Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 70906 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2014, 12:07:01
Отговор #120

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Виждат се колега , много добре се е получило ! Тая мацка самурай как ще отива на някоя японкаа  :P

Октомври 11, 2014, 15:03:43
Отговор #121

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ненормално готино, отново - ама тия коментари взеха да стават излишни, щото ние нивото на умения го знаеме, ама искаме нови неща да гледаме, щото е кефаджийско! :)

дъртия олдс много ме кефи какъв е брутал с тая неглиже визия  O0

Януари 15, 2015, 09:09:16
Отговор #122

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте!
Отдавна,даже доста отдавна не съм писал ,нито съм пускал нищо тук в темата ми.
С новото ни хоби-дъщеричката - ни за теми ни за нищо има време.. >:D  :D
Та днес да пусна нещо,"да изтупаме праха на тази тема" :P
Накратко-резервоар,кутий за инструменти и масло за мотор MOTOSACOCHE.
Моторът е доста стар,ще ви излъжа до или след военен..Нека разбиращите по-добре определят.
Страйповете и надписите  не са фолио,а боя.Снимките са  преди лак.Контура на надписите беше страхотен "Цирк" :D >:D,но на живо си стана супер..
Извинявам се за лошото качество на някой снимки. :P














Ще се постарая  за в бъдеще да намирам малко повечко време да публикувам тук.
Поздрави
Ванката
 

Януари 15, 2015, 20:11:48
Отговор #123

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Перфектно изпълнение, поздрвления :D

Януари 21, 2015, 13:46:38
Отговор #124

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Красоти твориш, Ванка!

Я да попитам аз нещо.

Има ли вариант за пинстрайпинг при вече боядисан и лакиран детайл?
Трябва ли да се пребоядисва наново целият или може да се запази боята, да се нанесат линиите и да се запечатат?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 21, 2015, 19:37:45
Отговор #125

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
той изначално пинстрайпинга така се прави , на ръка, с четчица, може би и с по-специална боя.

иначе тия последните тенекии са като от завода, жестоко изпълнение

Януари 21, 2015, 23:16:43
Отговор #126

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Красоти твориш, Ванка!

Я да попитам аз нещо.

Има ли вариант за пинстрайпинг при вече боядисан и лакиран детайл?
Трябва ли да се пребоядисва наново целият или може да се запази боята, да се нанесат линиите и да се запечатат?


Здравей..:)
Та както бях писал по-напред в темата-има няколко начина за изпълнение на ленти,лайсни ,кантове рисунки и т.нат.
Първия си е стандартния "пинстрайпинг)-върху боядисана И лакирана  повърхност(няма значение-мотор,автомобил,калник)
се рисува с специална четка с дълъг косъм-директно се нанася върху лака боята....НО,пак пиша НО-не гледайте много телевизия и разни там зарибявки как нещата ставали за 5 минути и т.нат.
Всичко що се полага директно върху лак Е РЕЛЕФНО,няма необходимата адхезия,и ако не се запечата-пада-- я от автомивки,я полиране,пастиране и т,нат..
Тоест-това е временно,и трябва периодично спрямо кесията ви-да си я опреснявате,сменяте ,променяте рисунката и т.нат.
Иначе за фенщината яко се правят  точно от този тип страйпове в Щатите покрай еуфорията с мъсъл карите ,хотродите и разни други подобни,,,

Втори вариант-пвц фолио се лепи,и отгоре се лакира-често срещано (поне от мен-аз винаги гледам навсякъде където видя правени страйпове,ленти правени)"Мързеливо изпълнение"-За мене също грешно направено,,

И третия-малко по- дълъг  процес...Но за мен правилния-детайла пак е боядисан и лакиран--матират се местата за рисунката(скочбрайт или  много финна шкурка),обезмасляване--рисува се внимателно каквото ще се рисува,обезмаслител,восъчна кърпа,запечатвам ги с лек слой лак,съхне,много леко се матира всичко отново,,,,И поне два  слоя лак финален след това (при човек който с това си вади хляба)и полиране...Това е правилният начин,
Картинката е под лака и на практика ако не я осуркаш или удариш -си е достатъчно здрава и устойчива.И ще те радва години наред,а не от първата мивка и пастиране  да падне ,или на припек 1-2 години без ув защита да си смени цвета...Всичко под лака трябва да е.
Пиша го така подробно-и се аргументирам защото доста хора вярват сляпо на разни предавания,кой какво му казал,чул ,видял и т.нат.
Та отговора на въпроса-ДА,боядисана и лакирана е идеално подготвена за рисуване,нищо няма нужда да се пребоядисва,само после трябва да се запечата.За съжаление нямам бояджийска камера,много рядко се хващам да пръскам лак(предимно за много дребни неща и лични проекти),защото тези неща си искат условия,и човек който си е специализиран в  боядисване и лакиране  и това  си работи,иска си камера,То е ясно ,че Бай НЯКОЙ СИ може и на двора да боядисва-но качество се постига с много опит,техника и правилни условия..Не може и не трябва всичко да се перчим че можем.Всеки си и добър в нещо-нали..?
Извинявам се за дългия-"локумен" пост,но е добре като пиша-да се аргументирам-не просто да си пиша празни приказки.
Дано инфото е полезно не само за Митака,а и за в бъдеще някой нещо като си реши да си прави,независимо дали при мен или където и да е.Няма тайна-майна.Нещата трябва да стават както трябва. :winktongue:
Благодаря ви колеги за вниманието, и лека вечер.
Иван

Януари 22, 2015, 01:29:59
Отговор #127

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Мерси, точно това ме интересуваше.

Само ми размъти главата с идеи и възможности! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 03, 2015, 09:01:00
Отговор #128

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Добро утро колеги.:)
Макар ,че форума и темата ми в него са основно за коли,
мотори  и т.нат-днес ще пусна нещо малко по-различно-надявам се няма да се сърдите.
Та... кратко и ясно:


Честит 3-ти март Българи!!












Поздрави
Ванката

Март 03, 2015, 10:10:28
Отговор #129

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
много добре е станало.нямам думи .