Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69891 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2014, 13:22:33
Отговор #20

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като гледам, май че няма нещо което да ти се опре. Ще споделиш ли кой проект ти е бил най-трудния? А въобще имало ли е нещо на което си отказал?
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 07, 2014, 15:01:42
Отговор #21

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Страхотна работа! Перфекционизъм! Поздравления, колега esteo!

....Сещам се, че колегата joro_120l се нуждаеше преди време от подобни услуги за възстановяване лентите на на резервоар от Симсон......

Да, аз съм :)
И не само резервоара. Целия мотор е в кантове. Simson SR2.
 Наистина търсих човек, който да го направи. Намерих, благодарение на колегата Румен Спасов, който ми препоръча майстор, който се занимава точно с това. Рисува мотори. Мн. добър. От Пловдив. Кантовете ще бъдат с боя. Все още не е готов. Като стане, ще го покажа в темата за мотоциклетите.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 07, 2014, 15:49:39
Отговор #22

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Като гледам, май че няма нещо което да ти се опре. Ще споделиш ли кой проект ти е бил най-трудния? А въобще имало ли е нещо на което си отказал?
Ще споделя колега:),в някои от следващите постове,,,,,:)


Страхотна работа! Перфекционизъм! Поздравления, колега esteo!

Да, аз съм :)
И не само резервоара. Целия мотор е в кантове. Simson SR2.
 Наистина търсих човек, който да го направи. Намерих, благодарение на колегата Румен Спасов, който ми препоръча майстор, който се занимава точно с това. Рисува мотори. Мн. добър. От Пловдив. Кантовете ще бъдат с боя. Все още не е готов. Като стане, ще го покажа в темата за мотоциклетите.

Мерси за хубавите думи колега,..Радвам се ,че си намерил художник за твоя мотор..По принцип кантовете  на цял мотор отнемат от 3 до 10 дни работа,взависимост от сложността и вида на кантовете..После да ги покажеш в твоята тема за мотора..
Поздрави

Март 07, 2014, 18:28:11
Отговор #23

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Здравейте, поздравления за работилницата!

По принцип, не одoбрявам празните приказки и бръщоления, но чак пък 3, та дори до 10 дни за обкантване на мотоциклет е доста преувеличено. Имам познати в Щатите и дори тук, в Обединените Арабски Емирства, които правят кантовете буквално за минути.  По тая логика в завода трябва да са правили по един мотоциклет на 3 до 10 дни. Ха, ха. Сега, ако трябва да привите кантове на кола, камион, или нещо по масивно сигурно ще отнеме 3 до 10 месеца.



Не се заяждам, просто си имам мнение. На който не му харесва, да не го зачита просто.

Поздрави

Март 07, 2014, 20:38:39
Отговор #24

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте, поздравления за работилницата!

По принцип, не одoбрявам празните приказки и бръщоления, но чак пък 3, та дори до 10 дни за обкантване на мотоциклет е доста преувеличено. Имам познати в Щатите и дори тук, в Обединените Арабски Емирства, които правят кантовете буквално за минути.  По тая логика в завода трябва да са правили по един мотоциклет на 3 до 10 дни. Ха, ха. Сега, ако трябва да привите кантове на кола, камион, или нещо по масивно сигурно ще отнеме 3 до 10 месеца.



Не се заяждам, просто си имам мнение. На който не му харесва, да не го зачита просто.

Поздрави

Здравей колега,по принцип съм разумен човек(или поне се старая),не искам да влизам в конкретни дълги обяснения,камо ли караници,,,,има много много начини да направиш кантове...и все пак набързо-няма как да подготвиш,копираш,нарисуваш и запечаташ за дълго под лака(щото ако е с боя върху лака-си е готино,ама за нула време се лющи),..,и да стане за минути--няма роботи безгрешни....другото е предавания по Дискавъри,приказки..Тук не говорим за пинстрайпинг!Там е директно боя ВЪРХУ лака и се обновява често, И Е РЕЛЕФНО !!. А то в заводите-ако някога си гледал специално за това предавания-има хора който по цял ден само и единствено това правят и са като роботи ,с рутина--където се прави на ръка-няма 2 еднакви мотора,а имат и модели правени с специални щанци.(тип тампонен печат)..Аз пиша реално на мен какво време ми отнема(и пак зависи от конкретния мотор),и не виждам причина да си измислям..Много мога да напиша по въпроса,доста съм чел,пробвал
и конкретно бих се обосновал,:)-че не са празни приказки..

Март 07, 2014, 21:06:19
Отговор #25

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
A,,и още нещо по горния въпрос..
Пинстрайпинга който си посочил с конкретното видео ,както всеки друг пинстрайпинг -се прави на ръка с ЧЕТКА(т.е-релефно-всеки автобояджия ще ти каже , че с четка няма как да не стане релефно),ВЪРХУ ЛАКА,.....
и за да не са празни приказки,,и аз ще пусна един линк-първия който ми излезе,като написах "remove pinstriping",има още много подобни,който проявява интерес- да ги гледа...този конкретния е за да се добие базова представа..



за да могат сами да преценят читателите,колко лесно се сваля рисунката която се рисува за няколко минути,и нека сами да преценят-на кое полиране ,и кое пастиране ще им падне рисунката  на мотора,камиона и каквото и да е там..- и пак-наново......
Надявам се ,че адекватно се обосновах-не е ли под лака-няма здравина картинката...Бързо- но не коректно..
поздрави

Март 07, 2014, 22:02:22
Отговор #26

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Мерси за хубавите думи колега,..Радвам се ,че си намерил художник за твоя мотор..По принцип кантовете  на цял мотор отнемат от 3 до 10 дни работа,взависимост от сложността и вида на кантовете..После да ги покажеш в твоята тема за мотора..
Поздрави

Моля,
Срока не е от особена важност за мен. Важното е да станат както трябва.
Ще се получи точно както си го описал. Боядисва се с база основен цвят, кантове и всичко се покрива с лак.

п.п. Един полезен линк. Някой ден може да ти потрябва ;)
http://www.galepp.com/oldtimer/linieren.htm
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 14, 2014, 12:32:08
Отговор #27

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Браво, колега, възхитен съм от начина, по който си вършиш работата - както каза, все едно нещата са твои!. Занапред ще знам към кого да се обръщам за кантиране на мотоциклет :) Поздрави!

Март 25, 2014, 16:01:40
Отговор #28

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
също съм изкефен от чистата и прецизна работа - това не е за всеки :)  браво!

пускай още каквито и материали да има - няма да е прекалено и 100 снимки да сложиш.

Март 26, 2014, 08:33:52
Отговор #29

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте отново,мерси много за поощрителните коментари,малко време не бях качвал нищо тук,че разни задачки и време за

писане нямаше много..Пак ще пусна не много"ретро авто"работи,но ..ще се

реванширам..
За един приятел правих един пластнасов  капак (мисля.че е за свещите на Вектра,не

съм сигурен),,помоли ме да му направя нещо,че много му бил грозен,нищо че няма да

се вижда..Лоша гсм снимка



Правих някакви релефи серия,заедно с един фонтан,,но да не занимавам много много драгите читатели с разни строителни артове-само една снимка преди и след,да се добие представа какви "други" ги върша...




Та така..