Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69870 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 14, 2014, 16:11:38
Отговор #90

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ванка, незнам тези технологии дали са ти известни, но може да ти свършат работа


всъщност някой знае ли каква е технологията , доста интересно се получава.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 14, 2014, 16:20:47
Отговор #91

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много интересно наистина, какво ли вече не се измисля.

Юли 14, 2014, 16:41:58
Отговор #92

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Тази техника е стара като света. Много китари са били боядисани така, със сайкъделик привкуз през 60те, та и до сега.

Малко повече за самия процес - тук.

Юли 14, 2014, 17:03:51
Отговор #93

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Тук
открих нещо като урок и сайта http://www.ezdipkits.com/process.php , нека да не се тълкува като реклама, просто ми стана интересно как се отпечатват не само случайни картини.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 15, 2014, 00:37:14
Отговор #94

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Мерси за всички поощрителни коментари,колеги.. :shy:
А за водния трансфер знам отдавна,даже отначалото,като стана малко по-популярна технологията мислех да си поръчам един  малък "старт кит" само да пробвам,и да видя материалите(спрейовете за пръскане) какъв материал има вътре,и разтворимата подложка точно какъв вид е,та да им намеря заместители тук,но се отказах..Така или иначе ВИНАГИ съм бягал от принтери,принтиране на рисунки,каквито и да са те--предпочитам да се мъча на ръка-по традиционните  изпитани с времето стари методи..Дали ще са четки,или аерограф....Най-малкото-те подлежът на корекций,( а такива винаги се налагат,ако обекта не стой в рамка,а се ползва :))....)докато напечатаното,или в случая-водния трансфер---всичко трябва да се прави отначало ..
Иначе си е страхотна техника де-не го отричам:) :P
Поздрави


Юли 15, 2014, 15:42:27
Отговор #95

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ванка сега видях в подробности проекта за малкия кади ,просто съм безмълвен брат... Фантазията и уменията ти са страхотни наистина! Дали ще можеш да оправиш моята броня на Z то? Трябва някой ден да мина през ателието ти.

Юли 20, 2014, 22:59:06
Отговор #96

Неактивен venko

  • Публикации: 31
Абе Ванка, абе знаем се от толкова години и всеки път като дойдеш при мене ми казваш, че си по някаква си работа, ама никога не съм те питал в подробности за какво точно става дума. Оня ден по телефона ми каза да ти погледна темата и аз взех, че те послушах най-накрая...
Абе човек, абе то като в оня виц бре:
Ти не си Цар бе, ти си Господ направо бе!
Майтап, майтап, ама наистина ми взе акъла.
Знаеш, че то моя акъл трудно може да го вземе човек, щото то за взимане много-много няма по принцип  :)) :)) :)), ама страхотни са ти нещата човек!
От сега си заплювам време при майстора да ми направи тавана и корите на вратите на една-две, до три коли. Знаеш ги кои са - да ги не споменавам излишно.
Ванка - ГОЛЕМ СИ!!!

Следващия път като идваш ще ми е драго да ми поговориш за нещата ти ...
Уважаема Тъщо, моля не ме учи как да възпитавам децата си! Аз живея с едно от твоите и изобщо не съм доволен от резултата!

Юли 21, 2014, 00:17:25
Отговор #97

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ванка, браво, страхотно сте направили и тапицериите и тавана на кефера, супер! :)

Абе като каза награди за парада, сега чак ги видях назад снимките, направо страхотни си ги направил.  :D
Само че то на мен и на колегата Сотир с 840и-то /хем той си е даже градски на парада  :)) / там след идването ни и излагането на колите, никой не ни даде от тия жестоки твои фигури за участие.

Дали има още при теб останали бройки, или пък от някой друг от Бургаския клуб могат да се получат?
То малко така постфактум,  O:-) ама се сетих да те питам, като им видях тук снимките. 
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 00:38:18 от USfan »

Юли 22, 2014, 17:14:55
Отговор #98

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Мерси бате Венко,,,
Награди за участие няма при мене  Люси  O:-) ,дадох си ги  под бройка... >:D
Даже аз имах заделени  две,но дадох едната на Пешо Панов,ще говоря с шефа на ретро клуба,ако не ги е дал всички,имаш една ,ако не-здраве..На Созополския парад пак ще има такива,само че по-малки-и кабрио са всичките,в момента ги правя,ще опитам една да ти заделя:)
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 17:28:40 от esteo »

Юли 25, 2014, 12:40:16
Отговор #99

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Мерси бате Венко,,,
Награди за участие няма при мене  Люси  O:-) ,дадох си ги  под бройка... >:D
Даже аз имах заделени  две,но дадох едната на Пешо Панов,ще говоря с шефа на ретро клуба,ако не ги е дал всички,имаш една ,ако не-здраве..На Созополския парад пак ще има такива,само че по-малки-и кабрио са всичките,в момента ги правя,ще опитам една да ти заделя:)

A Ванка, благодаря ти, ще съм ти задължен.  :D
Казваш, ако на вашия шеф на Бургаския клуб са му останали бройки да даде една постфактум за участието, ок, ще се радвам.
Та ако Димо ти даде плакетата, като идвам на Несебърския парад сега средата на август, ще се видим и ако я носиш, ще си я взема тогава.

Пък живот и здраве, и на другите Бургаски паради за в бъдеще, в подкрепа на вашия хубав клуб,  :) също мисля вече пак да участвам.
И надявам се, и с някоя и друга по-интересна и по-стара ентусиастка кола от МХ-а, да дойда догодина до морето.  ;D

То просто като дойдохме със колегата Сотир, нали закъсняхме /аз идвах от Варна в пакет даже заедно с още няколко коли, най-отзад карайки за един страхотен 4-врат ранен следвоенен Москвич/, и въобще не ми мина през ума че всъщност и трябва да се регистрираме, след като паркирахме колите с колегата.
Аз всъщност Миатата я мислех за прекалено нова за Парада, затова и толкова не се засилих за класирания по класове да я вписвам и по-принцип.

Макар че като видях 2-те БМВ-та по-новите, при това доста масови модели, едното 3-та Ген 5-ца 520, а другото 3-та Ген 3-та серия е36 купе, бая от 90-те правени модели, на тоя фон и Миатата, и на колегата Сотир 840-ката особено /и двете излизат като модели през 1989 година, тая година им празнуваха тържествено фирмите производителки 25 годишни юбилей и на двете/, си бяха даже не Ню, ами направо Янгтаймери, и то прилично по-интересни от ония баварци.

Та такива работи...
Па за Созополския Парад, браво, че правиш и техните, сигурно ще станат страхотни като тази.
Ами ако смогна да дойда да участвам на Созопол, супер, тоя път ще гледам да се сетя да се регистрирам.  ::)
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 13:05:26 от USfan »