Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2014, 11:52:22
Отговор #30

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
преди и след,да се добие представа какви "други" ги върша...
А бе ти всъщност какви не ги вършиш? По-горе питах дали се отказваш от работа, но май отговора е ясен - НЕ.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 28, 2014, 19:22:52
Отговор #31

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
А бе ти всъщност какви не ги вършиш? По-горе питах дали се отказваш от работа, но май отговора е ясен - НЕ.

Понякога отказвам......:)
Т а и по темата.Роден БГ БАЛКАН...Преди и след..:

















Пак познатата схема-вземане на точни мерки,,кантове,ширини,позиция..Сканиране и обработка на надписа,.Фабрично цвета на кантовете беше мръснобял,надписа"Балкан"-жълт с червен контур...след кратко обсъждане с собственика се реши да има малка промяна-златни кантове,златен надпис с червен контур,колкото по- малко цветове толкова по- стилно..поне в този случай според мене...Трудната част тук освен кантовете беше и точното положение на надписа,,и особено тънкия му  червен контур..... O0. :'( O0















Снимките  пак не са хубави.Снимано е  са с гсм...фф..трябва да си купя хубав апарат......ама трябва и да се науча да снимам..Някой  снимки стават,други-не...... :D....кантовете като ширина са навсякъде еднакви,..снимките на готовите части са преди лак..Собственика си искаше той да си ги лакира,надявам се тази или поне следващата година да го видя наживо"Балкана",да си го снимам..
Надявам се темичката да ви харесва и да е интересна,,,,,
Мисля в неделя да дойда на "КЛАСИК ДЕЙ"..
Ще се радвам много колеги с  вас да се запознаем ,,та нали това е и смисъла от такива сбирки..Лаф и кеф....  >:D
Лека и спокойна вечер...
Ванката
 :)

Март 29, 2014, 22:26:35
Отговор #32

Неактивен siro

  • Публикации: 33
Браво Ванка....супер  са станали :)
Горд собственник на Chevy Biskaine 63",М-72,PUCH 125T

Март 30, 2014, 11:19:57
Отговор #33

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Тези мерки за кантове и надписи ги пази! Сещам се за някой друг Балкан М1 за правене още :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Април 01, 2014, 18:02:00
Отговор #34

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Мерси,мерси колеги,,мисля,че не съм ги хвърлил мострите..може нещо да се е поизгубило,но....всичко се прави.....Почти няма невъзможни неща:)


Та здравейте отново ,колеги...
Понеже гледам в друга тема колегата peter1978   е пуснал снимки на нещо което

мислех по-нататък в темата да пускам-реших , че  му е дошло значи времето и тук

да го пусна.Количката не беше в цветущо състояние,рамата беше счупена и

усукана,имаше доста липси,,,,и т.нат..Идеята беше да стане в духа на

американските автомобили от 50-те години..И да не излезе прекалено скъпа,да се

ползват възможно най-много части от москвича,и така...Но то като се почна,,,,лист

ламарина,тел за цо-то,газ за бутилката,яко обикаляне и търсене за

фарчета,стопчета,,кое как да стане,айде после за да стане както трябва-хубав

кит(един с влакна и един стандартен),шприц после,та що годе хубава боя,(че аман

от хора дето винаги- винаги все-най евтиното,най-калпавото,ако може и с блажната

боя..),,бойчки за аерографа взех,та накрая и що годе читав лак -2 ръце,,И труд,,много труд,Всичко съм си правил сам по този проект-от-до..,Пък като я

видят..---ееее ма то не става ли за 20-30-40 лева да стане-то тя е малка,къде пък погълна

повече от 20 лева и т.нат..Ами смятайте ве хора,смятайте,,то отстрани всичко

много лесно изглежда,,,,,.та аман от разбирачи и се наслушах докато я правех на

глупости от минаващи през работилницата хора....малка малка ама.Много играчка си

е...Та в тази малка кола е "инвестирана" много любов,много труд и  даже и мои

лични средства,защото приех много насърце проекта,а и Пешо Панов ми е много

близък приятел и много я заслужава,и исках да го зарадвам--него и синът

му..Просто в един момент се осъзнахме да се спрем малко,и да се завърши,че то си

можеше иначе ощемного много да се раздам-други  брони да измайсторя,повече да

барна детайлите,предница,задница,табло,"къстъм"волан и решетка да му направя

исках,и още много други неща,,,,но,,,,това е то..Както се казва-почти с

минималното съм се опитал да направя нещо,НО без да се скъпя поне за качеството

на материалите,защото за съжеление повечето бг майстори го правят,,..Количката не

е кой знае какво,има си свойте забележки и недостатъци,но-толкоз...При един

неограничен бюджет може да се направят чудеса,но .......
Специално благодаря на Пешо Панов ,че ми даде възможност да работя по "москвича "
Страхотни преживявания незабравими покрай направата му,,,това се случва горе долу

преди година...
Стига толкова приказки-малко разкази в картинки..





























Имам още няколко "подобни на същата тематика с мини колите" проекти,който по-нататък в темата ще покажа..
Ще помоля модераторите ако могат тук в тази тема да прикрепят коментара и снимките на колегата

peter1978 от темата за "москвич с педали"където днес е публикувал снимки на сина си как бута количката,и въобще снимките който е пуснал днес,за да се завърши прегледно и подредено този мой тост--с снимки на доволното дете-което смятам ,че е най-важното в случая.....другото са глупости-нали:)

Април 02, 2014, 20:20:32
Отговор #35

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Пламъците са като живи, дано някой не викне пожарната.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Април 02, 2014, 20:35:50
Отговор #36

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Ето и тук снимките на Петьо и на малкия,който се кефи на колата:

Ето малко снимки на вече преработения Москвич от първия пост в тази тема. Сина ми още не стига съвсем педалите, но обича да го бута и да го кара като количка от сем. Флинтстоун.
Майсторската му преработка в американски автомобил е направена от колегата esteo за което и аз и сина ми сме му много благодарни. Има още някои съвсем малки неща, които се надявам аз да имам време да направя.
Поздрави
Петър




Април 02, 2014, 21:33:38
Отговор #37

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Благодаря , Дидо:)

Април 02, 2014, 23:35:42
Отговор #38

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Страхотна работа. Пет път разглеждам снимките и не спирам да се хиля глуповато. сега ще трябва да отговоря на няколко въпроса на жена ми :D

Мислиш ли, че можеш от нула да изградиш такъв проект и какъв ресурс би бил нужен?

Април 03, 2014, 14:37:11
Отговор #39

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Страхотна работа. Пет път разглеждам снимките и не спирам да се хиля глуповато. сега ще трябва да отговоря на няколко въпроса на жена ми :D

Мислиш ли, че можеш от нула да изградиш такъв проект и какъв ресурс би бил нужен?

Даже в момента правя един такъв от нулата за дъщеря ми.........Дай на л.с един телефон да те чуя какви си ги намислил.. >:D