолио.Сканиран и обработен е оригиналния надпис(като вид,размер и точно положение)....с двигателя не съм се занимавал аз-снимката е за да се види готовия продукт как стои на на мястото си..
Надявам се темата да ви е интересна,редовно ще захранвам с снимки..
Поздрави !
Иван   
 За контакт:
тел. 0887 819528 ,
e-mail:
[email protected]   
 Иван гр.Бургас













« Последна редакция: Март 06, 2014, 18:33:38 от dido1903 »

Март 02, 2014, 09:19:01
Отговор #1

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължавам нататък...Лайсните вътре в купето на Берлието...По принцип повечето

такива направени са направени малко"мързеливата" - от право дърво се изработват-и

после само лак........А оригинално имат по края канал очертаващ дизайна-който е 1

мм широк,и 1мм "дълбок",и само той е в бял цвят..Дизайна вътре-имитация на

дърво,с имитация на седефен детайл в центъра.Старите лайсни бяха погубени от

дървояди,за направата на новите е ползван същия тип дърво като

оригиналните...Стига толкова приказки-ето снимките преди и след..








Март 02, 2014, 09:33:09
Отговор #2

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Ето снимчица и на част от работилницата...




и за да не каже някой  ,че поста не носи много "ретро"информация--ето снимки и

процес на един капак -жабка на ЕМВ от 50-те години,,,имитация на дърво...
По принцип детайла е метален--някой преди това нещо се е опитвал да направи,като

топира с гъбичка ама....ето и снимките преди и след.На живо изглежда доста

по-добре от снимките..скоро ще пусна и останалите снимки по интериора на ЕМВ-ТО..








Март 02, 2014, 10:03:13
Отговор #3

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колега, възхитен съм от вашата работа, златни ръце имате. С такива свръткави работи малко хора се занимават. Къде ви е работилницата?

Март 02, 2014, 10:22:20
Отговор #4

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Ето още една дърво-имитацийка (преди доста години правена),съжалявам за лошата

джиесем снимка..



.И пак -за да има и нещо ретро-ресто:
един номер на мотор FN,който неотдавна правих.Пак казвам--боя е-не е

фолио...отново се извинявам за качеството.









Март 02, 2014, 10:26:36
Отговор #5

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Колега, възхитен съм от вашата работа, златни ръце имате. С такива свръткави работи малко хора се занимават. Къде ви е работилницата?


В Бургас,работилничката е в сградата на технотест,но повечето неща който правя за за колеги из цяла България,постоянно получавам и пращам разни неща(който ще видите тук скоро),и се чуваме само с колегите по телефона,,,с повечето дори визуално не се познаваме..:)

Март 02, 2014, 10:52:16
Отговор #6

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Така,,пускам една снимчица от моргата за коли и скрап в Горна

Оряховица...Картинката е рисувана от мен,яд ме е ,че (макар и клиширано да звучи)

 доста от ретро колите свършват на скраб....фф....Та дори накарах човека с

мотокара да застане за снимката все едно ще го мачка...хах..:


 


и още нещо,--една награда(първа)която миналата година правих за ретро парада в

Бургас,..Има по себе си доста части от ретро автомобили,..Надявам се да ви хареса

хендмейда..ръждата съм я рисувал-нямаше..хах,,


 



поздрави и хубав ден на всички..скоро ъпдейт:)
 
« Последна редакция: Март 02, 2014, 10:55:43 от esteo »

Март 02, 2014, 11:06:09
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ванка аз имам късмета да те познавам лично  ;D Отдавна мислих да ти предложа да пуснеш такава тема ,но бях почти сигурен ,че няма да го направиш.Много се радвам ,че се реши определено ще е мноого интересно! Честито, ти си знаеш за какво  :winktongue:


Март 02, 2014, 19:14:46
Отговор #8

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Евала Ванка, нещата които правиш  направо ме изкефиха много яко.Много хубаво е че си се сетил да направиш отделна тема, защото такъв човек като теб е нужен на много от нас.Вече си мисля да ти създам и аз малко работа. :D
Успех  за напред,и пускаи яко снимки.

Март 03, 2014, 07:42:29
Отговор #9

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Мерси момчета за съпорта:)..
така..продължавам с още една награда за ретро парада в Поморие.Тя е увеличено копие на една от първите монети(сечени) на древно Анхиало(днешно Поморие).Моделирал съм го първо от снимка,после-калъп,и след това съм го излял от олово,после патиниране, лакиране..










Благодаря на Ники Корудерлиев за някои от снимките,,,трябва да се науча да снимам ,и да си купя хубав апарат....То човек не може да прави всичко,,,,,,странно защо  се обърнаха някой от снимките по-горе...оригинално не са така..Все тая де--добива се представа..

Тези дни коментирахте колеги за дървените волани...Ето и един вариант,как бакелитов)или там какъвто  е материала)добива визия на дървен,заедно с 2 детайла около предното стъкло...Те са пак от ЕМВ-то...преди ,процес и след...Спрея ползван за основата не е обикновен,а с допълнително съдържание на лепило в флакона и подходящ основен цвят..Стига подробности...













абе..изглежда лесна,ама си е бая играчка.....Смятам че на живо изглеждат по- добре от на снимките..

И за да не става скучна темата само с "ретро"работи....ето и нещо по-весело:)
Тази лодка я чакаше мачкане ......Рисунката я спаси,и още си плава...







скоро пак снимки:)