Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64138 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2014, 20:12:22
Отговор #20

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Замисъла не е лош, обичам свалени коли, ама тука са се попрестарали малко. Но колата на Ники мисля трябва да си остане в стоков вид.Всъщност той най-добре си знае.

Април 10, 2014, 21:35:55
Отговор #21

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Отпред не е висока според мен (а и съм с перфектно окачване и не ми се пипа засега), още повече, че съм с гуми 195/50/15, а може и да мина на 55ци (най-малкото имайки предвид, че колата ще се кара  ;) не само на ... Силвъстоун, примерно). По скоро отзад може малко да се снижии и в зависимост от ЕТто на джантите да ги изнеса навън с фланци. Но градския може и да дава идея за джанта и как стои на друг "горски" събрат. Мен лично най-много ме кефи джантата на първата снимка по-долу. Тази джанта (и нейни варианти) със сигурност е в топ 5 на най-доброто, което слагат на 1ките на запад, но тук на практика почти я няма, а навън е цена. Иначе на зелен металик нещо черно с полиран борд (ББСка "спица" примерно) би стояло повече от прилично и натам гледам засега. А просто да сложа първата срещната алуминиева ББСка нещо не ми се връзва.



« Последна редакция: Април 10, 2014, 22:44:41 от Nik1600GT »

Април 10, 2014, 22:59:54
Отговор #22

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Джантите от последната последната снимка са страхотни, а иначе 195/50 си стават абсолютно нормално за ежедневна употреба, говоря от немалък личен опит, та ако са читави поне ги доизноси и тогава сменяй. По-скоро проблема ти е в джантите, така на око офсета им е нещо между 15-25, което определено не е за голф и категорично не става за ниско окачване.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 23:03:26 от michev »

Април 10, 2014, 23:04:33
Отговор #23

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Джантите от последната последната снимка са страхотни, а иначе 195/50 си стават абсолютно нормално за ежедневна употреба, говоря от немалък личен опит, та ако са читави поне ги доизноси и тогава сменяй. По-скоро проблема ти е в джантите, така на око офсета им е нещо между 15-25, което определено не е за голф и категорично не става за ниско окачване.

ОК адаш ... засега ще си останем на 195/50 ... читави са гумите :). А последните джанти и мен ме кефят много ...приличат ми на някакви ATSки, но и тях тук ги няма много много  >:D . ПС. Ще се радвам да се засечем някъде :). И ще почерпя за 1чаката.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 23:08:38 от Nik1600GT »

Април 10, 2014, 23:09:00
Отговор #24

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И на мен на това ми заприличаха, но такъв модел точно и аз не съм виждал. Днес бях по Варна да стягам абитюрентка и ако знаех какво са ми спретнали жените щях да се обадя да се видим и да избягам за малко, ама като не ми дойде на ум да ти взема телефона......... :-[

Април 10, 2014, 23:11:52
Отговор #25

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И на мен на това ми заприличаха, но такъв модел точно и аз не съм виждал. Днес бях по Варна да стягам абитюрентка и ако знаех какво са ми спретнали жените щях да се обадя да се видим и да избягам за малко, ама като не ми дойде на ум да ти взема телефона......... :-[

Нищо ... не се губи. Търговище не е далеч. А и аз карам доста ... ще се засечем. 
« Последна редакция: Април 10, 2014, 23:14:44 от Nik1600GT »

Април 19, 2014, 20:50:42
Отговор #26

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Малко снимки от днес. Тук определено не валя и беше прекрасно времето. Тези дни проверих състоянието на инжекцията на зверчето - оцелял във времето оригинален К-джетроник/"механична" инжекция. За щастие все още има хора, които уважават и разбират от тези неща. И първото нещо, което ме пита още по телефона колегата (оказа се наистина мой колега) е дали има газово  >:( . Ако имаше - просто щеше да ме "отсвири".  Ами след повече от час диагностика (със съответната апартура) се оказа, че инжекцията е в отлично здраве.
А за джанти ... ако я добутаме някога до нови джанти опрелено ще са Роналките на снимката по-долу (тук такива 2ра ръка просто няма  ;) ). От всичко класическо, което се слага на 1чките най-много ме харесват те и това е.





« Последна редакция: Април 19, 2014, 21:00:40 от Nik1600GT »

Април 19, 2014, 21:52:11
Отговор #27

Неактивен hristo_t

  • Публикации: 25
Браво, хубави снимки. Морската градина във Варна е чудесно място за фото сесия. Гледах колата в мобилето, но ми се искаше да я видя на живо. Но от 3 месеца не съм във Варна. Ако ме пратят на някоя преквалификация в ЦСПП-то, непременно ще се обадя за да я видя.

Април 21, 2014, 00:25:51
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотна придобивка, честито!  :)
И най вече ми харесва жестокия 70-ски типичен за Голф 1 цвят, много си пасва с белия гюрук.

А според мен, освен смяната на джантите с някакви автентични примерно 14-ки от Голф 2 или Сироко 2, хубаво ще е и да се махне неадекватния и неточен надпис- ГТИ, отзад дето е лепнат.

На Голф кабриото, ако са били от тези ранните с тесните брони модели, при наличие на 1,8 К-Жетроник мотора фабрично сложен, е пишело отзад- ГЛИ кабриолет.
Надпис- ГТИ, при кабриото не е имало, при никоя от моделните години.

Април 21, 2014, 08:25:01
Отговор #29

Неактивен derivatsia

  • Публикации: 14
Браво Ники, страхотно автомобилче.