Автор Тема: MB W123 240D, първа рег. 08.02.1981 - първата ми и най-стара мечта  (Прочетена 8190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2014, 21:24:56
Прочетена 8190 пъти

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Още я пиша. Извинявам се за забавянето. Тва е щото съм тъп. Тая вечер ще е налице. O:-)
« Последна редакция: Март 03, 2014, 14:55:13 от dido1903 »
MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 02, 2014, 23:14:09
Отговор #1

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Тъп, не тъп съчиних го. И е реално и е истина. Имам W123 и се надявам да го видите на живо!!! Но нека чуем историята и, като се науча да качвам снимки, ще е интересноооо!!!

           Здравейте колеги и бъдещи приятели. Досега съм предполагал, че съм наясно с автомобилите и свързаните с тях техническа литература и интернет сайтове на фенове на съответните марки, като каквато и кола да съм имал съм се регистрирал в съответният за марката сайт. Първо нека се представя - Казвам се Мирослав Василев, на 35 г. и съм от гр.Кюстендил. Поради произходът ми от проблемно семейство, нямахме възможността да имаме семеен автомобил. Естествено почти всички мои приятели имаха такива, къде източноевропейски, къде тук-таме и "западни", та дори и "хамерикански". Манията ми към автомобилите е била вероятно генетически заложена - баща ми е бил автоинструктор /почти не го познавам/, а дядо ми е бил цял живот шофьор на  - "Ифа Хорх", трактор "Владимировец" и личен "Ковровец 175", който последният ми завеща преди да почине. Детството ми протече с мозъчни промивки от списания /в хронологичен порядък/ - "За рулем", "Авто Мото Свят", "Беда", "Auto Bild", "Gente Motori", "Automobilismo", "Авто свят" и едни стари чешки списания от миналото, чието име не помня, но май почваше с "О". Последните купувах веднъж месечно събирайки половината пари от дневната ми дажба за баничка от един стар пияница от квартала, който бе бивш авто-фен. До момента дори пазя огромна част от този архив. Така  мечтаейки за обстоятелството и ние да имаме някога семеен автомобил придобих доста представа за произвежданото на запад. Снимките от страниците на списанията, които гледах се сещате, че вече са в сектор "Янгтаймер", а част от тях дори в "Олдтаймер". Ежедневното разглеждане с умиление на тези тогавашни нови модели естествено повлия на умственото ми развитие и нещата някакси спряха. Поне в главата ми. С помощта на моят дядо, частично от майка ми и продажбата на колело "Балканче" /без облегалка/ успяхме да съберем пари и с хиляда пазарлъци купихме Москвич 408 /не 4-очкото, а произведен 1975-та, долни скорости, с пластмасовото табло, със задният триъгълен мигач/. Ще пропусна колко нощи спях в двора на задната седалка, само защото накрая имахме кола. Беше декември 1992г., но датата не помня. Нямаше по-щастлив човек от мен. Бях на 14г. и това беше началото на животът ми свързан с МПС.
Но да върнем нещата малко назад. Както всяко малко дете трилъчата емблема ме привличаше, като магнит. Комунизмът беше в упадък, нноооо ГУМ още си съществуваше. Не е имало случай да видя такава кола - много рядко естествено и да не отида да се залепя, като октопод за нея. Естествено случката винаги свършваше с шамари, рев и до следващият път. Първият път, в който докоснах такава кола беше W115 на спирка "Журналист" м/у Варна и "Златни пясъци" през 1983г. До краят на почивката от това море, в моята глава нямаше нищо друго освен моментът , в който пипнах тази кола. Е имаше и момент, в който на краят на нашата улица дойдоха гости от Германия с БМВ Е 21, за което в продължение една седмица на път за детската градина пак се лепях, процедурата с шамарите се повтаряше и така…През 1984г. съпругът на приятелка на майка ми закупи връщайки се от Либия - МВ W115 220D. След хиляди молби доживях да им ходим на гости и от колата ме изкараха отново с шамари. Но даже не съм плакал, защото чичо Любчо даже ме повози. Номерата бяха от онези черните - железарките. Бях в екстаз. Тогава реших, че някога ще карам Мерцедес. Тоест дадох си дума, че като порасна….те ще видят….С годините нито забогатяхме, нито се очертаваше, че ще имам възможността да карам Мерцедес.
         1996г изкарах книжка и подкарах семейният Москвич. Бях щастлив, че изобщо имам нещо, което се движи. Всички около мен имаха Лада 2104, 2105, 2106, Полски Фиат, Заз Таврия, разни западни коли от типа на Опел Кадет Д, Опел Рекорд Е2, Фиат Регата, Пасат 1 и т.н. Тоест аз карах нещо, което можеше да се нарече автомобил, но в сравнение с останалите, беше една дебелашка шега. въпреки това обичах желязото страшно много. С него изкарах последните месеци от ученическите си години в Гимназията и с него се запознах със настоящата ми съпруга. Слушаше ме и до 3-ти курс в университета. След което започнах да работя и започнах да мечтая, а именно, че детските мечти трябват да бъдат осъществени. Минахме през:
1. Период -1999г-2000г - Фолксваген Голф II, 1,6d, 54к.с., с 4 скорости и 5 врати /произведен 1985г/- продадохме го в БЮРМ. Здрав, непретенциозен, тромав автомобил. 454000км. без ремонт и палеше, вървеше и не пушеше.
2. Период - 1992г - 2003г -  Москвич 408 /реликвата от дядо/ /произведен 1975г/ - продаден на роднина-пияница, съсипан от него за по-малко от година и предаден за желязо. С парите от продажбата додадох 150 лв. и си купих телевизор "LG". Никога през живота си няма да си простя тази грешка.
3. Период 29.12.2001г. - Опел Вектра А, 1,6моно, седан,  /произведен 1989г/ тотално базова версия /даже без хидравлика и централно/. 2007г. я ъпгреднах до 2000, 16V, 150к.с. /C20XE/ - пълен ребилд, външен пакет, салон, мотор, окачване /за целта закупих и разглобих 2бр. автомобили - Калибра и Вектра А 150к.с. и двете, даже същият цвят/. До момента колата се пази в гараж и никой за никакви пари не би могъл да я купи - пазя я за скорошното ми отроче от мъжки пол. Върви на умиране /15,75 на летище Сапарева баня/, пълен сток!!! Тя е дала най-щастливите моменти в живота ми. До момента и ако е рекъл Господ, вечно моя. Най-приятните моменти с нея - 2 седмици, 8 държави, 4000км. и отново у дома без проблем. Около 200000 зверски направени от мен в БГ и чужбина.
4. 2005г - 2006г - Фиат Купе 2000 16v, 139к.с. /произведен 1995г/- Покарахме го малко с жената, за да се почувстваме и ние хора. Не ни се оказа колата на възможностите. По-скоро разочароващ автомобил - готин иначе, екстри, кожи, чудесии, ноооооо....ФИАТ!!! Продадохме го в БЮРМ.
5. 2006г - 2009г - Мицубиши Колт 1,3, 12v, 75к.с. /произведен 1998г/, Автомобил с главно "А". Най-доброто, което някога съм притежавал. Версия GLX - вс.екстри без кожа. Реални 74000км. Със заводските гуми, в състояние балатум. До ден днешен срещам момичето, което го купи и твърди, че слага само бенз и масло. Неунищожим автомобил. Продаден единствено поради това, че бе 3 врати. До ден днешен видя ли го из града ми да го карат ми се насълзяват очите.
6. 2009 - 2012 - Сеат Кордоба Варио 1,4, 8v, 60к.с. /произведен 2000г/. Не съм вярвал, че е възможно автомобил от тоя клас /базиран на Поло Комби/ да е така бъкан с екстри. Не лош автомобил, ужасяващо слаб като моторно изпълнение, учудващо пъргав за мотор, който по законите на физиката трябва при задържане над 3 хил. об. мин повече от минута да пръсне през предния капак и да умре завинаги. Оцеля. Имаше дълга и трагикомична история, не ме предаде никога, но ми скъса нервите с дреболиики. Марка зачеркната от мен с дебел пастел. Продаден с широка усмивка и учудващо още го карат в КН без никакви оплаквания. Размина ли се с него по града някъде - смесени чувства.
7. 2012 - и до момента. Сузуки Витара 1,6, 16v, 97 к.с., дълга база /произведен 1993г/. Още не мога да повярвам, че има такъв автомобил - нито една точка ръжда, клима, 4 ел.стъкла, ел. огледала, хидравлика, рег.волан., шпер LSD, ролбар, картерна защита - долен ролбар, теглич, гумен тунинг - вежди на калниците и лип на тавана. Пълен комплект офроуд окачване  - 8см. нагоре. Смея да твърдя, че по-здрава и с повече екстри 1993г няма. Слънце. Докарах я до полуперфектност с нови гуми и джанти. За мен е вече янгтаймер. Не смея и да смятам колко излезе и не ме интересува.  Не се продава при никакви обстоятелства. Пипне ли я някой – чупим прешлени.
8. 10.11.2012 - и до момента. Мерцедес Бенц 240D, W123, седан, /произведен 1981г/, мега-сантиментален проект, за който ще пиша по-долу.
9. 12.2012 - и до момента. VAZ 2105, 1,3, 8v, 64к.с. /произведен 1988г/. – сантиментален проект, за който ще пиша по-долу. Жена ми убива човек за нея ако някоя я пипне. Имам я с фактура от “Мототехника Благоевград”. 102 хил. реални. Последните 5г не бе даже палена, последните 15г. навъртяни 10 хил.км.
10. 08.2013 и до момента. Шкода Октавия O1, Laurin&Klement, 1,8T, 20v, 150к.с., automatic, /произведен 1993г/. Семейното комби. Далечно бъдещ янтгтаймер. Моделът е уникален. Абсолютно всички екстри налични, като примерно в AUDI A6 – кожи, можи, махагони, подгреви, темпомати, 4.ел.ст., 2 ел. огл.с подгреви, абе само компаньонка нема /Дядо бог да го прости, като я купих и му я показах рече:”Деде, е оти ме лажеш, па оно това бая несполучливи автомобили беха чехословашките, отзаде мотор, багажник нема…това що е тука сега???”/. Много рядък автомобил. Отне ми 2 години търсене, за да попадна на този екземпляр. С цената на здравето си ще я запазя, колкото дълго мога. Поддръжката е безкомпромисна. Не се продава по никакви причини и за никакви пари. Никакви чипове, спортни филтри или други простотии ще види.

Но да си дойдем на думата. Гореописаните железа, едни ги вече няма, други са на съхранение и грижи с много любов, но.....октомври месец 2012г закупих това, което описах в началото на темата. Сега ще кажете, е защо не е W115? Отговорът е, защото трябва нещата да се случват бавно. За да не ни е готино. Изпадна W123, седан, 240D, видях обявата от чужбина, подскочих до тавана, звъннах на жената, тя се уговори с човечеца дето го продава и с Вектричката свистейки, като ракета отхвърчахме към непознатото за мен градче Стамболийски /Пловдивска губерния/. Посрещна ни дядо/чичо на 63г. Представи се , като дядо Ставри и ми посочи с пръст вляво прясно измита W123 с цвят "Тиква", както обичат да ми се подиграват моите приятели. Поогледах.....както се очаква нещата не бяха баш като на снимките. Ноооо.....железцето имаше основа....основа за проектче, демек да живее. Като цяло - синът се беше учил да китосва по калниците /лош ученик, ама верно лош/, предна лява и дясна врати нямат метал, който да държи външен и вътрешен панел, уплътненията буквално висят, като употребен кондом по праговете. Нито една лайсна по долният ръб на вратите не е налична. Отзад емблема 300d и добавка от Омега или Астра - TURBODIESEL. Занесох се назад буквално олюлявайки се в т.нар. състояние амок. Постегнах се и огледах дали има нещо, което да ме поне малко обнадежди или директно там да си се срина и да ми викат линейка. Направи ми впечатление, че хромираните части са слънце. Само предна броня беше леко подпряна и хромът беше на едно място станал на бюрек. Десен стоп беше с цвят и визия на велур.
           Уплътненията на вратите в краищата  бяха в цветът на колата, както  и тези на предно и задно стъкло. Но като цяло колата от дистанция 7 метра имаше супер права визия и стойка. Реших, че човек трябва да гледа позитивното, а не само негативното. Тоест, аз наричам това самонавиване или автоубеждаване. Качихме се, врътнахме ключа и чугуна мигновенно запя. Даже не чух оня звук кля,кля,кля,кля…а звук на истински здрав мотор. Изфорсирах – няма дим. Таблото без нито една пукнатина. Салона – бежов – кожа и плат. Лекетата естествено, като при всеки бенц налични , но мега свеж. Покарах – не вярвах, че тоя танк може така прилично да дърпа. Установих тотално заминали амове и все пак возията беше – БЕНЦ, гондола. Върнахме се до гаража и реших да чуя историята. Това бе по-важно от самата кола. А тя бе:
1992г дядо Ставри заминава на Германия. Купува Бенца и гордо го докарва в Стамболийски. Баба Лазарина /съпругата/ би трябвало да е била най-щастливата дама в градчето. Веднага Бенца се обслужва и се купува тефтерче. До момента същото е в жабката и струва сантиментално колкото колата. От момента на първото зареждане, до момента, в който тефтерчето мина в моите ръце, нямаше пропуснато отбелязване – 1992г закупуване на автомобила, всички смени на масло, всяка смяна на филтър, акумулатор, масло и т.н. по дата и детайли. Най-странното – изминати от 1992г до 2012г – 22000км в БГ. През цялото това време за всичките тези изминати километри, водени бележки за заредените литри гориво и километри, тоест среден разход нафта за 22 хил. км. Попитах: “Ставри, как да се прибера до Кюстендил с тоя чугун без да ме арестуват поне 3 пъти - /Костенец, Самоков и добрите хора от гр.Дупница/??? Човека вика – “Какво те притеснява? Колата има платена ГО, преглед, данък и винетка!!!” Веднага ми мина, че поради възрастта, нещо не е наред и попитах синът му да даде документи удостоверяващи това. Веднага ми бяха дадени. Добре бе викам: “Ти нормален ли си?” Ставри с обиден тон ми разказа историята -  Синът му още 1996г му дал “Форд Фиеста 1,8D”. Купило си момчето по-нова кола и тая дал на дядото. Той усетил, че е по-икономична от МВ-то и започнал да си я кара. През това  време държал чугуна в гараж и го карал 3 - 4 пъти годишно. Всичките години плащал данък, ГО и преглед. Даже купил нови задни гуми “Good Year”. Разчувствах се, че още има такива хора, натоварихме баба Лазарина и Ставри, отпрашихме за “Майнинския град”, платих 1200 бг.лв. и историята, която ме доведе при вас, в този сайт….започна. Обикаляйки чужбина, предимно балканите набавих:
1.   Резервен, перфектен втори салон – предни и задни седалки, кори на врати, мокет;
2.   Оригинални немски предни калници;
3.   Задни калници;
4.   Преди врати;
5.   6бр. оригинални тасове;
6.   Нови стопове;
7.   Нови брони
8.   Вс.един бр. лайсна достатъчни за 3бр. МВ W123 – куплирано по 3;
9.   2бр. предни решетки;
10.   2бр. задни чисто нови амове Boge;
11.   2бр. предни почти нови амове Sachs;
12.   Чисто нов напречен амортисьор – стабилизатор;
13.   Оригиналният светлоотразителен триъгълник;
14.   Чисто нови уплътнения предно и задно стъкло;
15.   Оригиналните подкалници за отпред;
16.   Оригинални емблеми;
17.   Нов радиатор;


….и още много други неща, които вече не помня. Остана ми челно стъкло и уплътнения на вратите. Е немат намиране. И най-малкият детайл по колата ми е отнел часове обработка и внимание…още работя, приятели помагат. Колата я разглобих. Оказа се с перфектно дъно. Уникално запазена според човека, който ще е я прави. А това е чичо Любчо, който през 1984г ме повози в първото W115 220D в КН. Човекът има камера и след въпросният автомобил е сменил 7бр. W123 дизели. Има камера, която купи от Германия и в момента работи само по проекти на хора искащи нищо друго освен W123. Изпаднах в умиление, като разглобих моят и ми каза, че той никога не е имал по-здрав откъм ръжда и метал W123. Според него колата ще бъде шедьовър. Надявам се да е така. Останаха малко неща за закупуване, за да бъде моето бебо.
          Знам, че на фона на хората, които пишат тук моите мечти са смешни, но правя всичко, което мога, за да ги осъществя.
          По-следващата мечта е W115.
          Но преди нея работим и по един проект VAZ 2105. За него друга тема….доста тъжна , но вярвайте ми с ще е е с хубав край. Нооооо…..в друг раздел. Че още не познавам сайта и модове и админи може да ми наберат и да ме ударят в земята

А иначе за снимки….господ дал. Само дето в тоя прекрасен и най-добрият в БГ според мен форум/сайт, качването на снимка е мега начинание. Поздрави на всички. Ще поддържам темата.
MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 02, 2014, 23:36:25
Отговор #2

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
добре дошъл, това че си се объркал не значи нищо , качи снимки на класиката, поздрави :)
 

Март 02, 2014, 23:58:56
Отговор #3

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Снимки има безброй. Смея да твърдя, че имам познания в  IT сферата. В този сайт до момента не мога да кача снимка. Модератор съм на малък сайт в югозападна БГ, но тук снимка не мога да кача. А явно вината си е изцяло в мен. Изобщо и не обвинявам когото и да било. Иначе галерия ще направя /ако умея/ да ви омлеее. С линкове през снимка.бг не става, с директен ъплоуд пак не успеях......и си реекох...аджеба, техноологийте вече явно сееундно се ъпдетвайт, а не минутно.  :-\
MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 03, 2014, 09:17:05
Отговор #4

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Няма смешни мечти преследвай своята и не се отказвай! Със снимките ще се справиш-има обяснение как се качват.Успех!

Март 03, 2014, 14:09:07
Отговор #5

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Екстра е темата ти, колега! Много се радвам и зареждам, когато има такива ентусиасти. :)

Март 03, 2014, 15:13:54
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Добре дошъл , колега.
Поздрави за придобивката и най-вече за подробното представяне на колата.
Личи си, че е от сърце и с удоволствие!
Желая ти безаварийни километри!

За качването на снимките ти писах на ЛС.
За въпроси, насреща съм.

Март 03, 2014, 20:27:27
Отговор #7

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
абсолютно болен мозък :)   в добрия смисъл, разбира се :)   позволявам си да те надъхам с моя бивш проект на тема Бенц, и го правя, защото огромна част от написаните от теб редове за зараждането на любовта към железата на 2, 4 и повече гуми спокойно могат да се пишат и в моето автомобилно CV :)
така го купих:




така стана:




също като тебе - фенщина, мерак, време и пари, и въпреки трудностите, се получи... за съжаление се наложи да го продам, но колата винаги ще я помня и някой ден пак ще имам проект с Бенц :)

пожелавам успех!  ще следя с интерес!

Март 03, 2014, 22:01:53
Отговор #8

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Снимката дала началото на всичко /Аз съм чавето с несъразмерното тяло-глава вляво/ -



Ето няколко снимки, направени след около 3 десетилетия веднага след пристигането на чугунчето в КН и разходено до Осоговска планина -







Ето и няколко снимки направени веднага след пререгистрирането му и огромното желание на жената да покара стареца -




Тук малко тежкарея, но все пак това са си 30 години чакане  :)


Тук вече работим по стареца - предните калници бяха отстранени. Салонът също, както и всичко, което можеше към момента да се демонтира. Предстои - задни калници, стъкла, окачване, резервоар и ДВГ със скорости да бъдат демонтирани. Купето ще се пръска вътре, багажник, кош, дъно и външно със свалени врати, капаци, за да можем да стигнем до всяко ъгълче. Окачването ще се почиства и боядисва детайл, по детайл.








За щастие ползвам празна къщурка, където съм складирал частите и закупените резервни такива. Набавих си скоро и предни врати. Логиката при мен не зная защо е такава, но винаги, всичко се купува по 2бр., както се вика нека да има за поне 2бр. такива автомобила -













И накрая идеята е да постигна този резултат -
 
 
 
 
 
 

Не мога да повярвам, че накрая се справих със снимките. Огромна благодарност изказвам по отношение на екипа на форума/сайтът, както и на колегата приел присърце терзанията ми, а именно dido1903 . Както се вика, ще се държим в течение, какво се случва. Ако има други страдалци с тая техника да пишат. Имам някои жокери. Надявам се също и на вашата подкрепа. Поздрави.










MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 04, 2014, 19:58:04
Отговор #9

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Странно как сега разбирам за ковровеца, Гледай какъв разказвач си, а караш мене да ти пиша тема :) . Нямам търпение да започне същинската част по колата