Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 28, 2015, 21:54:01
Отговор #110

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз съм с кутия 2H , Ники!
 >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 09, 2015, 16:23:49
Отговор #111

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Камчия ... една от последните снимки със "старите" джанти ... доста го отваряха, но с оригинала се чувствам по-спокоен на места като по-долу ... а за графита не съм се оженил :)






Октомври 13, 2015, 10:49:10
Отговор #112

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Супер с изглежда с 13-ките.
Абс. автентична 80-ска визия дават, заедно с резеда цвета особено.  :)
Ники, мислил ли си да ги изчистиш до оригиналното им сребристо тия 13-ки джанти?

Октомври 13, 2015, 11:12:28
Отговор #113

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Натам отиват нещата с джантите. Излязоха читави! Най-малко защото такава джанта не се кара с (прекалено) нископрофилни гуми! На пролет живот и здраве ще е нещо такова! Графита на слънце и отблизо не стои лошо, но нещо сребристо ще я "отвори" джантата. А за твоята 1ца се надявам, ако ти е останало време да си изчистил нещата с инжекцията  :) Там нещата се въртят около налягането в горивната система и 5тата дюза. 
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 11:24:01 от Nik1600GT »

Октомври 13, 2015, 12:15:42
Отговор #114

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Натам отиват нещата с джантите. Излязоха читави! Най-малко защото такава джанта не се кара с (прекалено) нископрофилни гуми! На пролет живот и здраве ще е нещо такова! Графита на слънце и отблизо не стои лошо, но нещо сребристо ще я "отвори" джантата. А за твоята 1ца се надявам, ако ти е останало време да си изчистил нещата с инжекцията  :) Там нещата се въртят около налягането в горивната система и 5тата дюза.
E , не съм ментор , да знайш! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 16, 2015, 08:06:48
Отговор #115

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
E , не съм ментор , да знайш! :D
Не си, де  :)! На първата снимка е Кире ("ментора"  :)) - червен близнак от същата моделна година и с "правилната" джанта.
И още един с оригинална за модела такава. Мисля, че и втората джанта (макар и много рядко) може да се види у нас


Октомври 16, 2015, 11:02:01
Отговор #116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Натам отиват нещата с джантите. Излязоха читави! Най-малко защото такава джанта не се кара с (прекалено) нископрофилни гуми! На пролет живот и здраве ще е нещо такова! Графита на слънце и отблизо не стои лошо, но нещо сребристо ще я "отвори" джантата. А за твоята 1ца се надявам, ако ти е останало време да си изчистил нещата с инжекцията  :) Там нещата се въртят около налягането в горивната система и 5тата дюза.

Ха, Ники, напредвам с твоите идеи,  :) купих и от някакви газаджии, както ми каза, прекъсвач-кран за обратното гориво. 
Но се оказа, че той е за издържане за до 2 атмосфери, а и не се завива в резба както всичките съединения и тръбички по К-жетроника, ами е обикновена конструкция със скобки дето се завиват на него горивните маркучи.
И не ми издържа сега на налягането, и като пусна ел. помпата, подлизва гориво на сглобката.
Та мисля от по-професионален магазин трябва да търся спирателен кран на горивото до 4 атм. поне да е, и да е със щутцери с резба завиването му.
Дай някоя идея за магазин или по нета да доставят такива по-здрави горивни прекъсвачи.  :D

Октомври 16, 2015, 13:33:30
Отговор #117

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ха, Ники, напредвам с твоите идеи,  :) купих и от някакви газаджии, както ми каза, прекъсвач-кран за обратното гориво. 
Но се оказа, че той е за издържане за до 2 атмосфери, а и не се завива в резба както всичките съединения и тръбички по К-жетроника, ами е обикновена конструкция със скобки дето се завиват на него горивните маркучи.
И не ми издържа сега на налягането, и като пусна ел. помпата, подлизва гориво на сглобката.
Та мисля от по-професионален магазин трябва да търся спирателен кран на горивото до 4 атм. поне да е, и да е със щутцери с резба завиването му.
Дай някоя идея за магазин или по нета да доставят такива по-здрави горивни прекъсвачи.  :D

Люси, готов си  ;). Води се (не)възвратен клапан. Проблема е дискутиран прилично в нашия АУДИ форум ето тук

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=94652&page=3

и колега с ауди и механичен инжекцион е "удържал" 3 месеца без проблеми с мисля клапан като твоя монтиран със скоби, но е дискутирано, че може да има проблеми при такъв монтаж (и е така). Звъннах току що на 2-3 магазина за авточасти в София, където продават такива клапани, но си нямат на идея за какво налягане са  ;) и нямат нещо по-сериозно.
Все пак във Варна има фирма с магазин на Сливница до Мебелната палата, където има клапани за високо налягане и завършващи с резба. Там правят и по поръчка доста неща. Говорих и казаха, че имат такива клапани от тези дето ще ти свършат работа. Ето сайта на магазина.
http://www.hydromark.bg/

И още нещо!  При К-джетроника така наречената 5та дюза, пусковата де, може да се управлява доста по интелигентно (и ако трябва - принудително) и да палиш от раз и при проблем със задъръжане на налягането в горивната система. Проверява се дали пръска изобщо тази дюза (на студен двигател!, ако се ползва стоковото и управление) и дали термодатчика я управлява изобщо. Този термодатчик е монтиран на лесно място на блока отпред и по-принцип я включва да работи, когато температурата на водата е под определени граници (40-50 градуса) и освен това дюзата пръска с различна продължителност пак в зависимост от температурата.  Доста лесно би могло да се измисли управление за тази дюза :) дори и при проблем с този датчик и/или датчика да не се ползва изобщо.
ПС. Проблемът с трудното паленето явно  е масов при поостарелите механични инжекциони. И на студен (по-често), и на топъл, а понякога и на ... "полу-топъл/студен"   ;D. Най-често е от ниско налягане в горивната система и проблем с тази 5та дюза, евентуално кофти инжектори (в София има нови за Мерцедес 190! Не са скъпи и са същите - аз съм с такива). Понякога може да е намесен и регулатора на налягането (№9 по-долу), един "демпфер" има навързан по горивната система и ...  :).   Дискутиран е на стотици страници в западните форуми и литература, но не е чак толкова страшен и напълно решим.  Успех. 
Ето работната му диаграма, позицията на пусковата (5тата) дюза (№1) и тази на датчика (№8). Това е за 1.8 DX.



1    Cold Start Valve (CSV), aka 5th injector, cold start injector
2    (behind inlet manifold) Auxiliary Air Valve (AAV)
3    Throttle body. highlighted is the idle screw (at the back, near the bulkhead)
4 - 7    Injectors for cylinders 1-4 respectively
8    Thermo Time Switch (TTS)
9    Warm Up Regulator (WUR)
10    Metering Head/Fuel Distributor
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 14:23:27 от Nik1600GT »

Октомври 16, 2015, 18:28:38
Отговор #118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A мерси, друго си е компетентния колегиален съвет, че и опит.
Благодаря ти за помощта и обажданията, задължен съм ти. :)
Е сега гледах сайта им доста голям асортимент за  разни хидронеща и маркучи имат.
Като ходя до Варна ще мина през този магазин.
Или пък трябва да им звънна да ги поразпитам за данните и да ми го пратят евентуално.

А за 5-тия инжектор пак си прав.
Аз още лятото като ми каза де, го пробвах тоя обогатителен инжектор.
И като е студен двигателя, на стартер въртене пръска идеално.
Обаче след известна работа и после при топъл двигател след малко престой, пак би трябвало да пръска за няколко секунди, а не го прави. Така че може нещо да му се е сбъгнала и на него тая би-метална командна пластина.
Абе ще го вържа с едно ключе както казваш, да си пръскам ръчно с него и готово.
Но остана първия проблем, че малко след като загрее мотора, не винаги, но в дадени моменти, дюзите 4-те основните не пръскат въобще въпреки работата на помпата.
та сложа ли клапана ще видим с този въпрос какво е станало. Дано там да е бил проблема, и да се оправи с кранчето.
Но и това не променя причината за проблема и факта разбира се, че по принцип не ми се ще да я карам постоянно блокирано възвратно гориво.  :-\
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 18:39:36 от USfan »

Октомври 16, 2015, 20:10:32
Отговор #119

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси , направо си за нов реглер на налягането , евентуално плунжер :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987