Автор Тема: Mercedes-Benz W115 200D 1969 /8  (Прочетена 7891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2014, 23:36:30
Прочетена 7891 пъти

Неактивен VGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте на всички! От доста време следя форума и по точно немските автомобили, и се възхищавам на снимките, които качвате и на полезните коментари които прочитам! И виждам, че е като традиция споделянето на нашите придобивки и техните истории, и реших и аз да споделя една такава!
Всичко започна някъде около 90те още бях много малък и имахме един 115.. имам само спомена че беше червена и че много ми харесваше и до ден днешен като видя този модел нещо трепва.. Дойде и време и аз да имам собствена кола и избора естествено е ясен. Чувствам се аматьор и голяма помощ получавам от близак човек които се занимава с коли и които се занимава с ремонта и поддръжката им..

Така седеше количката в автокъщата


За този вид не ми се налагаше да правя нищо, мислех си аз само да се кача и да карам, но нещата далеч не бяха така с времето почнаха да излизат проблемите и установих че вида и състоянието са били само колкото да се продаде, но не ме отказа това и сега течат ремонтни деиности..
Първи беше двигателя

и ето го в почти краен вариант





Има и още много детайли, на който нямам снимки и трябва да се оправят но намирането на части за мен е голям  проблем и процеса е доста бавен, но за никъде не бързам..Покрай форума се запалих още повече по старите автомобили и се захванахме с още няколко проекта.
Надявам се не съм прекалил със снимките и ще се радвам да чуя вашите отзиви!

Март 04, 2014, 12:12:08
Отговор #1

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Първо поздравления за изборът на автомобил. Пожелавам ти да го направиш съвършен. На една от снимките забелязвам, че е близо до магистрала "Хемус", където в една ливада от години гние един черен красавец. Даже се продаваше в нета. Ако е рекъл Господ някой ден ще имам W115 ама де да видим.  :)
MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 04, 2014, 13:15:08
Отговор #2

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
че той на снимки изглежда идеално възстановен - салон, боя, под капака, редките широки 14ки - какво има да му се прави? и ако не е тайна, кога и за колко го закупи?

поздрави!

Март 04, 2014, 19:44:10
Отговор #3

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Честито, колега. Колицата ти е супер и изглежда отлично. Направи я чистак нова! Заслужава го! Аз имам 123-ка и мерака ми е за един такъв още, като твоя или за мече, ама мечетата са вече голям дефицит и са цифра...Но пък, когато ми паднат пари, ще си понакупя туй-онуй...То това нашето заболяване няма аналог в друга област...Дай ми ретро коли и ми гледай сеира, особено ако е Мерцедес......... Поздрав!  :P

Март 05, 2014, 00:03:48
Отговор #4

Неактивен VGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Първо поздравления за изборът на автомобил. Пожелавам ти да го направиш съвършен. На една от снимките забелязвам, че е близо до магистрала "Хемус", където в една ливада от години гние един черен красавец. Даже се продаваше в нета. Ако е рекъл Господ някой ден ще имам W115 ама де да видим.  :)

 Поздравления и за твоя избор! Захванали сме се и с 1на 123-ка сега и се смайвам как набавяш части за нея! Да и аз се надявам да ги направя съвършени да изглеждат както онези снимки от твоята тема! А колкото до този до магистралата, мисля че замина за желязо многократно се опитвах да го спася но без успех.. Стига да искаш, защо не!

Март 05, 2014, 00:13:18
Отговор #5

Неактивен VGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
че той на снимки изглежда идеално възстановен - салон, боя, под капака, редките широки 14ки - какво има да му се прави? и ако не е тайна, кога и за колко го закупи?
Ми изглежда, така си мислех и аз ама като отвориш вратите и се загледаш се вижда зеленикавата боя от предишния цвят, таблото е сцепено на 2-3 места, което много дразни има какво да се желае, иначе я закупих преди 3 години за 6000

Март 05, 2014, 00:20:52
Отговор #6

Неактивен VGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Ето и малко снимки на фаровете след никилирване




Март 05, 2014, 09:50:28
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Ето и малко снимки на фаровете след никилирване

Къде ги никелира, доволен ли си, да споделиш инфо?

Март 05, 2014, 12:45:30
Отговор #8

Неактивен VGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Къде ги никелира, доволен ли си, да споделиш инфо?

До Плевен има един човек, които се занимава с такива неща доста кадърен и резултата стана по добре отколкото си мислех, не беше изобщо скъпо и наистина има голяма разлика.




Март 06, 2014, 20:11:28
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Брей, колко е хубав ! Честито ! Черен Мерцедес със светъл салон. Красота !  Наистина, този цвят на интериора придава една приятна светлина вътре. Сигурно върви много ,,мазно". Мен ме е яд, че не поне ,,200" или ,,230", та да му се радваш по-пълноценно. Няма, няма, тези 115-ки возят много меко. Тези джанти, НЕ СА обикновените, които ги има на всеки W123. Тези са с подобна шарка, но са с различна ширина от онези. Или бяха само с различно ЕТ ?  Много са хубави и на мен много ми харесват. Широки са и много подхождат на W115 и W123.  Мисълта ми е, че конкретно в твоят случай има към какво да се вържат - рамките на стъклата, лайстните, броните. Освен това са много здрави джанти. Не знам как върви с тези лятите, обаче.  Ама, при цялата тази идилия е явно без значение. Дано ти служи дълги години. Винаги съм харесвал, как се управлява такъв Мерцедес. Концепция от тези години се води с поглед, ама и залита с поглед, де, та трябва човек да си е подготвен за някои ситуации предварително.  Още веднъж, поздравления и добре дошъл тук !  :)