Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2014, 09:55:44
Отговор #50

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
колега радвам се за теб. това което си писал може да е сърцераздирателно за хората, които само гледат снимки по форумите и "искат да спасяват" изоставени и ръждясали коли само на думи. но за човек който е минал по твоя път, това е до болка познато. подкрепям твоето виждане /което е и мое/, че старите коли трябва да се карат. аз също си продадох съвременната кола и карам ежедневно кола от 1973-та. понеже минах през реставрационния процес - за моя радост на соц.кола, вече съм на мнение, че по-добре е да се вземе запазен екземпляр от чужбина на съответната цена, защото за кратко време почваш да го караш и да изпитваш удоволствието, а не само да мечтаеш за него докато гледаш така нареченият "проект". но това си е мое виждане. все пак се кефя как от тази ръждясала ламарина си направил колата. харесвам дълги предни капаци. при новите коли това вече го няма - да виждаш края на предния капак.

Май 29, 2014, 10:55:34
Отговор #51

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Ванка, олдс-а е брутален!  много, много злобна стойка.

американките на 5х120 главини ли са? гледам и трите ти коли са с бмв джанти :)    ако на каприса му намериш едни 7,5-8 инчови с полиран борд и малко ет, ще стане в г*за, така да се каже :) и цвета му е много як.

а тоя олд как можеш да се заиграеш с черното - да се смесят различни повърхности - гланц, мат/сатен и brushed steel  - би било страхотно.

Май 29, 2014, 13:11:12
Отговор #52

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имах честта да се повозя в Каприза ,голям кораб! А за другите само мога да си представям  >:D >:D  Относно импалата си спомням темата в Ус форума преди години,хванах се за главата като видях какво се оказа след като я разглоби... Респект!

Май 29, 2014, 15:50:00
Отговор #53

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Страхотни машини имаш. На Киро Каприза изглежда по-добре в твоите ръце .
Олдса е страхотен човек, направо некола. Златни ръце имаш, дано никога да не свършва енергията ти.


п.п.
Само да вметна, че завиждам за ресурса от време, който може да отделиш, както и мястото където може да работиш спокойно.

Май 29, 2014, 15:57:21
Отговор #54

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ако може една консултация с майстор. С каква боя /спрей/ да боядисам кората на багажника на Брава, под стъклото. Тя е светлосива, казаха ми в един магазин за бои, че може да стане с боя за велур. Според мен най-добре ще е със спрей за текстил или велур, но дали съществува такова чудо? Някъде гледах по форумите боядисана кора, но не помня къде за да питам.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Май 29, 2014, 20:25:16
Отговор #55

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Ако може една консултация с майстор. С каква боя /спрей/ да боядисам кората на багажника на Брава, под стъклото. Тя е светлосива, казаха ми в един магазин за бои, че може да стане с боя за велур. Според мен най-добре ще е със спрей за текстил или велур, но дали съществува такова чудо? Някъде гледах по форумите боядисана кора, но не помня къде за да питам.

Благодаря момчета за поощрителните коментари:)живи и здрави да сте всички..
Та за велура--ситен или едър е велура?има значение..Честно да ти кажа-ако е едър можеш и със спрей  да си го пръснеш,но аз много много тези стандартните автоспрейове не ги ползвам,,не ми харесва нито покритието,нито състава...Както бях писал по-напред в мойта тема-тези който ползвам имат и лепило в тях,малко по -здрави са,и покриват почти от първия път без да се налагат 2-3 ръце.
Те не са някаква тайна--позайнтересувай се къде около теб има магазин"на тъмно"(виж гугъл),та там и само там продават спрей марка"94"..та тези спрейове ползвам,даже почти универсално,и за рисуване и за боядисване...даже вчера пръсках на един приятел кората на багажника,, но това ако е едра структурата на текстила..единствения недостатък е ,че вече на пипане не е толкова мека..

Вариант 2:боя за кожа(или текстилна-но текстилната е по-скъпа и трудно се намира в големи количества )черна(в шишенце)-  по- редичка-с гъбичката,няколко ръце ,(това и за едра и финна структура  става)
Вариант 3:--вариант 2-но да се пръска с пулверизатор,или малък пистолет за боядисване

Вариант 4:боя за кожа на спрей,(примерно  долния линк,-Мотип са стара изпитана фирма,чийто продукти преди много ползвах-конкретния не съм го ползвал,но ще ти свърши работа)

http://www.avto.bim.bg/Sprei-za-vinil-koja-i-plastmasa-cheren_pr30498.html 

Ти сам си избери кой вариант ти е най- удобен..

Дано съм помогнал
поздрави :)
Ванката


« Последна редакция: Май 29, 2014, 20:29:17 от esteo »

Юни 11, 2014, 14:25:18
Отговор #56

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Имах път до Търново и както ме посъветва Ванката с отбих в магазин "На тъмно" и си купих спрей

ето резултата:
преди

и след боядисването

още ведъж благодаря Ванка.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юни 11, 2014, 16:42:04
Отговор #57

Неактивен rrumpe

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Малии, като гледах сниките на Импалата, каква е била и по-надолу каква е станала, много се изненадах. Въобще не очаквах това което видях. Мога само да те поздравя за всичката работа, която си свършил и за справянето с противоречивите емоции - резултатът е уникален!

Юни 11, 2014, 21:57:12
Отговор #58

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Мерси,момчета,- Никмар-дано си доволен от качеството на спрея,-за пример-няма друг спрей който може с една ръка да покрие с жълто(по принцип винаги рехав  и рядък цвят при повечето бой) върху черно,,въобще светли върху тъмни цветове се представя отлично...Винаги на всеки бих помогнал с съвет,ако някой иска някакъв съвет по "моята
компетенция "-на драго сърце-винаги,,нали за това е форума-да си помагаме-кой с каквото може..

а за импалата-както вече писах- с много желание и любов  -всичко става:),,,,
Извинявам се за непродуктивния пост на драгите читатели,,подготвям тези дни да напускам нови интересни неща,,
ама просто време няма..
поздрави на всички..
 O0
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 22:02:54 от esteo »

Юни 14, 2014, 22:05:23
Отговор #59

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте отново.
Отдавна не съм пускал нищо в моята тема,но време нямам никакво,работя по няколко проекта едновременно,
а пускането на пост знаете си иска време,писане,качване,що годе да е прилежно,и по възможност интересно..
Реших днес да пусна един проект в който макар и да не си личи според някой,съм вложил много време.
Реших да си направя за мен един подарък за вкъщи.Така или иначе имахме нужда от нощна лампа за спалнята,
и след много чуденка,обикаляне и търсене се поизнервих,и реших да си направя сам.
И понеже ако следите темата знаете ,че обичам старите американки, а никога не бих си позволил( а и няма такъв автомобил който да нарежа и  да направя декорация),реших да си го изработя, от каквото намеря .
Най-първата американска кола към която имам определени силни симпатий(за малко да притежавам една такава)
и още съжелявам ,че не купих,когато имах възможност бе Шевролет Импала от 60 година.
Но за дадения проект-реших да бъде -Импала 59,5 ,защото на импалата от 59 и харесвам повече перките отзад-
та малко микс... O0
разкази в картинки с малко коментар..

Всичко започна с базова форма..



Епоксидна смола и стъкломат..Лайсни реших странични да сложа,да не е простовато и плоско-бая зор напасване и преправяне:



Влакнест и нормален кит за изглаждане.
 


Основа,водно



Допълнителната станична лайсна е приспособена от декоративна лайсна от кора на врата на газ 24(имах налична и реших ,че ще пасне добре)



Тук дойде и проблема,че исках( а така и трябва)-всичко да се направи предварително,да се монтира,напасне,размонтира,боядиса и пак монтаж--а след търсене и мисленка--броня нямаше...ами-ще направим..
моделиране



Еластичен плат-първи слой с смола,после още няколко за здравина( не че беше нужна кой знае каква здравина за една лампа,но аз съм си такъв >:D)



Влакнест,нормален кит,шкурене основа,шкурене,акрилно,полиране..



И накрая пръскане имитация на хром + лак( на снимката не изглежда много добре но в действителност-доста наподобява,,със сигурност е по- близо до хрома и от най-сребърното сребърно.... O0)но си е бая играчка и боята е доста скъпа:



Та бронята си стана доста корава,,като знам че  старта и е от фибран-крайния ефект си е чудесен  за мене..

Ето я и нея-боядисана,в процес на монтаж



Декоративните рингове са от рингове около лупите на стари проектори,(ако някой се интересува де..:)

Не знам дали се сещате колко нерви ,обикаляне и чесанка-кое от къде от какво и как да стане,а аз си искам и да не се вижда нищо-болченца, гайки ,свински опашки..искам всичко да е скрито..



Аа-- за  самата лампа -стоповете си светят- с няколко силни лед диода,и отдолу в "прага" на колата лампа съм сложил скрито диодно осветление-лента,там пак занимавка-ключета,резистори-подходящ(и не евтин) траф за диодите,,,и така..

Понеже не зная какво да пиша като коментар на всяка следваща снимка просто ги пускам накуп и това е..
енджой:















и за финал--ето я и монтирана,в спалнята ми-да си я гледам всяка вечер..( с лед светлините в праговете няма да я пускам снимката,че е много гадна и нищо не се разбира..)



Идеална стана лампата--за четене и нощна светлина си е супер,а за по-интимни моменти светлината от стоповете е супер:)

Та като не можах да си купя такава Импала--поне  си имам в две трети мащаб накаква-макар и нереална версия:)

Този проект ми е и тренировка за един по-мащабен проект ,който почти е завършен,и ще го представя тук към края на месеца..

Надявам се проекта "Импала лампа 59,5  да ви е харесал..
Поздрави
Ванката
 :)