Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2014, 18:28:21
Отговор #70

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Май трябва пак да дойда до Варна да се повозим, преди да си закрил сезона :D

Октомври 19, 2014, 17:13:57
Отговор #71

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Страхотна кола имаш. Наистина много добър цвят. Дано повече такива кабриолети да виждаме по пътищата. Пожелавам ти приятни километри с нея.

Благодаря! Цвета не съм го избирал аз, но и на мен ми харесва! И още нещо харесах в нея още преди да я купя, което едва ли се харесва на повечето притежатели на 1ци кабриолет - това, че не е с "широките" пластмасови брони. С тях на мен ми изглежда прекалено съвременна 1цата и някак "сладникава" и "пластмасова! Въпрос на вкус  ;).
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 17:18:40 от Nik1600GT »

Октомври 19, 2014, 17:17:34
Отговор #72

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Май трябва пак да дойда до Варна да се повозим, преди да си закрил сезона :D

Заповядай адаш! Ами има още време до закриването на сезона. А зима до Нова Година вече почти няма, така че не си закъснял. А днес я покарарахме пак и дори свалихме за малко "каскета".





Октомври 27, 2014, 20:51:58
Отговор #73

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Привет колеги! В това гадно време съм на вълна аудио! Тези дни купих около 50 адски качествени касети, а същият човек на другия ден ми подариха още около  ... 200!!! Поне една трета от тях нови без записи и доста от същите хромдиоксидни. Но има и по-интересни неща около цялата история! Разполагам с 2 дека  -  един Санио и едно много красиво Фешерче. Но при толкова касета, и то качествена, ме съблазни мисълта да взема да завъртя няколко записа на служебния Тийк!? От години не се ползва и напрактика е в супер състояние. Триглав ... 4ри моторен и с фул екстри. Всичко дотук добре, но се оказа, че Саниото, модел RD 2503 от 1981 г. и струващо тогава 2380 !!! дойч марки (по данни от сайта на Радиомузея),  плейва и записва видимо по-добре от Тийка!!! А другото интересно е, че измежду тези касети излезе една ... Тойота в перфектно състояние !?!? Не бях виждал такава касета и с доста търсене я намерих на 1-2 места в нета. Дори си помислих да не е някакво менте. Но явно не е. Ето ги Саниото, Тийка и ... Тойотата!?. Някой виждал ли е такава касета колеги?!?!?

 
 
 
 
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 20:56:07 от Nik1600GT »

Октомври 27, 2014, 21:14:47
Отговор #74

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Toйота е мултифункционален концерн както Ямаха , Мицубиши , Денсо , Шкода Ники. И не прави само коли , а и други средства за производство и предмети за потребление. Аз имам две касети SF 60 ама са червени. :)

AC/DC за апаратурата. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 27, 2014, 22:54:32
Отговор #75

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еее много яка олдскуул техника си изровил  :D Съвсем скоро попаднах и на касетка Нисан и много ме учуди :D Определено кефа е по-голям да слушаш касетки от колкото mp3 на PC то  >:D

Октомври 29, 2014, 19:29:58
Отговор #76

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Toйота е мултифункционален концерн както Ямаха , Мицубиши , Денсо , Шкода Ники. И не прави само коли , а и други средства за производство и предмети за потребление. Аз имам две касети SF 60 ама са червени. :)

AC/DC за апаратурата. :D

Кирчо, това че Тойота е мулти еди какъв си концерн го знам. Но определено касетата не се среща често. Нищо, че ние с теб я имаме  ;) . Факт е, че в най-голямата база данни с марки и модели на аудио касети в нета дори я нама като марка Тойотата. Ето за тази база иде реч.
http://www.c-90.org/catalogue/tapes
Не че е братушките имат претенции да е пълна, но и чичко Гугъл реагира доста зле на търесене на аудио касети с името Тойота. Надявам се не мислиш, че търся на български - като правило БГ интернет пространството е адски постно. А иначе на цена от 40/50 ст. за бройка взех ето такива касети. Това е много малка част от касетите и от почти всички марки и модели има по няколко. А от ТДКтата - много.  Подаръкът на другия ден от около 150-200 касети не го броя  :) .













« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 19:35:45 от Nik1600GT »

Ноември 08, 2014, 20:43:56
Отговор #77

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Краме още колеги и не знам дали ще се зазимяваме изобщо. То зима вече няма общо взето. А иначе за тази година може би приклрючих с аудиото след като взех този прекрасен Техникс. Като нов е и звучи чудесно. Но за да съм откровен Саниото цепи мрака и е още по-добро ;)



Декември 24, 2014, 15:22:08
Отговор #78

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Привет колеги! Годината е към края си, а днес е просто един от най-хубавите декемврийски дни и досега бяхме навън със зеленото зверче. Нямаше как да не се разходим - времето просто е пролетно. Иначе годината завършва с доста безаварийни километри за мен и пожелавам на всички много такива и през новата 2015та! 
Краят на тази година при мен определено мина под знака на (немското) аналоговото аудио от началото на 80те - двуглаво декче Телефункен RC 200 и доста здрав немски "чук" - транзисторен усилвател BASF D-6370 (с японска елемeнта база все пак).  На темата аналогово срещу цифрово аудио е писано и говерено много. Както и на темата двуглави срещу триглави декове. Ще споделя само, че това Телефункенче (както и Саниото, за което вече споменах) звучат осезаемо по-добре от доста по-висок клас триглав Тийк (със сигрност и не само от него  ;) ). Освен това запис от лаптопа ми на този Телефункен (или Саниото) звучи също така осезаемо по-добре отколкото същата песен директно от лаптопа през един и същ усилвател и тонколони. Директно от компа дори и викокочествени FLACове доста често звучат прекалено "постно" - чистичко, но звуковата картина е някак бедна и като че ли нещо го е стиснало за гушата прословутото цифрово аудио. Само да не вземе сега някой да ми препоръча еди какъв си DAC в комбинация с китайски усилвател от (понe) 1000 W  и незнам си каква съраунд система и т.н.  ;), че чунким извадим по-добър саунд от компа  >:D .





« Последна редакция: Декември 24, 2014, 15:33:05 от Nik1600GT »

Март 02, 2015, 20:01:55
Отговор #79

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Здравейте предпразнично колеги! При мен последните 2-3 дни бяха определено работни и повече от интересни по отношение на 1чката. Идеята беше смяна на горивната помпа и сервизиране на предницата. Интересни и хубави новини и по отношение на горивната система, и по отношение на предницата. Горивната помпа работеше до последно, но даваше признаци, че е към края. Свалихме я работеща и вече сме с нова. Интересното тук е, че старата помпа макар и работеща определено е давала отклонение в характеристиките си и това се усети веднага, като сложихме новата помпа! Промени се някак работата на мотора, оборотите на празен ход заковаха 1000 и спярха да се менят ... във високите преди нещо като че ли не достигаше, а сега е на мах! Така, че определно е грешка да се чака помпата просто да откаже, ако дава явни признаци за смяна! Още повече, че при механичната инжекция всичко се върти около налягането на горивото.
По отношение на предницата и окачването - сложихме 2ка Каяби със сътветните маншони и прахоуловители + един нов шарнир и външен кормилен накрайник. Интересното тук е, че свалихме доста оригинални заводски неща от колата - пълнители за амортисьоритe, кормилния накрайник и мисля и горивната помпа е заводска!?!? Което говори за поне 2 неща - за качеството на частите от доброто старо време и за това, че 1чката все пак не е на (прекалено) много километри  ;)  . Ето малко снимки от тези дни.
ПС. Оборотомера показва с около 200 оборота повече от реалните (засичали сме ги 3-4 ппъти с нещо малко по-истинско от оригиналния уред на таблото) така, че това на снимката са си 1000 оборота. А при кормилния накрайник след 20на мин безуспешна "културна" борба все пак се наложи  хирургия  :). Може и да не е пипан в последните поне 15-20 години (ако не и повече - по № на рама сме август 1983)
 



« Последна редакция: Март 02, 2015, 20:10:59 от Nik1600GT »