Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69868 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2014, 16:18:20
Отговор #10

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Страшни работи правиш, Ванка. През седмицата ще се чуем да ти оставя един волан да му побаеш малко, ако можеш. :)

Март 04, 2014, 12:01:13
Отговор #11

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължавам с още снимки,,,
Реших,че няма да е лошо да направя и нещо за себе се,и като фен на марката....







Подобни часовници се продават в и-бей,намерих си изображението,сканиране-векторизация,залепен е на хубава коматексова(рекламен материал) основа,часовников механизъм с големи стрелки(боядисани червено)..и така..Диаметър около 50 см...

..Не ми беше достатъчно,..хайде и едно релефно(общо 3см дебело) надписче от 60те години..Пак сканиране,(имам го на колата си),векторизиране,,,но рязането си го правих на ръка,не е лазерно...исках да си поиграя..











Пускам и снимки на ЕМВ-то..Понеже имаше доста детайли за правене по него,който трябваше да се монтират и нарисуват в сглобено положение на колата,за да се пасне шарката,-направо на място-,,детейлите са метални,а идеята беше да се имитира дърво,,,,автомобила е собственост на бат Тоньо от Старозагорския ретро клуб,,,колата е страхотна,прави се все още и се надявам тази година да я видим вече по парадите..













надявам се че темата е интересна,ще ъпдейтвам редовно...
« Последна редакция: Март 04, 2014, 12:03:31 от esteo »

Март 04, 2014, 15:48:54
Отговор #12

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
За мен работата ти е фантазия без коментар.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 04, 2014, 15:52:31
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Напълно съм съгласен с колегата!
Много е красиво!

Беше писал,че приемаш поръчки за детайли от страната,нали?
Може ли малко инфо?

Март 04, 2014, 19:13:54
Отговор #14

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Напълно съм съгласен с колегата!
Много е красиво!

Беше писал,че приемаш поръчки за детайли от страната,нали?
Може ли малко инфо?

Благодаря момчета....:)Всякакви неща и идеи приемам:),Почти никой никога не съм върнал,не се плаша от работа,обичам си работата ,и ако не е нещо много много сложно или невъзможно -не отказвам..Не знам дали мога да публикувам мой контакт тук,,,?
,,За да не пускам празен без снимки пост..Награда ретро парад Созопол..Мой проект,изработил съм първо котвата от дърво,-отливка алуминий(тук ползвах жокер,все пак нямам и леарна в хола,иначе оловото и другите неща си ги лея сам),шлайф,обработка,заваряне верига в точна форма,дялкане от масив(бук)на "дървен"камък..патиниране,заливка смола,посипване с морски:работи,лак,монтаж.играчкаа......аа...енджой..:)















Специално ползвам случая,да благодаря на модераторите ,че макар и да не пускам само"ретро" неща,
одобриха тази тема..:)




Март 06, 2014, 14:19:28
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Радвам се да видя такава тема в нашия форум.
Сещам се, че колегата joro_120l се нуждаеше преди време от подобни услуги за възстановяване лентите на на резервоар от Симсон.
Мисля, че ще си много полезен тук!

Контактите с теб спокойно можеш да ги публикуваш. Все пак това е идеята на този раздел.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2014, 18:12:07
Отговор #16

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Радвам се да видя такава тема в нашия форум.
Сещам се, че колегата joro_120l се нуждаеше преди време от подобни услуги за възстановяване лентите на на резервоар от Симсон.
Мисля, че ще си много полезен тук!

Контактите с теб спокойно можеш да ги публикуваш. Все пак това е идеята на този раздел.

Благодаря за възможността за реклама,може би за по-прегледно да помоля модераторите(аз не знам как да коригирам първия ми пост)там да се добавят??

 За контакт:
тел. 0887 819528 ,
e-mail:
[email protected]   
 Иван гр.Бургас

Март 06, 2014, 18:35:32
Отговор #17

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Готово,добавени са и в първия пост.
С пожелания да видим още майсторски изработени и реставрирани детайли и ... автомобили.
 :)

Март 06, 2014, 18:59:44
Отговор #18

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Още малко снимки...Понеже не само аз съм фен на марката,и рока....



Та на мой близък приятел му откраднаха емблемата,,(навярно някой таксиджия,с хюндай-шевролет-хах),реших да му направя подарък,снемане на оригиналния размер,сканиране-обработка-гравиране....Кефят се яко хората като го видят,,(и отзад има такава емблема)..
..та не ми беше достатъчно емблемите,та му взех ключовете за офиса- да има изненада в понеделника рано като отиде на работа...(и той е малко "болен" по темата с американските "кораби"...гадна джиесем снимка -сори:




ФФ..,мотори...Такаа-изпратиха ми неотдавна мотор за обновяване на кантовете,
мисля, че от Петрич беше собственика на mz-та..
Пак не са върха на сладоледа снимките..-преди и след(без лак са,,-след лак нямам снимки)..така дойдоха нещата:









Постарал съм се максимално точно да взема размерите,и точното положение на оригиналите,,,не просто "както дойде",,







воала-и пак гадни снимки,,надявам се добива се представа..









Частите бяха "грижливо",даже педантично опаковани-и изпратени обратно по еконт....На цялата играчка ,да ги осуркат някъде,не си е работа...По принцип като правя нещо,го правя все едно за себе си,даже малко прекалено навътре ги вземам..ии се притесняван все едно са мой....ама...както и да е. То тук в БГ винаги има недоволни,и никой никога няма угодия,,,Няма перфектни..

Повечето мотори с кантове ,който виждам по съборите са направени с фолио,,,За мен-по- лесно,но не и коректно...При мен е изпълнено с боя.По- бавен и труден процес-но това е...Имам още няколко мотора направени-ще ги пусна понатам в темата..
поздрави
Ванката


Март 06, 2014, 19:18:05
Отговор #19

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
ЕВАЛА :)