Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69881 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2014, 23:17:04
Отговор #60

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Браво, супер е! :)

Юни 14, 2014, 23:19:42
Отговор #61

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Много готино е станало!Отзад на една от снимките са вижда Москвич 407,каква му е историята?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Юни 14, 2014, 23:31:08
Отговор #62

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Жестоко е ,винаги са ми харесвали такива декорации ,стаята е супер изчистена така като я гледам и определено светлината пада върху това бижу.

Юни 14, 2014, 23:43:08
Отговор #63

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Останах без думи, браво за майсторлъка !!!

Юни 15, 2014, 11:52:29
Отговор #64

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
златни ръце ..........
 

Юни 15, 2014, 18:57:21
Отговор #65

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
другата седмица може да имам едно идване до Бургас в петък, ако ще идвам, ще ти звънна, само за да ти стисна ръката, човече - просто няма такъв майсторлък! :)

Юни 15, 2014, 19:31:02
Отговор #66

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
В ТАЗИ ДЪРЖАВА, ОСТАНАХ ТЕ МАЛКО МАЙСТОРИ.
 

Юни 15, 2014, 21:24:34
Отговор #67

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Благодаря,колеги,чак ми стана неудобно и се засрамих.... :shy:
Москвича на снимките е на момчето с което споделям мястото в работилницата, той работи вече  на друго място,
няма време сигурно,не знам, нямам идея какво мисли да го прави,
Стой вече почти година така откакто го купи,за момента си чака.
Благодаря още веднъж за хубавите коментари,,,
И докато не съм забравил--
Лято е, доста от колегите от страната рано или късно ще тръгнат на море-всеки е добре дошъл на визитаций в работилницата в Бургас ,да се запознаем и побъбрим на кафенце,или още нещо,
Ще ми бъде безкрайно приятно да се запозная с всеки от вас:)..........(телефона ми го има в началото на темата,или пък на лично пишете)
Лека вечер от мен
Ванката

Юли 02, 2014, 00:34:36
Отговор #68

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте колеги.
Малко да понапиша в темата,...
Та поста с малко предистория:
Мой приятел се зае и малко по малко реставрира един Фолксваген костенурка.Всичко си понаправи-кърпене,основно всичко по количката,боя,окачване,мотор,...Абе всичко....
Остана му само салона,,купи си плат,даде си седалките да ги претапицират,мокет си взе-отряза го по размер,кантира го,и така..И колата след това просто се заседя--остана му финални"щрихи" по салона..
Ходил при един,втори трети тапицер--на никой не му се занимавало..Та дойде един ден той ,да си побъбрим по друг повод-и го попитах -защо след толкова време труд по колата не я кара-и да и се радва...
Та той тогава се оплака ,че никой не щял да се занимава да му прави наново кори за вратите(старите бяха тотално изметнати и криви),вътре да му прави"облицовката",и да му слови тавана(опъване с шпригли),и поставянето на всички стъкла на колата....казали му на едно място 500 лева,на друго даже повече,,май май с идея да го откажат..Та така..Та така даже доста се подразних,че уж много им се работи на "майсторите",все пари нямат,апък като има нещо по-така да се прави-и се кривят все едно си им длъжен..Както каза един мой приятел-" на тях им е най-добре да ти сменят маслото на колата и да и вземат 20-30 лева.."
Та му  казах да дойде още на следващия ден рано рано 6,30,и да я почваме,че той така с полуготова кола можеше още доста да изкара...Пък и пича си е доста свестен,помага с съвети понякога в неговата компетенция"двигатели",и не заслужава да "страда" от тъпотията и мързела на модерните ни майстори..
Малко снимки от процеса(повече съм работил,по малко съм снимал...ама все пак има):)....:




Корите са изработени от материал,който се ползва в рекламата,здрав,гъвкав,не се деформира с годините,водата въобще не му влияе,(а знаем ,че колкото и добре да е изолирана,и каквито и уплътненияда има-вода във вратите винаги влиза...)
Та  шаблона за панелите на вратите първо е направен от прозрачен тънък 1мм плексиглас- точно по дупките и формите на вратата,а да си пасне всичко точно-дръжки,щипки и т.нат..,сложена е дунапренена подложка,и и са покрити с същия материал както и седалките..не е невероятен,,но такъв си го беше избрал човека..



(извинявам се за кофти снимките)



Залепих на тавана изолация,(за да не барабани дъжда като на тенджера),и се заехме с него(дойде малко да помогне той) с купето--лепило на спрей-3М,(уникално е ,горещо го препоръчвам),вата(бяла,синтетична ползвах- а не тази на снимките дето е метната отгоре на купето - тя е е за друго),Бизон лепило,и мнооооого щипки.:)Тавана с шприглите си беше зор,но се справихме,,,,аз от Импалата си имам опит-грешка-та преборихме го..Но си трябва и още един чифт ръце...



Казах му ,че бежавия плюш не е най-доброто за вътре ,че много се цапа,ама не слуша-харесал си го е и това е..
Та играчка доста вътре,с тая вата,в ъглите яко подрязване и закръгляне,да не си личи,да няма ръбове ,,,че тези костенурки много"кръгли" навсякъде,,, :winktongue:



( трика с щипките на стъклата макар и на някой да му се стори смешно, в един много стар мануал американски за интериори го четох-след поставянето после на стъклата и уплътненията --да си влезе всичко като в ръкавица по мярка,и да няма никъде -"надигнато" и да държи много години лепилото около стъклата-там притискането след лепенето било важно-не колко лепило слагаш..-) интересувам се аз от такива разни книжки и трикове-нищо че съм художник... >:D

Ето и малко финални снимки,,,само толкова имам...








Не е върха на сладоледа,,ама след като поставихме и стъклата(с стария познат на всички трик с въженцето),
като му видях усмивката,...........
Даже  кръгче направихме с колата.....Кеф,кеф...За разлика от много хора аз много се радвам на чуждото щастие,
особено ако имам заслуга...:)

Между другото(ако някой се интересува де) наградите за  участие ретро парада в Бургас(150 бр.)са готови вече-опаковани и чакат новите си притежатели,,Така изглеждат грубо те,,(показаното е мострата,станаха една идея по-различни):





Също и голямата награда(тазигодишния и вариант),разбира се малко по-различен от миналогодишния--аз все пак не съм ксерокс,всичко се прави на ръка.. :shy:







Поздрави на всички,надявам се да се видим на парада в събота..
Лека вечер.
Ванката







Юли 02, 2014, 01:02:28
Отговор #69

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Браво Ванка , малко са хората като теб, стискам ти ръката ,да си жив и здрав,да носиш дълги години радост на хората. Майстор за всичко,яко ме кефиш.