Реставратори > Реставраторски работилници

Работилница за "разни" неща..

(1/33) > >>

esteo:
Здравейте, колеги!
В тази тема ще пиша и публикувам различни неща изработени в нашата работилница-свързани,и не толкова свързани с реставрацията на любимите ни ретро машини.Доста време се чудих дали да пусна тема,че по принцип много много не пиша по форумите-но сметнах че може да е полезна темичката,и да бъда полезен на някого.
Предварително се извинявам че някои от снимките не са "страхотно качество",но в процеса на работата знаете,че я се снима-я не,и с каквото ми е под ръка-телефон,апарат,...Но представа може да се добие.
Започвам с една бубина за едно старичко" Berliet"..За някого такъв вид работа може да се стори глупост,и голяма занимавка--но на мен това ми е работата-обичам да се занимавам с неща,с който на никой не му се занимава-дреболийки,детайли,и т.нат.
Та преди и след-надписите са с боя-не е фолио.Сканиран и обработен е оригиналния надпис(като вид,размер и точно положение)....с двигателя не съм се занимавал аз-снимката е за да се види готовия продукт как стои на на мястото си..
Надявам се темата да ви е интересна,редовно ще захранвам с снимки..
Поздрави !
Иван   
 За контакт:
тел. 0887 819528 ,
e-mail:
[email protected]   
 Иван гр.Бургас












esteo:
Продължавам нататък...Лайсните вътре в купето на Берлието...По принцип повечето

такива направени са направени малко"мързеливата" - от право дърво се изработват-и

после само лак........А оригинално имат по края канал очертаващ дизайна-който е 1

мм широк,и 1мм "дълбок",и само той е в бял цвят..Дизайна вътре-имитация на

дърво,с имитация на седефен детайл в центъра.Старите лайсни бяха погубени от

дървояди,за направата на новите е ползван същия тип дърво като

оригиналните...Стига толкова приказки-ето снимките преди и след..







esteo:
Ето снимчица и на част от работилницата...




и за да не каже някой  ,че поста не носи много "ретро"информация--ето снимки и

процес на един капак -жабка на ЕМВ от 50-те години,,,имитация на дърво...
По принцип детайла е метален--някой преди това нещо се е опитвал да направи,като

топира с гъбичка ама....ето и снимките преди и след.На живо изглежда доста

по-добре от снимките..скоро ще пусна и останалите снимки по интериора на ЕМВ-ТО..







sbalkan:
Колега, възхитен съм от вашата работа, златни ръце имате. С такива свръткави работи малко хора се занимават. Къде ви е работилницата?

esteo:
Ето още една дърво-имитацийка (преди доста години правена),съжалявам за лошата

джиесем снимка..



.И пак -за да има и нещо ретро-ресто:
един номер на мотор FN,който неотдавна правих.Пак казвам--боя е-не е

фолио...отново се извинявам за качеството.








Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия