Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2014, 13:29:52
Отговор #70

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
железен! :)  то верно няма какво да те уплаши за правене по една кола - не е за всеки тая работа. браво! 

поздрави!

Юли 02, 2014, 14:00:35
Отговор #71

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ако бях бургазлия с голям кеф щях да ти чиракувам.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 07, 2014, 09:19:30
Отговор #72

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Юли 07, 2014, 12:43:59
Отговор #73

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Златни ти ръце човек. Има неща, които не се купуват с пари. Страхотна кола за детето си направил. Всяко момиче би се радвало да има такъв баща.

Юли 07, 2014, 15:21:24
Отговор #74

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Mерси,мерси,момчета..Тези дни като събера всички снимки,ще пусна подробен с много снимки пост..
Очаквайте >:D

Юли 08, 2014, 13:01:45
Отговор #75

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
А тези красавици на аватара ти да не би и тях да си сътворил ти? >:D
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 09, 2014, 00:40:59
Отговор #76

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте отново.
Все няма напоследък време,а този пост се очертава дълъг,та до късно ще си пиша,иначе не знам кога.... :))
Затова направо:
Преди 5 месеца ми се случи най-хубавото нещо-Господ ми изпрати дар-роди ми се дъщеря.
Нещо пред което всички коли,железа ,проекти и скрапове разни ръждели загубват смисъл и значение...
Не съм се похвалил тук,защото по принцип много много не обичам личния ми живот да става обществено достояние..Та така..
На който му се е случвало знае какво е чувството-аз направо не знаех къде се намирам.
Реших да направя нещо,което да дам на детето си,да го изработя с двете си ръце,а не просто да го купя от магазин..
Разбира се след цялото мъдрене какво да е то-то си дойде само...Мини детски автомобил.
Но не да реставрирам нещо тип Москвич,а да го направя от нулата..
Така започвам и поста за проекта-"Розов Кадилак  Елдорадо 59"

Та ето я виновничката,на татко хубавицата:



Никакви чертежи,никакви такива. >:D..
Всичко по няколко принтирани снимки на автомобила от гугъл от различни ъгли..
Първите  мой снимки са ясни,няма да ги коментирам.. :P грубо грубо формата...







тук малко обработка,, ;)





запечатване..




Стъкломат-подготовка...





Стъкломат-смола първи слой..



Моделиране брони.....



Малко перки,,,, >:D



Запечатване форма брони..



 :shy:

Край на първа част..



Юли 09, 2014, 00:59:52
Отговор #77

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължение.... :P

Направа калъп  задна броня и запечатване стъкломат-предна:


Тук леко отклонение...След доста ровичкане и търсене-никак не успях да измисля от какво да препрявя задните "емблематични"стопове...и накрая си ги изработих сам..отне ми няколко дни проба -грешка,полупрозрачни оцветявания,калъпи,и всякакви такива ....Тотално си строших нервите  O0.... :winktongue: но го преборих..






Продължавам с купето...Пет слоя стъкломат,доработка форми...




Проба и напасване предни фарове..(то и самата им направа и намиране от къде и как да станат,и да изглежда добре си изяде доста време...)



Малко да ни види слънцето...



Тук пак лирично отклонение...
За да стане найстина здраво и да издържа по голямо натоварване-реших да му направя и рама...Все пак това си е класика в старите американки---рама и купе на нея... >:D
Купето на земята.Контури от тиксо първо,купуване профил 15х15,огъване,заварки...Веселба...



Направа -нов заден мост,,(колелата са от някаква  корава количка от продавалника-не че не можеше и тях да си направя,ама чак  пък толкоз)



Разбира се само едното е зацепено за"моста"в завои да не стават бели.. :))

Рамата почти готова...



подготовка за моторчето..



....край на втора част....излизам фас пауза на терасата.. O0





« Последна редакция: Юли 09, 2014, 01:49:08 от esteo »

Юли 09, 2014, 01:31:46
Отговор #78

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължавам нататък..
Та рамата бая играчка(не че другото не е де)---планчици,втулчици,лагерчета,стотици дупчици,мерене,съосия,,,хиляди дребни проблемчета за решаване...както и да е..

Не исках да е с педали да се тормози детето... :P..Исках да си е "автомат-газ-спирачка" >:D...
И да си работи всичко като на нормалните коли-фарове,мигачи,габарити,стопове...
Купих едно счупено ел скутерче с накъсани кабели,2 контролера(уж работещи ама после се оказа друго),и 2 ел мотора-малък и голям..Борбата тук беше дълга,,,нищо не работеше,много много часове мъдрене,проби,резистори,потенциометри,изчисляване стойности,диоди,стотици"издънки"смяна на множество връзки,подновяване на няколко платки с елементи,поръчка от братския Китай в крайна сметка на нов контролер,крушчици,хубави фасунги за навсякъде,запоявания,термошлаух навсякъде,за да съм сигурен ,че всичко е ок сигурно-все пак става дума за детето ми...стига съм писал... :P



проба купе рама за пореден път,,даже има и малко решетка.. :)...



дремел,,напасване...



Махане на "фибрановата "подложка,оребряване  за допълнителна здравина,,



Проба-проба..



Малко и задницата...



Хайде и малко по салона да поработя..хубав слой дунапрен по формата да му е меко на детето на дупето..проба седалка,предно стъкло..



С воланчето голям зор докато го измисля от какво да е ...много много търсене,даже бях си моделирал и похабих няколко дена да правя волан,калъп,оребряване ,отливка,но се отказах накрая като го монтирах малко ми малееше,,.........Но ми попадна това-алуминиево е и ще изкара доста..

Разбира се седалката-ретро дизайн..



Тук пак отклонение..Реших да инвестирам малко и да си купя готина шевна машина за работилницата преди време,,поработвам си на нея доста,даве доста неща съм понаправил с нея,,,Зарибен" съм си по всякакви дивотий аз..

Седалка с кожен салон разбира се..






край на трета част....




Юли 09, 2014, 01:46:44
Отговор #79

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължавам нататък..
Разбира се и кори на вратите трябва да има..
Основата им е материал,който се ползва в рекламата,здрав,еластичен,не се измята от вода и атмосферни условия-ползвам го и за кори на" фул- сайз" O0 автомобилите,,
+тънко дунапренче,кожа,мерене,рязане,тапицерски дни.... >:D





Проба..


Кората за вратата която я няма  :P,,,,ама си е готино да си има кора.. :))



Предно стъкло(плексиглас-напасване,държачи,термоогъване...


Табло-инструменти-шаблон и мерки..



Малко по купето-кит.. ::)



На земята да ми се порадвам малко..Между другото така в този вид много ме кефи,,,,Нмислил съм по-нататък един рат- род проект... >:D





Сканиране,векторизиране и обработка по таблото вкъщи..



край на четвърта част,,,фас пауза и продължавам,,