Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2016, 22:38:22
Отговор #130

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, прилична количка е и дърпа здраво. Но 6 скрости са му множко според мен и базата е прекалено къса. Усещането е като че ли караш лагерна количка :). A при 1ца Gti мисля, че динамиката е по-добра и усещането е съвсем различно. И в полза на 1чката :) ПС. При 1цата 2рата клапа на дросела на механичната инжекция отваря при около 2800-3000 оборота и някъде там започва да се усеща същия  "турбо ефект", който между другото с много малка заигравка можем да го накараме да се появи и в по-ниските :))) (като я накараме да се отвори по-рано същата тази 2ра клапа) .


Понеже ми стана интересно се поразрових и се получи интересно сравнение - Лупото /т.е. Ароса/ и еденичката са с еднакви килограми, конете на лупото са с 13 повече, въртящият момент на лупото е с 5 НМ по-малък, от 0-100 лупото е по-бързо с 1,5 секунди, максималната скорост на лупото е с над 30 км/час по-голяма, ширината е еднаква, лупото е с 80 мм. по-късо междуосие. Дотук със статистиката. Ако говорим за динамика и пътно поведение, без да съм карал нито едната от двете коли /само съм се возил на Ники в голфа/, според мен по-добра динамика във всяко едно отношение ще има лупото, особенно в доускоренията - 16-те винтила винаги са по-добрият вариант, особенно при атмосферен мотор! Пътното поведение също би трябвало да е в полза на лупото, ако и да е с по-късо междуосие. Разпределението на масите при него всякак ще е по-добро от голфа, отделно по-съвремената като конструкция ходова част, имам предвид геометрия, конструкция и характеристики на амортисьорите, стабилизиращи щанги. Просто разликата в технологиите си казва думата, разликата между двата автомобила са няколко поколения! Няма как, а и не е нужно да се сравняват несравними неща!
« Последна редакция: Март 02, 2016, 23:33:37 от michev »

Март 03, 2016, 01:35:27
Отговор #131

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Адаш, ти шегуваш ли се! Ама това Лупо е жива лагерна количка в сравнение с 1цата! Освен това бъркаш за килограмите! Лупото е от порядъка на 980-1000 кг навсякъде из нета. А единица GTi e 810-820 кг. Кабриото е по-тежко и е 940-950, но и то е по-леко. Адаш, освен 16 вентила (а тях ги има доста отдавна) всичко останало е ала бала. Ще ти дам още един пример на тази тема. Мой първи братовчед има некво Поло 80 кончета. Запазено е и е на малки колиметри. Еми вика умрял кон отвсекъде .. с неква електроника на газта (да се чудиш защо му е)  и като подадеш газ умува като че ли интегрално уравнение ще решава. Според него върви на кантар (ако не и по-зле) от старато му Клио 1.2 60 кончета. Съвремнните коне адаш са някак китайски и не им вервам. ПС. Моята 1ца по GPS слиза в момента  на 8.9 - 9.0 до 100 (на Лупото му дават около 8.4-8.5), а на 810 кг купе и с по-къса кутия мисля, че 1цата би трябвало да е по-добра откъм динамика от Лупотото. Но поне от това Лупо дето го карах по никакъв начин не устанах с усещането да е по-бързо и от моето кабрио - напротив. За пътно поведение ще ти кажа само, че съм правил 2-3 пъти откровени гупости на завоя до Картинг пистата на изхода на Варна (знаеш го). Ами с 15ките, с които ми продадоха колата (на 8-9 години бяха ако не и по-стари) и  .. мах 2ра ...мах 3та ... на този доста кофти завой, в който просто дори само заради калпави гуми можеш да тръгнеш настрани на шейна - ами не мърда, не люлее, усещането е ок дори и на границата на риска ... все пак да изхвърчиш (при мен най-вече заради старите галоши, с които покарах 1 година). Не знам адаш, но посмъртно не бих си дал 1цата за такова Лупо - 1цата ми дава в пъти повече удовлствие и усещане за кола (дори и да се окаже с половин идея по-бавно  ;D).
« Последна редакция: Март 03, 2016, 01:49:29 от Nik1600GT »

Март 03, 2016, 08:35:03
Отговор #132

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Адаш, за другата ми тема е ама по-красноречив и убедителен пример за това да не отписваме класическите технологии от този здраве му кажи! Едновалов въздушен боксер 1776 кубика .... класика отвсекъде ....нема турбина ... единствено некви дросели се виждат, но повервай ми и с карбове ако понечет ще направят същото нещо  ... дава  250+ кончета и ограничителя е на 11000  ;D оборота. Който го може го може! Тези шведи специално много могат.

« Последна редакция: Март 03, 2016, 08:37:38 от Nik1600GT »

Март 03, 2016, 09:35:34
Отговор #133

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Както и написах по-горе ми стана интересно и затова се рових, само сравнявах данни, за достоверността на които носят отговорност авторите - http://www.ultimatespecs.com/bg.

Май 30, 2016, 08:51:06
Отговор #134

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Пълна профилактика на двигателя и над 600 км. по трасето Варна-Търново-Габрово и из Еленския Балкан. Сменени масла и филтри, ангренажен и пистов ремък, всички съмнителни маркучи/гумени съединения + гофрата преди дросела (изкара "бинтована" близо година, но я смених с оригинална), профилактика/донастройка на инжекцията (2 от пласмасовите държачи на инжекторите баха леко развити и опитваше да смуче въздух, но за щастие резбите им бяха ОК и ги притегнахме).
И ... оригинално крайно гърне гърне за 1ца GTi, с което кабриото се обезшуми напълно и само на 2ра и 3та при здраво натискане се усеща приятно "ръмжене".
Имаше и малко премеждие на връщане. Оказа се, че някъде съм изкривил леко едната от задните джанти и при с. Чакали гумата изведнъж спадна. В неделя да намериш около Елена някой да ти изправя лята джанта е абсурд. Прескочих до Търново - и там същата работа. В може би единствената работеща гумаджийница под кв. Триъгълника едни 10-12 годишни лапетии без малко да се пробват да я изправят (май имаха машина), но се отказах. Предложиха да сложат вътрешна гума и проблема се реши. До гумаджийницата се провеждаше некъв фестивал на Балканската скара с фолклорна програма. Нямаше рок, но пък нямаше и чалга. И така, неделята преди прибирането приключи с балканска скара, малка бира и хубав фолкор. Клип с новото гърне (2ра до около 6000 об и "лежерна" 3та) и малко снимки.











« Последна редакция: Май 30, 2016, 09:42:16 от Nik1600GT »

Май 30, 2016, 10:38:25
Отговор #135

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, страхотно пътуване!  :)
А за притягането на държачите на инжекторите, и аз съм на такъв хал, ако говорим за едно и също нещо.
Ти имаш предвид втулките, които държат инжекторите навити в цил. глава, дето са им гнездата над отворите на смук. колектор ли?

Май 30, 2016, 11:07:12
Отговор #136

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Браво, страхотно пътуване!  :)
А за притягането на държачите на инжекторите, и аз съм на такъв хал, ако говорим за едно и също нещо.
Ти имаш предвид втулките, които държат инжекторите навити в цил. глава, дето са им гнездата над отворите на смук. колектор ли?

Същите, Люси! Много често самите те са проблема, а не гумичките! И, за съжаление, се вадят доста трудно! Дори и с "хирургия" :)) . Вече писах по-назад - няколко модела са тези втулки/държачи и мисля, че у нас вече ги няма! А и навън се намират сравнително рядко. Аз смених 2 още като взех колата (едната излезе с много мъка и истинска хиругия) и се радвам, че другите 2 са ОК и само ги притегнахме тези дни. Донастроих и инжекцията, разбира се.
« Последна редакция: Май 30, 2016, 11:28:48 от Nik1600GT »

Юни 04, 2016, 23:54:33
Отговор #137

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Супер е голфчето, харесва ми. Много свежо и семпло, много добре  ;) ::)
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Юли 13, 2016, 21:54:26
Отговор #138

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска си направихме една мини форумна морска среща във Варна с двамата адаши- колегите Ники1600гт и Мичев. :)
Повозихме се насам натам на 1-цата кабрио на Ники.
Голям кеф неговото кабрио, много стегнато движи, и с този ъпнат мотор с по-голям дебитомер определено дърпа повече от моята инжекция 1-ца.
Искам специални благодарности да отправя на Ники1600гт и за тематичния подарък дето ми направи- оригинал оризарски радиокасетофон Пайънир, дето да сложа на оризарката ми Миата. :D
Вече го монтирах на таблото. Само жиците остава да вържа.

Снимки на страхотния с алумин фасиа касетофон, а и от разходката ни с кабриото ще кача тия дни, след като си оправя качването на  файлове от телефона, че той нещо ми се бъгна баш сега.

А Ники ни показа на мен и адаша му и колекцията си от 80-ски автокасетофони.
Най ми хареса от тях е един чисто нов Царевец. Него Ники не го продава, ама малко да го изрекламирам аз,  :)) дава го замяна за някой пак 80-ски Блаупункт.
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 22:07:17 от USfan »

Юни 15, 2017, 17:58:58
Отговор #139

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Отдавна сме на пътя. С черен "каскет". А от днес и с "нова" джанта. Джантата е любимата ми ATS CUP ... нов внос от Германия ... 13ка ... по-рядката 6J версия с много добро за 1цата ЕТ32. Има минимални забелжки, но е в оригинален вид и повече от добра за годините си. Задочно благодаря на колегата, от когото ги взех. ПС. За "каскета" - никакви глицерини, парафини и ... терпентини  ;D. За съвсем прилични пари (макар и с мъка) у нас могат да се намерят 1-2  добри препарта (на водна основа и без излишна химия) за поддръжка на гюрука (подхранване/омекотяване + UV защита).





А за Тарантулата ми се върти нещо такова из главата, но ще видим.

 
« Последна редакция: Юни 15, 2017, 18:12:23 от Nik1600GT »