Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69871 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2014, 23:36:52
Отговор #40

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Ванка здрасти,направо ми останаха очите по колата,голяма красота.Пускаи яко снимки и на другите ти проекти.
Между другото да те питам ,може ли да ми направиш-изрисуваш цялата  кола като змия,



Ето колата











Ето змията   :D :D :D :D :D










Да стане като това дзвер  :D










Поздрави.
« Последна редакция: Април 09, 2014, 23:44:40 от niksan 240 »

Април 10, 2014, 16:48:53
Отговор #41

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Може,може... >:D
Ще се чуем....

Април 10, 2014, 21:54:30
Отговор #42

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
ЕВАЛА ЗА ТОВА КОЕТО ПРАВИШ..........колеги те от Бургас имат късмет .
« Последна редакция: Април 10, 2014, 21:57:49 от pavel.velev »
 

Април 10, 2014, 23:41:37
Отговор #43

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
абеее аз сега я виждам тая тема .. >:D :D........Ванката разбира много от бои и четки ,на мен лично ми е рисувал една рок н рол картина......малките ретро детаили не ги бях виждал -страхотно направени браво ......за шаблоните на балкан-1 и аз имам човек  ;).......

Април 13, 2014, 21:40:29
Отговор #44

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Та отдавна нищо не съм пускал в темата,да взема нещо да сложа,да не стават само празни постове..:)
Сетих се ,че може да е интересно за читателите един стар проект да пусна..
Преди време една жена се свърза с мен с желание да си преобрази каската  за мотора,
Беше фенка на "SHOEI"  и  "THE PUNISHER",и искаше да е черно-бяло,картинките тя си ги избра,
не че стана кой знае какво,но се зарадвах ,че мога да експериментирам и да пробвам ефекта с мократа боя
и найлона,пък и да си пробвам способностите да лакирам:)....Преди





и след..









И нещо малко по-ретро...Правих един резервоар за много стар мотор "FN"..Нямаше откъде да взема размера и точния вид и форма на кантовете(изпълнени са в златен цвят),човека ми прати  стари снимки на мотора,и по тях...снимки без лак...





Та писахме мейл  на някакъв човек в Франция,който има такъв мотор да измери точно кантовете поне каква ширина и отстояние имат,....и т нат,,,,луди работи,,,

И в  последствие какво се случи-за да са съвсем луди работите--след като ги направих,те пак са си писали мейлове
и по някакви документи и номера там по мотора се установи ,че  този мотор трябва да е с друг тип кант....аре пак наново.....




та такива ми те работи...
лека вечер на всички:)




Април 18, 2014, 21:36:51
Отговор #45

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Тази тема не е моя, но вдъхновението от нея е повече от предостатъчно за да изкажа собствените си благодарности към собственика й. Уникални неща, арт на високо ниво, креативност, вътрешно усещане за нещата и много хъс. Та историята започва така:
Взехме гараж с приятел, в който да приберем нашите японски класики и решихме да разкрасим отвън мястото и да му дадем повече жив дух и уникалност, каквито са и машините в гаража. За кратко време, благодарение на приятели достигнах до линка на тази тема и останах без думи от това което видях. Та и това беше моя човек, който търсих за нашата идея.
Няколко разговора по телефона, 5-6 нахвърляни снимки, няколко на екстериора и това беше достатъчно за крайния вариант, който ще видите по-долу.
Благодаря сърдечно изцяло от душата си на Ванко a.k.a Esteo за това творение, с което напълни очите и душата ми и не ми дава миг да погледна в страни. Изкарахме си супер два дена въпреки леко сивото дъждовно време. В първия ден го запознах с бригадата, която се навърта около мен - пообиколихме реставратори и работилници, сервизи и някои други интересни места в моя район. Благодарени на любимата ми хапнахме вкусно вегетарианско на фурна в стил A la Esteo, насладих се на възможността да опозная (въпреки че се знаем от 1-2 години) с този пич, който мога да нарека брат - върл фен на класиките, свободен в душата и мечтите си, истински пич, приятел.
Благодаря ти отново мой, за уникалното произведение и живата енергия, с която ме зареди с творението си. Уникално беше и се надявам скоро да се видим по други подобни проекти, а защо не и на по дюнер с пресни зеленчуци ;)


Снимка преди:

Снима след:


Благодаря отново братле, за мен е чест!!!
« Последна редакция: Април 18, 2014, 21:40:23 от Martillius »

Април 18, 2014, 22:00:21
Отговор #46

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Еее, страшно яко е станало!

Април 20, 2014, 12:14:30
Отговор #47

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Жестоко е наистина ! Поздравления за страхотната работа и креативност  O0

Април 28, 2014, 23:47:26
Отговор #48

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво Ванка!

Май 28, 2014, 23:28:28
Отговор #49

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте отново приятели,и драги читатели.
Доста отдавна не съм пускал нищо ново в моята тема..не ,че нищо не правя- просто нямам време да пиша.
Решил съм днес  да ви покажа машините ми-та да не си мислят хората
който не ме познават-че си пускам теми и пиша в ретро форума,занимавам с някви глупости драгите читатели,пък нямам ретро железа...По-нагоре в темата ми колега беше питал дали съм се отказвал-ето конкретен пример как почти се бях отказал и отчаял.Няма много много подробно да пиша-съвсем накратко.От дълго време исках американска класика-който търси намира:









та се наложи "това" да го превърна в кола,минавайки през всичките процеси-тотално разглобяване до последния

болт,песъкоструй,грунд,заварки,оправяне на всичко по колата,събиране,
салон,боя-хиляди часове труд.Безкраен кошмар.:








та до тук..(няма да пускам 2000 снимки процес..):













.Но в тази връзка
смятам,че всеки истински любител на класиките трябва да мине оттам за да обикне наистина колите.. ..Държа да вметна ,че само боядисването на една кола НЕ Е реставрация!Много от "реставраторите" даже не са се сблъсквали наистина с този проблем.А момента в който всичко е на съставни части,а парите са свършили-и трябва да избираш-край или
напред.??..Ей точно тук почти се отказах,,Но пусти му инат и "ретро"краста..,.Разбира се не съм от хората с много кинти само да си пращам колата по майстори и да си плащам за всичко, макар че много много  много много кинти литнаха,,не искам и да си помисля колко щяха да са ако моя труд трябваше да се плаща,,Реставрацията на една кола е много сложен и  адски скъп процес..даже хич не е за бедни любители:),,,,,, Та -където не разбирах и не можех сам-неотлъчно до майстора-рамо до рамо-наред с него,помагам с всичко което мога,-той кърпи-аз му режа парчета ламарина както се вика-не само да му оставя колата, да му хвърля и кинти да я направи-и после да се бия в гърдите че съм реставрирал кола..,(изключвам само китосването и боята,,исках да се боядиса професионално,да се изпече в камера,както си трябва.).,Голяма част от труда и работата си я свърших сам,страшно много  много трудности срещнах -няма да ги пиша всичките-безкраен е листа..-но най -голямата беше ,че преди да я купя почти нищо не разбирах от коли-знаех кое какво е ,къде е и до там..много пъти бях на косъм да се откажа-огромната част от обкръжението ми-близки,приятели ме подиграваха ,че съм си купил ръждива кофа за боклук,че това никога няма да стане кола,че трябва да се откажа,,а това е най-тежкото в такъв момент..,и така...Именно това ме амбицира ,,,Страшно бе трудно за човек ,който не разбира -наведнъж да познава колата,да се научи да
заваря,грундира боядисва,тапицира...малко по малко,,,си стана...Та за начинаещите,четящи този форум-всичко с  мноооооооого ЛЮБОВ И ТЪРПЕНИЕ СЕ ПОСТИГА!Ааа .И инат забравих:).Следвай мечтите си-ВИНАГИ!...Да се откажеш е най-лесно,но и да гледаш" Дискавъри" и да се надъхваш за реставраций не бързай и си помисли,,,ВНИМАНИЕ- тук сме БГ и всичко е различно..Покрай тази кола се стегнах и се амбицирах много,разбрах кои са истинските ми приятели,разбрах какво е да си сам,какво е да живееш в " проста селска "страна в
която са най-важни парите(да ти ги вземат ),кебапчетата ,ракията и мача(нищо против футбола),злобата и завистта на хората,а с различна от масата визия-си веднага оплют.Носиш шапка и брада--веднага си набеден за наркоман,появиш се с различна от "стадото"кола-"къв е тоя варел,ти с колонката  за
гориво ли ходиш,тва много харчи-купи си голф,или някаква модерна кола,,.Но аз съм тъп и упорит-Живея прекалено кратко на тази земя за да карам грозни коли...Това е то...Това е.На всички такива съм казал"ф#к оф" и гледам само напред...Тук с една стара американка, си за никъде--дори най-обикновеното болче не можеш да си го купиш от магазина,че е с нестандартна резба,пък за другото какво да
говорим..,,Смятам че след всичко това станах малко по-добър човек,,Даже
е малко брутално как дори една кола може да те промени,,. Научих се на страшно много неща.Надявам се не съм ви разплакал с тая "сърцераздирателна "история >:D >:D >:D >:D. ;D ;D.Това беше преди 4-5 години,останали са ми само невероятни спомени,страхотни емоций и преживявания около проекта"Шевролет импала"

освен импалата имам и един каприз:









а най-новото попълнение в семейството е олдсмобил f85 от 1964 година..:










Той ми е почти дейли драйвер,,,друга кола нямам вече модерна,понякога карам и на тъщата стария нисан 100 нх ,но не харесвам пластмасови коли.
Никакви..
Обожавам старите американски коли,и честно казано други не ме интересуват..
И за да не бяга поста от същината на темата--пускам и снимки на един мерцедесов двигател който боядисах за един клиент..







Съжалявам ,че нямам снимки преди боята( но сигурно се сещате как изглежда стар никога не боядисван мръсен мазен мотор..:),:
А в  работилницата -няколко проекта наведнъж+ 150 награди за ретро парада в Бургас(всяка е на ръка и си иска вниманието...):





-малък китайски завод станах аз..Подготвям и още 100 за Созополския парад...другите проекти ще покажа по-натам в темата...
Благодаря за вниманието,и се надявам поста да не ви се е видял дълъг,и да ви е харесал:)
поздрави
Ванката